Jak sprawdzić moc wyjściową portów USB

Jak sprawdzić moc wyjściową portów USB

Martwisz się, że Twoje porty USB nie działają lub nie spełniają specyfikacji? Czy wygląda na to, że z tych portów nie jest pobierana wymagana opłata? Możesz użyć wbudowanych możliwości systemu Windows, aplikacji innej firmy lub woltomierza, aby wykryć ilość dostępnej mocy na jeden z trzech sposobów.

Korzystanie z systemu Windows

Możesz sprawdzić możliwości zasilania portów USB za pomocą menedżera urządzeń w systemie Windows. Aby znaleźć dane w systemie Windows 10:

1. Wpisz Run w polu wyszukiwania na pasku zadań.

2. Wpisz devmgmt.msc w oknie, które zostanie otwarte.

3. Kliknij dwukrotnie gałąź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, aby ją rozwinąć.

Moc USB Rozwiń USB

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z wpisów o nazwie Główny koncentrator USB lub Ogólny koncentrator USB i wybierz „Właściwości”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy główny koncentrator USB

Całkowitą moc dostępną dla tego USB znajdziesz na liście „Informacje o koncentratorze”. Jeśli do portu są podłączone urządzenia, moc pobierana przez to urządzenie będzie widoczna na liście „Podłączone urządzenia”.

Właściwości głównego koncentratora USB zasilanego przez USB

Korzystanie z oprogramowania

W Internecie dostępne są różne programy innych firm, które można pobrać, aby uzyskać informacje o portach USB. USB Deview to bezpłatne oprogramowanie, które zapewnia użytkownikowi specyfikację zasilania portów USB komputera. Jest to program przenośny i nie musisz niczego instalować na swoim komputerze.

Aby użyć USBDeview:

1. Pobierz oprogramowanie ze strony http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html.

2. Wyodrębnij pliki i uruchom plik aplikacji.

Wykonanie zasilania USB Exe

3. Zlokalizuj porty USB. Łatwym sposobem na to jest kliknięcie karty Opis, aby posortować urządzenia według opisu. Spowoduje to zgrupowanie wszystkich portów USB i ułatwi ich znalezienie na liście.

4. Kliknij ten, który chcesz dodać do zakładek, aby go podświetlić.

Ekran wyświetlacza USB zasilany przez USB

5. Przewiń, aż znajdziesz nagłówek kolumny z napisem Zasilanie. Kliknięcie tutaj powie Ci, ile energii zużywa port.

Czytać  Najlepsze wysokiej klasy myszy komputerowe, które powinieneś sprawdzić w 2021 r

Korzystanie ze sprzętu

Jeszcze jednym sposobem sprawdzenia mocy wyjściowej portów USB jest użycie pliku Woltomierz USB. Te urządzenia wykrywają napięcie wejściowe, prąd, moc, pojemność i moc portu. W przeciwieństwie do dwóch wymienionych powyżej metod, które działają tylko na komputerze lub laptopie, możesz użyć woltomierza do wykrycia możliwości zasilania innych urządzeń, takich jak telefony, banki energii i ładowarki samochodowe.

Woltomierz USB Power

Istnieje szeroki wybór woltomierzy dostępnych w niskich cenach i mają one różne funkcje. Po zakupie wymaga tylko prostego połączenia, aby wyświetlić informacje o mocy portu.

Jeśli podejrzewasz problem, możesz przetestować porty USB na jeden z trzech sposobów. Niezależnie od tego, czy uważasz, że nie działa prawidłowo, czy też zastanawiasz się, czy masz wystarczającą moc, aby wykonać zadanie, jedna z tych metod może pomóc.

Czy ten artykuł jest przydatny?