Jak stworzyć umiejętność Alexa bez doświadczenia w kodowaniu

Jak stworzyć umiejętność Alexa bez doświadczenia w kodowaniu

Asystenci głosowi są zwykle spotykani w science fiction i często są skomplikowanymi technologiami. W prawdziwym świecie mogą zapewnić automatyzację i rozrywkę. W przypadku linii asystentów głosowych firmy Amazon można utworzyć „Umiejętność Alexa”, podstawowy element składowy interakcji urządzenia z użytkownikami.

W tym poście omawiamy, czym jest umiejętność Alexa, a następnie wyjaśniamy, jak ją stworzyć bez znajomości kodowania!

Wprowadzenie do umiejętności Alexa

Dla niewtajemniczonych umiejętność Alexa to sposób, w jaki użytkownik współdziała z linią asystentów głosowych Echo firmy Amazon. Jest to usługa chmurowa, która pobiera informacje od użytkownika, w tym przypadku jego przemówienie, wykonuje je za pośrednictwem kodu i zwraca wynik.

Aby podać przykład ze świata rzeczywistego, weź plik NASA Mars Alexa Skill.

Umiejętność NASA Mars Alexa

Umiejętność zaczyna się od unikalnej „nazwy przywołania”; zwykle można to zrobić na kilka sposobów. W tym przykładzie możesz po prostu powiedzieć „Alexa, otwórz NASA Mars. „Alternatywnie możesz zadać pytanie”Alexa, zapytaj NASA Mars, jak duży jest Mars.Następnie otrzymasz ustną odpowiedź.

Podobnie jak sama sieć, istnieją umiejętności Alexa, które obsługują szeroki zakres aplikacji, w tym gry, treści edukacyjne i wiele innych.

Dlaczego miałbyś chcieć stworzyć umiejętność Alexa

Asystenci głosowi są szeroko wykorzystywani. Amazon Echo jest liderem na rynku kwartał do kwartału, a częściowo wynika to z liczby i różnorodności dostępnych umiejętności Alexa.

Na podstawowym poziomie tworzenie czegoś dynamicznego (czyli reagującego na dane wejściowe użytkownika) jest decydującym czynnikiem dla wielu programistów hobbystów. Jednak wielu innych programistów i firm również szukało zarabiać na swoich umiejętnościach Alexa.

Umiejętność Alexa, która wyświetla Twoje zakupy w ramach umiejętności.

Dla innych decydującym czynnikiem jest po prostu oferowanie rozrywki lub wartości edukacyjnej. Krótko mówiąc, istnieje wiele ważnych powodów, dla których warto stworzyć umiejętność Alexa.

Ponadto programowanie pod kątem platformy jest proste, niezależnie od doświadczenia. W rzeczywistości możesz nawet stworzyć umiejętność Alexa bez znajomości kodowania, co odkryjesz w następnej sekcji.

Czytać  Przewodnik dla początkujących dotyczący konfiguracji inteligentnego domu (poniżej 1000 USD)

Jak stworzyć umiejętność Alexa bez doświadczenia w kodowaniu

Aby stworzyć umiejętność Alexa, potrzebujesz bardzo niewiele. Głównym wymaganiem jest Konto programisty Amazon. Nie ma za to żadnych opłat, ale będziesz potrzebować go, aby uzyskać dostęp do zestawu Alexa Software Development Kit (SDK) oraz niezbędnych narzędzi i interfejsów.

Kiedy jesteś gotowy do stworzenia umiejętności Alexa, podstawowe kroki są następujące:

1. Wybierz nazwę dla swoich umiejętności.

2. Wybierz model interakcji, taki jak „Flash Briefing”, „Inteligentny dom” lub „Muzyka”.

3. Wybierz metodę hostingu dla swoich umiejętności Alexa. Darmowy hosting Amazon jest zwykle wystarczający.

4. Utwórz podstawową funkcjonalność Alexa Skill (więcej na ten temat wkrótce).

5. Przetestuj i zastosuj swoje umiejętności Alexa.

Oczywiście samo rozwinięcie umiejętności może wymagać większości Twojego wysiłku i czasu. W normalnych okolicznościach do stworzenia tego typu aplikacji potrzebne są duże umiejętności kodowania.

Możesz jednak stworzyć umiejętność Alexa za pomocą „Blueprints”, gotowych bloków, które pomogą Ci odbudować umiejętności bez otwierania edytora kodu:

Lista schematów umiejętności Alexy.

Jednak po rozwinięciu umiejętności Alexa możesz mieć ochotę stworzyć inną. Na szczęście istnieje kilka zasobów, które mogą ci pomóc.

Twoje następne kroki w celu stworzenia umiejętności Alexa

Wspomnieliśmy o monetyzacji i jeśli Cię to interesuje, najpierw zapoznaj się z przewodnikiem Amazon Zakupy w ramach umiejętności. Stamtąd, badanie przykładów ze świata rzeczywistego deweloperów, którzy zarobili dzięki Alexa Skills, to dobry pomysł.

Jeśli chcesz dalej odkrywać świat dzięki Alexa Blueprints, zobacz Samouczki dla Amazon. Jednak zauważysz, że wcześniej niż później szyfrowanie stanie się wymaganiem.

Krótko mówiąc, Python jest językiem najwyższej klasy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów, i jest w pełni kompatybilny z Alexą. Sugerujemy zanurzenie się i nauczenie się podstaw, zanim spróbujesz ponownie stworzyć umiejętność Alexa.

Czytać  Przewodnik dla początkujących dotyczący konfiguracji inteligentnego domu (poniżej 1000 USD)

Kończący się

Urządzenia Echo firmy Amazon mogą zapewnić wiele zabawnych i przydatnych sposobów na wzbogacenie Twojego życia. Jeśli jednak chcesz stworzyć umiejętność Alexa, zapewni ona dużą wartość innym użytkownikom, a nawet możesz zarabiać na swoich wysiłkach. Alternatywnie, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Amazon Echo, możesz chcieć sprawdzić niektóre z niezbędnych umiejętności przed utworzeniem własnych.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?