Jak tworzyć tapety na żywo i wideo na Androida

Jak tworzyć tapety na żywo i wideo na Androida

Animowane tapety. Pamiętasz je? Kiedyś były czymś w rodzaju modowego oświadczenia dla fanów Androida i jedną z cech, które odróżniały Androida od iPhone’a. Chociaż żywe tapety na Androida mogą nie być cudem technicznym, jakim kiedyś były, teraz jest najlepszy czas, aby je wypróbować. Tutaj pokazujemy, jak stworzyć i ustawić tapetę na żywo na Androida.

Pobierz animowaną tapetę

Aby ustawić żywą tapetę, musisz najpierw zdobyć jedną.

Możesz wypróbować aplikację z animowaną tapetą, na przykład Maxelus.netlub wyszukaj jedne z najlepszych tapet na żywo, takie jak Kartogram, który stylizuje mapę Twojej okolicy na stylowy, dynamiczny motyw.

Kartogram Tapety na żywo Android

Jest także Zegar Hypno Animowane Tapety, który pokazuje godzinę w pięknej abstrakcji wnętrza zegara.

Możesz także wypróbować jedną z tych wspaniałych aplikacji z katalogiem tapet na żywo, takich jak Tapety 4K na żywo lub Animowane tapetyAle spodziewaj się przesiać kilka reklam, zanim uzyskasz pożądaną tapetę na żywo.

Po pobraniu wybranej tapety na żywo przejdź do „Ustawienia -> Wyświetlacz -> Zaawansowane -> Tapeta -> Tapety na żywo”. Możesz też długo nacisnąć ekran główny i wybrać stamtąd żywą tapetę.

Tutaj znajdziesz wszystkie pobrane tapety na żywo. Po prostu dotknij tego, który chcesz otworzyć, a następnie dotknij „Ustaw tapetę”.

Jak zamienić wideo w tapetę na żywo

Te gotowe do użycia animowane tapety są świetne, ale co, jeśli chcesz zamienić jeden z własnych filmów w animowaną tapetę?

Niektóre telefony umożliwiają konwertowanie filmów na żywe tapety jako funkcję. W telefonach Samsung S po prostu przejdź do Galerii, wybierz plik wideo, który chcesz ustawić jako tapetę, a następnie dotknij ikony menu w prawym górnym rogu i „Ustaw jako tapetę”. Następnie możesz przyciąć pętlę wideo za pomocą przycisku „Edytuj”.

Telefony Xiaomi umożliwiają również ustawianie tapet wideo, przechodząc do „Aplikacja Motywy -> Moja strona -> Tapety -> Moje tapety na żywo”. Kliknij ikonę „+” i wybierz jeden ze swoich filmów, aby ustawić go jako tapetę.

Czytać  Co to jest AppFlash na Androida i czy go potrzebujesz?

Następujące aplikacje innych firm mogą również pomóc w ustawieniu osobistych lub ulubionych filmów wideo jako żywych tapet na urządzeniu z systemem Android.

1. Ściana wideo

Dobrą opcją aplikacji innej firmy do ustawienia wideo jako tapety na żywo jest Ściana wideo.

Aplikacja do ścian wideo

Po zainstalowaniu aplikacji otwórz ją, dodaj wideo, którego chcesz użyć jako tapetę, a następnie dostosuj takie rzeczy, jak włączanie lub wyłączanie dźwięku, ustawianie czasu rozpoczęcia i zakończenia, a co najważniejsze, jak chcesz skalować to. Zaleca się używanie pionowego wideo jako tapety wideo, ponieważ wideo w orientacji poziomej może nie pasować.

Konfiguracja ściany wideo

Po skonfigurowaniu wszystkiego kliknij przycisk „Ustaw tapetę” na następnej stronie, aby ustawić ją jako tło. Możesz ustawić ten nowo utworzony film jako tapetę ekranu głównego, ekranu blokady lub obu.

Należy pamiętać, że napotkasz problemy z filmami w orientacji poziomej, ponieważ aplikacja rozciągnie je, aby dopasować je do ekranu. Aby rozwiązać ten problem, możesz skorzystać z poniższej aplikacji.

2. Wideo na żywo Tapety

ten Wideo na żywo tapety Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play za darmo. Ta aplikacja umożliwia przycinanie filmów. Co ważniejsze, jest wyposażony w opcję „Zachowaj proporcje”.

Aplikacja wideo na żywo tapety

Dzięki tej funkcji aplikacja automatycznie przytnie wideo, aby dopasować je do proporcji ekranu urządzenia. Możesz bez problemu używać filmów w orientacji poziomej jako tapety na żywo.

Użytkownicy Samsunga mogą otworzyć wideo w aplikacji Galeria, kliknąć ikonę opcji i wybrać opcję „Ustaw jako tapetę”. Następny ekran umożliwia edycję wideo i ustawienie wideo jako tapety.

Jeśli chcesz zmienić tapetę wideo, możesz wrócić do aplikacji lub uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem „Aplikacja Tapety Google -> Tapety na żywo”.

Tapeta na żywo Google na Androida

Ustaw animowane tapety 4D

Najnowsze i najnowsze podejście do personalizacji ekranu głównego urządzenia z Androidem to animowane tapety 4D. W szczególności te żywe tapety 4D wykorzystują żyroskop i czujniki akcelerometru telefonu i zapewniają niesamowity efekt głębi 3D. Oznacza to, że ustawiona tapeta 4D będzie reagowała na ruch wykonywany telefonem.

Aplikacja 4d na żywo tapety

Jedna z najlepszych aplikacji do ustawiania żywych tapet 4D nazywa się Aplikacja 4D na żywo tapety. Istnieje mnóstwo animowanych tapet na żywo z niesamowitymi efektami głębi. Ta aplikacja zawiera tapety z różnych kategorii, w tym superbohaterów, kosmosu, czarnego neonu, płonących czaszek, geometrycznych kształtów i wielu innych.

Czytać  Wiadomości nie działają na Macu? Oto jak to naprawić

Możesz także wypróbować inne aplikacje do tapet na żywo 4D, takie jak Tapeta paralaksy 4D Tak X Animowana tapeta – HD 3D / 4D Animowana tapeta. Te aplikacje mają świetną kolekcję żywych tapet 4D, które na pewno Ci się spodobają.

Kończący się

Teraz, gdy już wiesz, jak ustawić animowaną tapetę na telefonie z Androidem, wypróbuj te bezpłatne aplikacje do zmieniania tapet, aplikacje do nagrywania ekranu i aplikacje do pobierania muzyki na Androida. Zapoznaj się również z naszym przewodnikiem, jak zainstalować TWRP Recovery bez zrootowania telefonu.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?