Jak sprawdzić pogodę na pulpicie systemu Windows

Windows Weather Apps Featured

Najszybszym sposobem sprawdzenia pogody jest sama wyszukiwarka Google. Jednym ruchem palca otrzymujesz podsumowanie godzina po godzinie temperatury, opadów i wilgotności dla dowolnej lokalizacji na całym świecie. Jeśli jednak korzystasz z systemu Windows 10 lub Windows 11, możesz użyć jednej z tych aplikacji, aby sprawdzić pogodę na pulpicie, ponieważ dostarczają one bardziej szczegółowych informacji niż Google.

1. MSN Pogoda

MSN Pogoda, domyślna aplikacja pogodowa w systemie Windows 10 i 11 jest dostarczana w pakiecie z systemem operacyjnym i jest aktualizowana z każdą wersją. Możesz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z menu Start.

Domyślne menu Start aplikacji Windows Weather

Wpisz dowolną lokalizację w menu wyszukiwania, aby uzyskać mnóstwo informacji o pogodzie. Obejmuje to dokładne, wnikliwe szczegóły, takie jak temperatura, prędkość wiatru, widoczność, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność i trendy „odczuwania”.

Aplikacje pogodowe w systemie Windows Domyślne odczyty aplikacji pogodowych w systemie Windows 11

Szczegółowe podsumowania obejmują aktualizacje z godziny na godzinę, historyczne trendy opadów, prognozy burz, wskaźnik ultrafioletowy, czasy wschodów i zachodów księżyca oraz fazy księżyca. Jest jeszcze lepiej dzięki raportom satelitarnym, prognozom radarowym i podsumowaniom zachmurzenia.

Aplikacje pogodowe na Windows Windows11 Domyślna aplikacja pogodowa Sunrise Moonrise

Wśród innych dostępnych funkcji aplikacji znajdują się historyczne wzorce pogodowe, liczba dni ze śniegiem i trendy opadów. Ponieważ wbudowana aplikacja pogodowa firmy Microsoft jest całkowicie darmowa, jest wysoce zalecana i jest również jednym z najlepszych narzędzi komputerowych.

2. Pogoda 14 dni

Tuż po piętach MSN Weather, Pogoda 14 dni jest całkowicie darmowy i zawiera najbardziej zaawansowane funkcje. Bez względu na to, w której części świata się znajdujesz, aplikacja gwarantuje dokładną prognozę pogody przez US National Weather Service i inne akredytowane agencje pogodowe.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Theweather14days Szczegóły

Z pulpitu nawigacyjnego otrzymujesz proste podsumowanie dziennej temperatury, opadów, wilgotności, zachmurzenia, punktu rosy i nie tylko. Jak sugeruje nazwa aplikacji, szczegółowe raporty trwają co najmniej 14 dni.

Dzięki mapom, satelitom i radarom ta aplikacja zapewnia najbardziej szczegółowe informacje o pogodzie w przypadku zbliżających się opadów deszczu i śniegu. Każda aplikacja, która może zapewnić ten poziom dokładności, jest idealnym asystentem do przewidywania zarówno mżawek, jak i ulewy.

Windows Pogoda Aplikacje Theweather14days Mapy Deszcz i śnieg

3. Prosta pogoda

Jeśli jesteś w USA, Prosta pogoda to jedna z najbardziej niezawodnych aplikacji pogodowych, z których możesz korzystać. Gromadzi aktualne dane pogodowe z US National Weather Service, aby dać Ci podsumowanie godzina po godzinie wszystkiego, co musisz wiedzieć o swojej obecnej lokalizacji.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Simpleweather Ekran główny

Alerty o trudnych warunkach pogodowych są kluczową cechą tej aplikacji i są przedstawiane na mapach radarowych, które można łatwo przesuwać i powiększać. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika dowiesz się, które części obszaru geograficznego są dotknięte ekstremalną pogodą. Jedyną wadą tej aplikacji jest to, że jej bezpłatne funkcje są ograniczone tylko do Stanów Zjednoczonych.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Simpleweather Odczyty radarowe

4. Mój Radar

Jeśli szukasz bezpłatnej aplikacji pogodowej na komputer z systemem Windows, nie przegap tej okazji Mój Radar. Zapewnia crowdsourcingowe podsumowanie najnowszej pogody za pomocą OpenStreetMaps. Wyrafinowane mapy radarowe są jego najbardziej cenioną cechą, dając wgląd w warunki pogodowe w różnych lokalizacjach na całym świecie na bliskim, szczegółowym poziomie.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Ekran główny Myradar

Najlepsze bezpłatne funkcje MyRadar obejmują różne warstwy, takie jak mapy temperatury, błyskawice, wiatry, huragany i burze, wskaźnik jakości powietrza (AQI), a nawet przerwy w dostawie prądu w danej lokalizacji.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Myradar Layers

5. Pogodowe obrazy satelitarne

Nic nie przebije rzeczywistych wizualizacji najnowszej pogody w Twojej lokalizacji z orbity bliskiej Ziemi. Pogodowe obrazy satelitarne to świetna darmowa aplikacja, która daje szczegółowe wizualizacje tego, jak to jest z nieba. Istnieje wiele zdjęć przedstawiających chmury, plamy słoneczne, zorze polarne i warunki huraganu/burzy.

