Jak udostępniać gry Steam rodzinie

Jak udostępniać gry Steam rodzinie

Dzięki usłudze Steam Family Sharing możesz udostępniać gry Steam znajomym i rodzinie bez konieczności kupowania kolejnej kopii. Brzmi to świetnie na papierze, ale ma pewne ograniczenia, a włączenie tego wymaga zalogowania się do konta na komputerze, na którym będą udostępniane gry.

Tutaj omawiamy te ograniczenia, pokazujemy, jak skonfigurować udostępnianie rodziny Steam, a nawet podajemy metodę, która nie wymaga od nikogo udostępniania Twojego hasła ani przebywania tam osobiście.

Udostępnianie rodziny na Steam: The Rules

Udostępnianie rodziny Steam umożliwia udostępnianie gier Steam znajomym i rodzinie, ale ma pewne kluczowe ograniczenia. Te ograniczenia to:

  • W danej chwili tylko jedna osoba może korzystać z udostępnionej biblioteki. Jeśli grasz w którąkolwiek ze swoich gier, Twoja biblioteka nie będzie dostępna dla znajomych, którym udostępniłeś swoje gry.
  • Aby móc grać we współdzielone gry, musisz być w trybie online.
  • Niektórych wybranych gier nie można udostępniać. Zdecydowana większość gier na Steam jest kompatybilna z Family Sharing, ale aby sprawdzić, które gry w Twojej bibliotece go nie obsługują, Kliknij tutaj. (Będziesz musiał zalogować się na swoje konto Steam w przeglądarce).

Jeśli chodzi o ograniczenia, to wszystko, ale jak to ustawić?

Udostępnianie rodziny Steam: jak to skonfigurować

Dobra wiadomość: jeśli wiesz, jak zalogować się do Steam, wiesz, jak skonfigurować udostępnianie rodzinne Steam. Głównym wymaganiem jest zalogowanie się na swoje konto na drugim komputerze. Na przykład, jeśli masz wewnętrznego członka rodziny, możesz po prostu zalogować się do jego komputera.

Po zalogowaniu się musisz przejść do Ustawień Steam. Możesz to znaleźć w lewym górnym rogu okna Steam.

Ustawienia bezpiecznego udostępniania rodzinnego Steam 1 1

Kliknij „Rodzina”, a następnie „Autoryzuj udostępnianie biblioteki na tym komputerze”. Będziesz wtedy mieć listę kwalifikujących się kont do udostępniania rodzinnego, które powinno być dowolnym kontem, które wcześniej logowałeś się na tym komputerze.

Konfiguracja Steam Family Sharing Safely 2

Gratulacje! Masz teraz skonfigurowaną Chmurę rodzinną. Wyloguj się ze swojego konta, a ten komputer powinien mieć teraz dostęp do wszystkich twoich gier Family Sharing.

Czytać  Jak przesyłać strumieniowo Twitch na Roku

Ale jak skonfigurować udostępnianie rodzinne Steam, gdy osoba, której chcesz to udostępnić, jest poza domem? W dobie związków na odległość i dystansu społecznego najprawdopodobniej będziesz chciał to zrobić bez naruszania hasła.

Jak udostępniać rodzinę na odległość bez udostępniania haseł

Tutaj pojawia się nasz stary przyjaciel TeamViewer. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby skonfigurować TeamViewer i użyć funkcji zdalnego sterowania, aby zalogować się na swoje konto na komputerze zaufanego znajomego. Włącz Chmurę rodzinną, jak pokazano powyżej, a następnie wyloguj się.

Jeśli nie chcesz instalować TeamViewer i masz Google Chrome, inną realną alternatywą jest Pulpit zdalny Chrome. Obaj użytkownicy powinni przejść do Strona pulpitu zdalnego, kliknij „Konfiguruj dostęp zdalny” i kliknij Pobierz. Stąd instalator poprowadzi Cię przez konfigurację Pulpitu zdalnego Chrome.

Bezpieczne udostępnianie rodzinnego pulpitu Steam

Po skonfigurowaniu obu osób osoba, której udostępniasz, będzie musiała otworzyć „Pomoc zdalną” na stronie Pulpitu zdalnego Chrome, a następnie kliknąć „Wygeneruj kod”. Na tej samej stronie po Twojej stronie wklejenie tego hasła w oknie „Połącz z innym komputerem” umożliwi zalogowanie się do komputera i skonfigurowanie Chmury rodzinnej.

Gdy to zrobisz, wyloguj się ze swojego konta Steam na komputerze, z którym się udostępniasz. Gratulacje ponownie! Bezpiecznie udostępniłeś swoje gry Steam znajomym i rodzinie!

Jeśli masz problem z nieotwieraniem się gier Steam, oto kilka rozwiązań dla Ciebie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?