Jak trwale usunąć konto Gmail

Jak trwale usunąć konto Gmail

Możesz być bardzo przywiązany do swojego konta Gmail, zwłaszcza jeśli masz je od lat, więc usunięcie konta Gmail jest potencjalnie dużym krokiem. Ale czasami po prostu trzeba iść dalej. Na przykład możesz nienawidzić polityki prywatności Google lub nagle zdać sobie sprawę, że wyrosłeś z tego bezczelnego adresu e-mail, który utworzyłeś w wieku 12 lat. Oto nasz przewodnik, jak trwale usunąć konto Gmail i jak je odzyskać.

Różnica między kontem Gmail a kontem Google

Przed zagłębieniem się w to, jak usunąć konto Gmail, ważne jest, aby odróżnić konto Gmail od konta Google, aby zrozumieć, co usuwasz.

Twoje konto Google to zasadniczo nazwa użytkownika i hasło, które zapewniają dostęp do pełnego zakresu produktów i usług Google, takich jak Gmail. Istnieją różne typy kont Google, w tym konta osobiste, konta obszaru roboczego (wcześniej G-Suite), Cloud Identity i zarządzane konta Google Play. Nie potrzebujesz konta Gmail, aby utworzyć osobiste konto Google, ponieważ możesz je utworzyć za pomocą adresu e-mail innej firmy.

Jeśli usuniesz swoje konto Google, utracisz dostęp do wszystkich usług Google, w tym Gmaila. Z drugiej strony, jeśli usuniesz swoje konto Gmail, nadal będziesz mieć dostęp do innych usług Google, korzystając z adresu e-mail innej firmy dołączonego do Twojego konta.

Co zrobić przed usunięciem konta Gmail

Przed usunięciem konta Gmail należy wykonać dwie kluczowe czynności.

1. Zastąp swój adres Gmail innym adresem e-mail

Jeśli używasz swojego adresu e-mail Gmaila do bankowości internetowej, zakupów online lub innych kont/działań online, zastąp go nowym kontaktowym adresem e-mail przed jego usunięciem.

W ten sposób nie przegapisz żadnych ważnych wiadomości e-mail, aktualizacji, a nawet kodów weryfikacji dwuetapowej wysyłanych pocztą e-mail, jeśli włączyłeś tę opcję dla niektórych kont online.

2. Pobierz swoje dane z Gmaila

Będziesz także chciał pobrać swoje dane z Gmaila. Jeśli tego nie zrobisz, po usunięciu konta Gmail utracisz dostęp do wszystkich danych Gmaila. Aby pobrać swoje dane, wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz „Gmail -> Zarządzaj kontem Google -> Dane i prywatność -> Pobierz swoje dane” lub po prostu odwiedź Pobierz swoje dane strona.

2. Kliknij „Odznacz wszystko”, a następnie przewiń w dół do „Poczta” i zaznacz pole wyboru.

Jak usunąć pole wyboru Gmail Tick Mail

3. Wybierz pomiędzy „Wiele formatów” i „Włączone wszystkie dane poczty”. Ten ostatni został wybrany do tego samouczka. Obejmuje wszystkie wiadomości w Mail, co oznacza, że ​​nie musisz ręcznie usuwać e-maili z Gmaila.

Możesz również wybrać, które etykiety lub foldery chcesz wyeksportować, odznaczając pole „Uwzględnij wszystkie wiadomości w poczcie” i zaznaczając odpowiednie pola. Po zakończeniu kliknij „OK”.

Jak usunąć opcje zawartości poczty z Gmaila

4. Przewiń do dołu okna dialogowego i kliknij „Następny krok”.

Jak usunąć Gmail Kliknij Następny krok

5. Wybierz metodę wysyłki, częstotliwość oraz żądany typ i rozmiar pliku, a następnie kliknij „Utwórz eksport”.

Jak usunąć Gmail Kliknij Utwórz eksport

Twój eksport się teraz rozpocznie. Należy pamiętać, że proces ten może potrwać godziny lub dni, w zależności od rozmiaru danych, a także można go wykonać na telefonie komórkowym, wykonując ten sam proces. Po zakończeniu otrzymasz wiadomość e-mail.

Czytać  Jak sprawdzić, czy Twoje konto było częścią naruszenia danych na Facebooku w 2021 roku

Jak usunąć swoje konto Gmail na komputerze?

1. Zaloguj się do Gmaila, kliknij swój awatar w prawym górnym rogu i wybierz „Zarządzaj swoim kontem Google”.

2. Kliknij „Dane i prywatność” w lewym panelu bocznym.

Jak usunąć dane i prywatność z kliknięć w Gmailu

3. Przewiń w dół, aż dojdziesz do pola „Pobierz lub usuń swoje dane”. Kliknij „Usuń usługę Google”. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto w celu zweryfikowania swojej tożsamości.

Jak usunąć Gmail Kliknij Usuń usługę Google

4. Po zalogowaniu zobaczysz listę usług Google powiązanych z Twoim kontem, które można usunąć. Kliknij ikonę kosza obok „Gmaila”.

5. Po wyświetleniu monitu wprowadź adres e-mail, aby pozostałe konta Google (Dysk, Dokumenty itp.) pozostały aktywne. Twój alternatywny adres e-mail nie może być innym adresem Gmail.

Jak usunąć Gmail Kliknij Wyślij e-mail weryfikacyjny

6. Otrzymasz wiadomość e-mail na podany alternatywny adres z prośbą o kliknięcie linku i potwierdzenie, że naprawdę chcesz usunąć swoje konto Gmail na stałe.