Windows Pogoda Aplikacje Pogoda Obrazy satelitarne Widok makro Windows11

Aplikacja, taka jak Weather Satellite Images, jest niezwykle przydatna dla marynarzy i lotników dalekobieżnych. Podobnie jak doświadczony meteorolog, będziesz wiedział wszystko o zbliżających się zakłóceniach pogodowych. Zdjęcia satelitarne aplikacji przedstawiają wszystkie regiony Ziemi z wyrazistością i wizualną głębią.

Windows Pogoda Aplikacje Pogoda Obrazy satelitarne Huragany Zakłócenia

6. Moja prognoza pogody

Chociaż znajomość złożonych informacji o pogodzie jest elegancka, wielu użytkowników woli, aby ich odczyty były proste i precyzyjne. Bezpłatna aplikacja o nazwie Moja prognoza pogody doskonale nadaje się do wygłoszenia takiej lektury. Wystarczy wpisać swoją lokalizację w dowolnym miejscu na świecie, a aplikacja automatycznie wyświetli najważniejsze odczyty.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Myweatherforecast Podsumowanie tygodnia

Dla dowolnej lokalizacji otrzymujesz temperaturę w odstępach godzinowych lub 3-godzinnych, wilgotność, opady, prędkość wiatru i czy niebo będzie czyste. Ta aplikacja jest bardzo przydatna dla osób dojeżdżających do pracy i turystów, ponieważ jest wyposażona w pełnoprawną mapę.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Myweatherforecast Maps 1

7. Burza przez StormGeo

Burza przez StormGeo to aplikacja informacyjna i pogodowa, która dostarcza aktualne prognozy dla ponad 8 milionów lokalizacji na całym świecie. Interfejs użytkownika jest przyjazny dla systemu Windows, ponieważ obsługuje natywny układ kafelkowy. Z prostej strony głównej uzyskasz dostęp do pełnych map pogodowych zawierających radar, opady, temperaturę i wiele innych.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Storm Stormgeo Przegląd

Niezależnie od tego, czy chodzi o grubość zachmurzenia, czy podsumowanie godzina po godzinie intensywności burzy, aplikacja Storm daje dokładny obraz tego, jak warunki pogodowe w Twoim regionie będą się zmieniać w czasie.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Storm Stormgeo Cloud Cover

8. Radar pogodowy Pro

Jeśli jesteś meteorologiem lub kimś, kto zna znaczenie terminów takich jak „sygnatura wirów tornad” lub „mezocyklon”, powinieneś wybrać aplikację radarową, taką jak Radar pogodowyktóry można pobrać ze sklepu Microsoft Store za jedyne 2,49 USD.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Weatherradarpro Strona główna

Możesz dowiedzieć się wszystkiego, od atrybutów burzy po wielkość gradu i zdjęć satelitarnych z aktualnymi wzorcami pogodowymi. Ta aplikacja jest wysoko oceniana ze względu na jej zdolność do przewidywania burz i huraganów, co oznacza, że ​​jeśli nadejdzie niesprzyjająca pogoda, będziesz pierwszą osobą, która się o tym dowie i może uratować życie.

Europa Radar pogodowy

Jedynym ograniczeniem tej aplikacji danych radarowych jest to, że jest ograniczona do Stanów Zjednoczonych, Europy i Karaibów.

Czytać  Jak skalibrować kontroler gier w systemie Windows 10

9. Prognoza

Jeśli chcesz zmienić domyślną aplikację pogodową systemu Windows, możesz skorzystać z Prognoza który wygląda bardzo podobnie. Dostępna za jedyne 1,49 USD w sklepie Microsoft Store, aplikacja oferuje bardziej skrupulatne wykresy oddające nastrój bogów pogody w podróży.

Aplikacje pogodowe dla systemu Windows Prognozy aplikacji dla systemu Windows 10 2

Nie tylko otrzymujesz kilka dodatkowych informacji w porównaniu z domyślną aplikacją Windows, ale także więcej motywów do wyboru. To, że na zewnątrz jest ponura pogoda, nie oznacza, że ​​motyw pulpitu powinien to odzwierciedlać.

Prognozowanie prognoz temperatury aplikacji

Często Zadawane Pytania

Jak wyświetlić pogodę na pulpicie systemu Windows?

W systemie Windows bardzo łatwo jest wyświetlić pogodę na pulpicie za pomocą widżetu Pogoda. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Wiadomości i zainteresowania”. Następnie wybierz „Pokaż ikony i tekst”, co spowoduje wysunięcie widżetu pogody na pierwszy plan. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po widżetach systemu Windows.

Jak zmienić widżet aplikacji pogodowej w systemie Windows?

MSN Weather to domyślny widżet aplikacji pogodowej w systemie Windows. Aby zainstalować inny widżet, przejdź do „Zarządzaj zainteresowaniami” z ikony „koła zębatego” taksbara. Zainstaluj inną aplikację pogodową ze sklepu Microsoft Store. Można go łatwo dodać w sekcji „Odkryj zainteresowania”.

Czy aplikacje pogodowe są dokładne?

TAk. Właśnie. Uzyskanie dokładnych informacji o pogodzie było zwykle domeną ekspertów. Jednak uzbrojony w niektóre z tych nowoczesnych aplikacji i ich najnowsze funkcje, takie jak mapy radarowe, możesz sam zbliżyć się do bycia ekspertem.

Kredyt obrazu: Pixabay

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej