Jak sprawić, by Windows 10 wyglądał jak Windows 7

Jak sprawić, by Windows 10 wyglądał jak Windows 7

Windows 10 nie jest pod każdym względem ogromnym ulepszeniem systemu Windows 7, a szczególnie pod względem projektu, niektórzy pragną wrócić do dawnych czasów (zamiast uaktualnić do systemu Windows 11). W rezultacie wielu użytkowników chce, aby ich komputery z systemem Windows 10 wyglądały jak Windows 7. Pytanie brzmi, jak?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz zachować funkcje systemu Windows 10, jednocześnie ciesząc się wyglądem systemu Windows 7, który kochasz. Poniższy przewodnik pokaże Ci, jak możesz zmienić określone rzeczy, abyś mógł zdecydować, która część komputera z systemem Windows 10 ma wyglądać jak Windows 7.

Zmodyfikuj menu startowe

Zmiana menu Start naprawdę nada Twojemu komputerowi z systemem Windows 10 wygląd systemu Windows 7. Narzędziem do tego zadania była kiedyś klasyczna powłoka, ale rozwój był martwy od kilku lat i został przejęty przez open source. Otwarta powłoka projekt.

Podczas instalacji zalecamy odznaczenie opcji „Classic IE”, ponieważ dotyczy ona Internet Explorera, który już nie istnieje.

Spraw, aby system Windows 10 wyglądał jak instalacja systemu Windows 7

Karta Dostosuj menu Start pozwoli Ci zdecydować, które łącza mogą pojawić się w menu Start. To, ile i co chcesz zmienić, zależy od Ciebie, ale to narzędzie pomoże Ci uzyskać wygląd systemu Windows 7.

Spraw, aby Windows 10 wyglądał jak Windows 7 Zastąp ikonę Start 1

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest kliknięcie „Skórki” w ustawieniach otwartej powłoki, a następnie przejście do „Klasyczna skórka”, jeśli chcesz uzyskać bardziej „Windows 7” wygląd.

Należy pamiętać, że po zainstalowaniu nic się nie stanie. Musisz nacisnąć przycisk Windows, aby wyświetlić ustawienia Open Shell.

Usuń ekran blokady

Pozbycie się ekranu blokady wymaga wprowadzenia drobnych zmian w Edytorze rejestru. Jeśli nie znasz go zbyt dobrze, możesz pominąć ten krok. Jeśli jesteś pewien, że możesz dokonać przynajmniej drobnych zmian, otwórz Edytor rejestru, naciskając przycisk Wygrać klucz i r klucz.

Czytać  Jak defragmentować dysk twardy systemu Windows?

Pisze regedit a gdy pojawi się Edytor rejestru, przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindows .

Po osiągnięciu ostatniego kroku kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym panelu bocznym i kliknij „Nowy”, a następnie „Klucz”.

Spraw, aby Windows 10 wyglądał jak Windows 7 Nolockscreen

Nazwij nowy folder w lewym okienku „Personalizacja”. Kliknij prawym przyciskiem myszy po prawej stronie po utworzeniu, a następnie kliknij Nowy-> Wartość DWORD (32-bit). Tym razem nazwij to „NoLockScreen”.

Aby zakończyć, kliknij dwukrotnie nową wartość i zmień dane wartości na „1”. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wrócić do tego, co było, po prostu ponownie zmień wartość na „0”.

Rzuć Centrum Aktywności

Centrum akcji dodane w systemie Windows 10 to wygodna funkcja. Ale jeśli naprawdę chcesz korzystać z systemu Windows 7, musisz się go pozbyć.

Aby usunąć Centrum akcji z paska zadań, musisz ponownie użyć edytora rejestru (prosta metoda konfiguracji już nie istnieje).

Przejdź do edytora rejestru, a następnie przejdź do:

Jeśli klucz „Explorer” nie istnieje, utwórz go w folderze „Windows” w edytorze rejestru, klikając prawym przyciskiem myszy Windows -> Nowy -> Klucz, a następnie nazwij go „Explorer”.

Spraw, aby system Windows 10 wyglądał jak centrum powiadomień o wyłączeniu systemu Windows 7

Pod klawiszem Explorer w prawym panelu kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce -> Nowy -> Wartość DWORD (32 bity). Wywołaj nową wartość „DisableNotificationCenter”, a następnie kliknij ją dwukrotnie i przypisz jej wartość „1”.

Używaj tapet i ikon systemu Windows 7

Pamiętasz tapetę z komputerem z systemem Windows 7? Na pewno nadasz swojemu komputerowi z systemem Windows 10 wygląd systemu Windows 7, dodając te tapety. Możesz użyć starych tapet, aby zachować odrobinę nowoczesnego wyglądu dzięki tapecie takiej jak ta pokazana poniżej.

Zmień tapetę

Jeśli chcesz oryginalny przycisk Start systemu Windows 7 (i dlaczego nie!), Możesz znaleźć świetny wybór w Forum klasycznej powłoki. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy styl, który chcesz z listy i pobierz go.

Czytać  Jak korzystać z pęku kluczy iCloud w systemie Windows

Aby zastąpić wszystkie ikony systemu Windows 10 ikonami systemu Windows 7, zobacz to Pakiet ikon systemu Windows 7.

Następnie przejdź do ustawień Open Shell, kliknij kartę Styl menu Start, zaznacz pole Zamień przycisk Start, a następnie wybierz „Niestandardowy -> Wybierz obraz” i wybierz właśnie pobraną ikonę.

Spraw, aby Windows 10 wyglądał jak Windows 7 Zastąp ikonę Start 1

Odzyskaj kalendarz systemu Windows 7

Sprawienie, by kalendarz systemu Windows 10 wyglądał jak kalendarz systemu Windows 7, będzie wymagał wprowadzenia pewnych zmian w rejestrze.

Jeśli zgubisz regulację głośności systemu Windows 7 i chcesz ją odzyskać, przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersion.

Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku i wybierz „Edytuj -> Nowy -> Klucz”. Gdy pojawi się prośba o zapisanie, nadaj mu nazwę „MTCUVC”.

zmiana głośności

Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku, przejdź do „Edycja -> Wartość DWORD (32-bit)”, zapisz jako „EnableMtcUvc” i naciśnij Enter. Po utworzeniu DWORD kliknij go dwukrotnie i upewnij się, że dane wartości są ustawione na „0”. Kliknij OK, aby zapisać zmiany.

Jeśli chcesz dodać zegar analogowy systemu Windows 7, przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionImmersiveShell. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy na czarnym polu, tak jak poprzednio, i przejdź do „Edycja -> Nowy -> DWORD (32 bity)”.

Kiedy nadejdzie czas, aby go nazwać, nazwij go „UseWin32TrayClockExperience” i naciśnij Enter. Kliknij go dwukrotnie i upewnij się, że dane wartości to 1 i kliknij OK.

Czasami najlepszy jest styl starej szkoły. Jeśli chcesz nadal dostosowywać swój pulpit w systemie Windows 10, powinieneś również zapoznać się z naszym przewodnikiem Rainmeter, aby znaleźć coś bardziej nowoczesnego. Lub spójrz na te skórki Rainmeter, aby zaostrzyć swój apetyt.

Czy ten artykuł jest przydatny?