Jak usunąć Gmail Kliknij link Usuń

7. Kliknij link i przejrzyj wiadomość ostrzegawczą, która słusznie twierdzi, że nie jest „zwykłą bla bla”.

Jak usunąć Gmail Kliknij Usuń Gmail

8. Jeśli nadal chcesz kontynuować usuwanie konta Gmail, zaznacz pole wyboru na dole okna dialogowego i kliknij „USUŃ GMAIL”.

Jak usunąć konto Gmail na Androidzie / iOS

Możesz także usunąć swoje konto Gmail na urządzeniu z Androidem lub iOS, wykonując ten sam podstawowy proces.

1. Otwórz aplikację Gmail, dotknij swojego zdjęcia profilowego, a następnie dotknij opcji „Zarządzaj kontem Google”.

2. Na następnym ekranie dotknij „Dane i prywatność”.

Jak usunąć Gmail Stuknij Zarządzaj kontem 2

3. Przewiń w dół i wybierz „Usuń usługę Google”. W systemie iOS możesz wejść na myaccount.google.com.

Kliknij Dane i prywatność Usuń usługę Google

4. Zaloguj się do swojego konta i dotknij ikony kosza obok Gmaila.

Usuń ikonę kosza z Gmaila

5. Dotknij menu rozwijanego „Wybierz”, aby wybrać sposób logowania do Google po usunięciu Gmaila, a następnie dotknij „DALEJ”.

Usuń Gmaila Wprowadź alternatywny adres e-mail

6. Wprowadź alternatywny adres e-mail i naciśnij „WYŚLIJ E-MAIL WERYFIKACYJNY”, przejrzyj informacje w oknie dialogowym, a następnie naciśnij „ROZPOZNAŁEM”.

Usuń Gmaila Kliknij Rozumiem

7. Otwórz wiadomość „Potwierdzenie usunięcia Gmaila” na alternatywny adres e-mail i dotknij łącza.

8. Przejrzyj komunikat ostrzegawczy i zaznacz pole potwierdzenia na końcu, a następnie naciśnij „USUŃ GMAIL”.

Usuń Gmail Dotknij Usuń Gmail

To wszystko! Nie będziesz już mieć dostępu do swojej skrzynki odbiorczej Gmaila.

Co się dzieje po usunięciu konta Gmail?

Po usunięciu konta e-mail Twoje ustawienia poczty e-mail i poczty zostaną usunięte i nie będziesz już mieć dostępu do usuniętego konta Gmail. Twoje konto Google pozostanie nienaruszone, podobnie jak aktywność na koncie i zakupy dokonane w Google Play.

Czytać  Jak łatwo śledzić prawie każdy pakiet online?

Co najważniejsze, możesz odzyskać usunięte konto Gmail, jeśli chcesz.

Jak odzyskać usunięte konto Gmail

Przez ograniczony czas, dwa do trzech tygodni po usunięciu, Google umożliwi pełne odzyskanie konta Gmail. Od tego momentu, chociaż nadal będziesz mógł przywrócić swój adres Gmail do starej nazwy użytkownika, wszystkie e-maile znikną.

1. Aby odzyskać usunięte konto Gmail, przejdź do mail.google.com i zaloguj się, używając alternatywnego adresu e-mail jako nazwy użytkownika, ale użyj hasła do konta Gmail, które już nie istnieje.

2. Zostaniesz poproszony o ponowne dodanie usuniętego konta Gmail do swojego konta Google.

3. Przejrzyj informacje i kliknij „Prześlij”.

Jak usunąć Gmail Odzyskaj Gmail Kliknij Prześlij

4. Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu w celu weryfikacji konta. Śmiało i wybierz sposób, w jaki chcesz otrzymać kod, a następnie kliknij „Kontynuuj”.

Jak odzyskać usunięty Gmail Sprawdź Kliknij Kontynuuj

5. Wprowadź otrzymany 6-cyfrowy kod weryfikacyjny i kliknij „Kontynuuj”. Twoje konto Gmail zostanie przywrócone.

Częste pytania

1. Czy mogę utworzyć nowe konto Gmail z moją starą nazwą użytkownika?

Jak wyjaśniono powyżej, możesz odzyskać i ponownie użyć starej nazwy użytkownika Gmaila nawet po usunięciu konta Gmail w okresie prolongaty. Po upływie okresu prolongaty Twoich e-maili nie będzie można odzyskać, więc będzie to mniej więcej uważane za nowe konto Gmail.

2. Co się stanie, gdy ktoś wyśle ​​wiadomość e-mail na mój brakujący adres Gmail?

Gdy ktoś wyśle ​​e-mail na Twój usunięty adres Gmail, wiadomość nie zostanie dostarczona, ponieważ adres już nie istnieje. W tym celu nadawca otrzyma powiadomienie o niedostarczeniu przesyłki.

3. Czy ktoś inny może ponownie wykorzystać mój stary adres Gmail?

Nie, Google nie zezwala innym na ponowne wykorzystanie nazwy użytkownika z usuniętego konta, ponieważ były właściciel może wrócić i ją odzyskać. Google zasugeruje inne alternatywy zbliżone do tej nazwy użytkownika.

Kończący się

To prawie dziwne, jak proste jest usunięcie konta Gmail, biorąc pod uwagę, jak ważne są tego konsekwencje. Na szczęście możesz również odzyskać usunięte konto Gmail, jeśli działasz szybko. Pamiętaj tylko, aby utworzyć kopię zapasową wszystkiego, co ważne w Gmailu, i skonfigurować alternatywny adres e-mail, który będzie działał z innymi kontami Google. Jeśli zdecydujesz się zachować swój adres Gmail, poznaj najlepsze wskazówki dotyczące ochrony bezpieczeństwa konta Gmail i zarządzania wieloma kontami e-mail podczas sprawdzania poczty w jednym miejscu.

Czy ten artykuł jest przydatny?