Jak tworzyć historie na TikTok

Tiktok Stories Featured

Wcześniej spopularyzowane przez aplikacje takie jak Instagram i Snapchat, Stories trafiły teraz do TikTok. Nowa aktualizacja umożliwia teraz użytkownikom sieci społecznościowej skupiającej się na wideo publikowanie zdjęć i filmów, które pozostaną w aplikacji przez 24 godziny, zanim zostaną usunięte. Ten artykuł pokazuje, jak możesz rozpocząć swoją pierwszą historię na TikTok.

Czym różnią się historie TikTok?

Ogólnie rzecz biorąc, TikTok Stories działają w podobny sposób, jak historie w innych aplikacjach społecznościowych. Jest jednak kilka różnic, o których warto wspomnieć.

Na przykład Stories w TikTok pojawią się w kanale „Dla Ciebie”, tak jak zwykłe filmy. Co więcej, w przeciwieństwie do tego, co widzieliśmy w innych mediach społecznościowych, widzowie będą mogli zostawić publiczny komentarz na temat Stories. Zazwyczaj na innych platformach użytkownicy mogą odpowiadać tylko osobie, która opublikowała historię, więc nie można rozpocząć publicznej dyskusji na temat opublikowanej treści.

Jednocześnie Historie TikTok są inne, ponieważ nie pozwalają oryginalnemu plakatowi zobaczyć, kto je oglądał. Na dole zobaczysz liczbę osób, które obejrzały Twoją Historię, ale nie będzie można dowiedzieć się, kto otworzył Twoją Historię, chyba że opublikują komentarz lub ją polubi.

Co więcej, publikowane przez Ciebie historie nie będą wyświetlane w siatce profilu, tak jak zwykłe filmy. Mimo to nadal będziesz musiał odwiedzić profil użytkownika i wyświetlić jego aktualną Historię, naciskając jego zdjęcie profilowe. Jeśli ma opublikowaną Historię, wokół jego zdjęcia profilowego zauważysz niebieski okrąg.

Jak stworzyć swoją pierwszą historię TikTok

Przed kontynuowaniem upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję TikTok na swoim urządzeniu. Aktualizacja, która wprowadza Stories do aplikacji, jest całkiem nowa, więc odwiedź Sklep Play, szukaj TikTok i sprawdź, czy przycisk „Aktualizuj” jest dostępny dla aplikacji. Jeśli tak, naciśnij go i pozwól aplikacji na wykonanie aktualizacji, zanim zaczniesz szukać Stories. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz aplikację TikTok na swoim telefonie.
 2. Stuknij ikonę „Profil” w prawym dolnym rogu.
Profil historii Tiktok
 1. Zobaczysz niebieski przycisk „+” pod dymkiem ze zdjęciem profilowym.
Tiktok Stories Zdjęcie profilowe Plus
 1. Naciśnij go, aby rozpocząć przesyłanie pierwszej relacji.
 2. Możesz też dotknąć przycisku „Opublikuj” na dole, utwórz lub prześlij zdjęcie lub wideo tak, jak zwykle, a następnie opublikuj treść jako historię.
Tiktok Stories Post
 1. Aby stworzyć swoją Historię, możesz użyć zarówno filmów, jak i obrazów. Możliwe jest nagranie 15-sekundowego wideo lub zrobienie pojedynczego zdjęcia za pomocą opcji „Szybko”. Zostanie wybrany domyślnie, więc wystarczy nacisnąć duży czerwony przycisk na dole.
Szybkie opcje historii Tiktok
 1. Możesz dodać efekty jeszcze przed utworzeniem filmu lub zdjęcia. Po prostu dotknij przycisku „Efekty”, a TikTok nagra wideo lub zrobi zdjęcie z już zastosowanym efektem. Do wyboru jest wiele opcji.
Wybór efektów historii Tiktok
 1. Możesz też przesłać zdjęcie lub film z galerii telefonu, naciskając przycisk „Prześlij”.
Przesyłanie historii Tiktok
 1. Jeśli chcesz nagrać większy film, musisz przełączyć się na „Kamera” i wybrać opcję „60s” lub „3m”. (Opcja „15s” jest domyślnie włączona.)
Opcje aparatu Tiktok Stories
 1. TikTok oferuje również kilka szablonów Story, do których można uzyskać dostęp, naciskając „Szablony” na dole.
Szablony historii Tiktok
 1. Daje to dostęp do biblioteki niestandardowych planów, które z łatwością wyróżnią Twoją historię z tłumu. Każdy szablon wymaga przesłania określonej liczby zdjęć (która jest określona). Następnie zastosuje różne efekty na twoich zdjęciach.
Opcje szablonów historii Tiktok

Opcje dostosowywania historii w TikTok

Istnieje wiele sposobów na uatrakcyjnienie historii w TikTok. Po wybraniu zdjęcia lub wideo będziesz mógł dostosować swoje dzieło za pomocą menu po prawej stronie, które zawiera różne opcje.

