Jak sprawdzić, czy iMac 2021 jest dla Ciebie?

Jak sprawdzić, czy iMac 2021 jest dla Ciebie?

Jest kolorowy, smukły i pełen mocy, czyli dokładnie tego, czego można oczekiwać od najnowszego komputera iMac firmy Apple. Jest również wyposażony w najbardziej wydajny i wydajny układ. Ponieważ 21,5-calowy iMac nie jest już dostępny, pytanie brzmi, czy kupić nowszy iMac, czy 27-calową aktualizację 2020. Czy ta ostatnia jest warta dodatkowych kosztów? Zobaczmy, dlaczego model może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Monitor

Jedną z najbardziej bezpośrednich różnic między komputerem iMac 2021 a 27-calowym komputerem Mac 2020 jest rozmiar ekranu. Po zniknięciu modelu 21,5-calowego obie opcje zwiększą jakość ekranu. Przy 24 calach iMac 2021 ma 4480 x 2520 pikseli i piękną rozdzielczość. Nie ma jednak obsługi wyświetlacza 5K. 27-calowy iMac ma ekran 5120 x 2880, więc standardem jest 5K.

2021 Porównanie Imac 2020 Ekran

Pomijając rozmiar ekranu, ekrany są dość podobne, a kolor, jasność i przejrzystość wyglądają tak samo. Pytanie brzmi, czy potrzebujesz jakości 5K. Dla większości ludzi 5K jest nadal anomalią i nie będą widzieć różnicy. Jeśli absolutnie potrzebujesz jakości 5K, 27-calowy Mac 2020 jest dla Ciebie.

Występ

W porównaniu do 21,5-calowego iMaca, niektóre raporty mówią, że chip M1 w iMac 2021 jest ponad 50 procent szybciej. To znacząca poprawa. Wszystko, od ładowania aplikacji, uruchamiania wielu aplikacji, a nawet odtwarzania wideo, będzie szybsze. W szczególności gry będą również szybsze i będziesz mieć możliwość korzystania z niektórych aplikacji iOS / iPad OS na swoim M1 iMac.

Porównanie wydajności Imac 2021 w 2020 roku

Sprawy są nieco mroczniejsze, gdy spojrzysz na 27-calowy komputer iMac z 2020 roku. Ten ostatni nadal oferuje lepszą wydajność wielordzeniową, co sprawia, że ​​decyzja jest nieco trudniejsza w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli moc jest Twoją największą potrzebą i wykonujesz zadania, które wymagają kodowania lub renderowania do produkcji treści/multimediów, 27-calowy iMac jest nadal najlepszym rozwiązaniem. Dla wszystkich innych, chyba że absolutnie potrzebujesz dodatkowych trzech cali powierzchni ekranu, chip M1 zapewnia cios.

Czytać  Jak zaprogramować Arduino za pomocą Raspberry Pi

Porty

Porównanie portów Imac 2021 2020 1

27-calowy iMac to najlepsza opcja, jeśli potrzebujesz różnych portów, w tym USB-A, karty SD, Thunderbolt itp. Przejście Apple do ścisłej alokacji USB-C tylko dla nowego iMaca 2021 prawdopodobnie spowoduje pewne zamieszanie z nowymi nabywcami. Każdy, kto często używa iMaca do ładowania iPhone’a lub iPada (modele starsze i inne niż Pro), może nie być w stanie tego zrobić.

Ostatecznie 27-calowy iMac jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli kompatybilność portów jest na szczycie listy, którą musisz mieć. Mając to na uwadze, jeśli potrzebujesz więcej portów w iMac 2021, podnoszenie koncentratora online jest łatwe i stosunkowo niedrogie. Biorąc pod uwagę różnicę w kosztach między tymi dwoma rozmiarami, dodanie dodatkowego koncentratora portów może być znacznie, znacznie tańsze niż przejście do 27-calowego iMaca.

Akcesoria

Oprócz zakupu iMaca 2021, który pasuje do kolorów Twojej klawiatury, najnowszy model ma również Touch ID. Ten dodatkowy poziom bezpieczeństwa, który nie jest obecnie dostępny w domyślnej Magic Keyboard 2020, oferuje ogromną przewagę w zakresie bezpieczeństwa. Nie musisz ciągle wprowadzać hasła, wystarczy, że użyjesz odcisku palca, aby uniemożliwić komuś korzystanie z iMaca bez Twojej zgody. O wiele łatwiej jest spojrzeć przez ramię i zapamiętać hasło niż sfałszować odcisk palca.

2021 Porównanie Imac 2020 Klawiatura

Warto zauważyć, że podstawowy iMac 2021 nie jest dostarczany z klawiaturą Touch ID. Zamiast tego musisz przejść do średniego poziomu, aby otrzymać go jako część pakietu. Alternatywnie, nabywcy podstawowego modelu 2021 mogą wydać 50 dolarów więcej i zamówić go jako osobne akcesorium. Dostajesz również mysz Magic Mouse i gładzik Magic Trackpad w tym samym kolorze co nowy komputer iMac, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Jeśli wybierasz iMaca 2021 specjalnie ze względu na jego różnorodność kolorów, pomaga to tylko ugruntować, że jest to właściwy zakup dla Ciebie.

Personalizacja

Dzięki najnowszemu iMacowi 2021 otrzymujesz to, co widzisz. Po zakupie nie ma możliwości dodania większej ilości pamięci RAM. To jeden z powodów, dla których miliony ludzi uwielbiają 27-calowego iMaca. Możliwość dodania pamięci RAM miesiące lub lata po zakupie to opcja, której nie można przecenić.

Imac 2021 Porównanie Personalizacja 2020

Nowa (niewiarygodnie) smukła konstrukcja iMaca 2021 nie pozwala na taki poziom dostosowania, więc musisz upewnić się, że pierwszy zakup jest dokładnie tym, czego potrzebujesz teraz i w przyszłości. Zastanawiając się, czy iMac 2021 jest dla Ciebie odpowiedni, zastanów się, czy 16 GB pamięci RAM i 2 TB pamięci wystarczą na wszystkie Twoje potrzeby. Te maksymalne opcje są porównywalne z dostępnymi 128 GB pamięci RAM i 8 TB pamięci w 27-calowym iMacu. Tak, będzie Cię to kosztować dużo, dużo więcej, ale w zależności od Twoich potrzeb może być warte tej ceny.

Czytać  SATA vs. NVMe: który z nich należy kupić na dysk SSD

Zabarwienie

2021 Porównanie kolorów Imac 2020

Nie należy lekceważyć różnorodności kolorów dostępnych w iMacu 2021. Apple powrócił do przyszłości poprzednich generacji komputerów iMac i wprowadził tęczę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dla niektórych komputer w kolorze innym niż szary może wydawać się niezręczny w domowym biurze, ale w rzeczywistości te kolory są zabawne i świetnie wyglądają w każdym otoczeniu. Chcesz czegoś z jakąś osobowością lub standardową szarością jabłka?

Końcowe przemyślenia

Biorąc pod uwagę wszystkie opcje, trudno jest określić, który iMac jest dla Ciebie odpowiedni. Dla większości ludzi iMac 2021 to więcej niż wystarczający komputer, a zarówno opcje podstawowe, jak i zaawansowane są nadal tańsze niż 27-calowy iMac 2020. Fakt, że można dostosować tylko do pewnego stopnia, jest prawdopodobnie największym czynnikiem, który większość użytkowników musi wziąć pod uwagę, podczas gdy przeciętny użytkownik powinien bardziej skupić się na cenie i posiadaniu komputera przyszłościowego. Dodanie chipa M1 praktycznie gwarantuje, że Apple będzie obsługiwał ten komputer w przyszłości. .

.

Czy ten artykuł jest przydatny?