Opcje edycji historii Tiktok

Tekst – pozwala dodać kolorowy tekst do swojej Story. Masz do wyboru różne czcionki i możesz wyróżnić swój końcowy tekst.

Historie Tiktok Dodaj tekst

Naklejki – umożliwia użytkownikom dodawanie różnych naklejek (w tym animowanych) i emotikonów do swoich Stories, w tym własnych. (Dotknij trzeciego przycisku „Dodaj obraz”, aby to zrobić.) W tym miejscu możesz również dodawać wzmianki, hashtagi i tworzyć ankietę.

Historie Tiktok Dodaj naklejki

Filtry – TikTokers może również dodawać filtry do swoich Stories spośród wielu.

Filtry edycji historii Tiktok

Ustawienia prywatności – bardzo ważna opcja, która pozwala zdecydować, kto może oglądać Twoją Historię. Możesz ustawić go całkowicie prywatnie, zezwolić wszystkim lub tylko znajomym. W tym miejscu możesz kontrolować, czy chcesz zezwolić na komentowanie swojej Historii.

Historie Tiktok Edycja opcji prywatności

Głos lektora – dodaje lektor do historii. Po prostu nagraj swój głos (lub kogoś innego), dotykając przycisku „Nagraj”, a wynik zostanie dodany do Historii.

Historie Tiktok Edycja narracji

Efekty głosowe – jeśli przesłałeś film, możesz uzyskać dostęp do różnych efektów głosowych, takich jak Robot, Elf i inne, pod warunkiem, że do Twojego filmu zastosowano narrację.

Historie Tiktok Edycja efektów głosowych

Dostosuj klipy – jeśli używasz wideo do swojej historii, możesz użyć tej opcji, aby podzielić swój klip według potrzeb.

Historie Tiktok Edycja Dostosuj klipy

Wzmacniać – przycisk, który automatycznie poprawia obraz/wideo. Stuknij w nią i zobacz, czy podoba Ci się wynik.

Ulepszenie edycji historii Tiktok

Dodaj dźwięk – ten przycisk u góry pozwala dodać tło dźwiękowe do swojej Story. Stuknij w lupę, aby wyszukać swoją ulubioną piosenkę. Mamy nadzieję, że znajdziesz go w bibliotece muzycznej TikTok.

Historie Tiktok Edycja muzyki

Publikowanie i edytowanie swojej historii

 1. Po zredagowaniu swojej historii w sposób zadowalający, po prostu naciśnij przycisk „Opublikuj w historii” na dole, aby ją opublikować.
Historie Tiktok Prześlij do historii
 1. Jeśli później przypomnisz sobie, że chcesz dodać coś więcej, jest to łatwe: po prostu otwórz swoją historię i naciśnij ikonę aparatu, aby dodać więcej zdjęć i filmów do swojej historii.
Czytać  Nie jesteś fanem WordPressa? Oto 5 najlepszych statycznych CMS witryn dla Ciebie

Notatka: nie możesz edytować swojej istniejącej relacji, więc nie będziesz mieć możliwości dodawania dodatkowych naklejek ani zmiany efektu głosowego.

Edycja historii Tiktok Dodaj więcej po publikacji
 1. Możesz też nacisnąć trzy kropki po prawej stronie, aby wysłać komuś Historię lub dostosować „Ustawienia prywatności”.
Historie Tiktok Edycja dodatkowych opcji
 1. Ostatecznie, jeśli uznasz, że nie wykonałeś dobrej pracy z historią, możesz ją usunąć stąd.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę odkryć Stories na TikTok?

W tej chwili nie ma dedykowanej sekcji dla Stories w TikTok. Na Instagramie historie osób, które obserwujesz, są wyświetlane w formie bąbelków na górze, ale tak nie jest w przypadku TikTok. Aby znaleźć historie w aplikacji zorientowanej na wideo, przejrzyj TikTok za pomocą zakładki „Dla Ciebie”. Historie są oznaczone niebieskim znacznikiem Story, aby odróżnić je od zwykłej treści. Możesz także sprawdzić profile osób, aby sprawdzić, czy przesłały Historię, czy nie.

Czy mogę opublikować historię z mojego komputera?

Chociaż możesz przesyłać filmy z komputera za pomocą internetowej wersji TikTok, nie możesz jeszcze przesyłać Stories, więc potrzebujesz do tego swojej aplikacji mobilnej. Nie możesz też przeglądać historii innych osób.

Nie mogę znaleźć żadnych Stories na TikTok. Czy robię coś złego po mojej stronie?

Prawdopodobnie nie. Ta funkcja jest stosunkowo nowa w TikTok, więc najprawdopodobniej nie ma jeszcze zbyt wielu osób, które jej używają. Aby zobaczyć nową funkcję w akcji, możesz spróbować stworzyć własną historię, a następnie poprosić znajomego, aby sprawdził, czy może ją znaleźć na swoim telefonie.

Kredyt obrazu: Freepik

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej