Jak skonfigurować tryb kiosku na komputerze z systemem Windows

Jak skonfigurować tryb kiosku na komputerze z systemem Windows

Tryb kiosku Windows to funkcja logowania, która umożliwia skonfigurowanie systemu Windows jako urządzenia kiosku. Przełączając się w ten tryb, możesz zmienić laptopa lub komputer PC w komputer gościa, cyfrowe oznakowanie, portal przechwytujący lub publiczną przeglądarkę. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez szczegółowe kroki, aby uruchomić tryb kiosku na komputerze z systemem Windows.

Co to jest tryb kiosku w systemie Windows 10?

Tryb kiosku w systemie Windows 10 to implementacja administratora, która zmusza komputer z systemem Windows do uruchamiania jednej lub więcej aplikacji platformy UWP (Universal Windows Platform), co sprawia, że ​​wszystko inne jest poza zasięgiem użytkowników-gości.

Jako użytkownik systemu Windows możesz natknąć się na wiele przykładów platformy UWP:

 • Muzyka Groove
 • Poczta
 • Microsoft Edge
 • Biuro 365
 • Skype
 • Wytnij i naszkicuj

Te aplikacje są zaprojektowane tak, aby zapewnić spójne i identyczne wrażenia użytkownika na dowolnym urządzeniu: komputerze, laptopie, tablecie, Xbox One lub smartfonie.

Gdy właściciel urządzenia zablokuje ekran w kiosku, zaproszeni użytkownicy nie mogą używać go do innych celów niż wybrane aplikacje platformy UWP.

Zalety trybu kiosku Windows 10

Korzystanie z urządzenia z systemem Windows 10 w trybie kiosku ma wiele zalet.

 • Komputer gościa– Jeśli musisz udostępnić swoje urządzenie osobiste rodzinie, znajomym lub współpracownikom, najlepiej ustawić je w trybie kiosku. Użytkownicy-goście mogą zapisywać swoje dane na dedykowanym kiosku i nie będą mieli dostępu do zawartości dysku twardego.
 • Portal przechwytujący– Portale przechwytujące są często wykorzystywane podczas wydarzeń marketingowych, konferencji i targów. W trybie kiosku Windows możesz przekonwertować urządzenie tak, aby wyświetlało tylko jeden portal przechwytujący. Może to być strona firmowa, interfejs logowania klienta lub zdalny pulpit.
 • Interaktywna wizualizacja– Korzystając z trybu kiosku Windows 10 w połączeniu z trybem tabletu Windows, możesz mieć interaktywny wyświetlacz wszystkich swoich ulubionych aplikacji.
 • Oznakowanie cyfrowe– Użyj trybu kiosku Windows do wyświetlania reklam, znaków cyfrowych lub stale działającej prezentacji PowerPoint
 • Odtwórz wideo– Użyj trybu kiosku Windows, aby odtwarzać filmy z YouTube w ciągłej pętli.

Jak włączyć tryb kiosku w Windows 10 i 11?

Poniższe kroki opisują, jak włączyć tryb kiosku na komputerze, laptopie lub tablecie z systemem Windows. Metoda jest podobna zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11.

 1. W menu Start systemu Windows 10 kliknij ikonę koła zębatego dla „Ustawienia” lub wyszukaj ją w wyszukiwaniu w menu Start systemu Windows 11. Kliknij „Konta”.
Konta kiosku Microsoft Windows
 1. Otwórz menu „Rodzina i inni użytkownicy” i kliknij „Dodaj kogoś innego do komputera” na karcie „Rodzina i inni użytkownicy”.
Kiosk Windows Dodaj kogoś innego
 1. Zamiast wpisywać nazwę użytkownika Hotmail lub Outlook w oknie logowania do konta Microsoft, kliknij „Nie mam danych logowania tej osoby”.
Kiosk Windows Dodaj użytkownika nie ma loginu
 1. Zostaniesz poproszony o utworzenie lokalnego konta użytkownika na swoim komputerze. Nadaj mu nazwę w oparciu o przeznaczenie kiosku.
 2. Możesz dodać hasło lub pozostawić pola puste, co jest przydatne, jeśli chcesz, aby użytkownicy-goście automatycznie logowali się bez hasła.
Windows Kiosk Dodaj użytkownika Utwórz hasło użytkownika komputera
 1. Po utworzeniu konta użytkownika lokalnego kliknij „Przypisany dostęp”, aby skonfigurować urządzenie w trybie kiosku.
Dostęp przypisany do trybu kiosku Windows
 1. Następny krok prowadzi do wyskakującego ekranu, w którym zalogujesz się za pomocą nowo utworzonego konta lokalnego. Tutaj wybierasz żądaną aplikację kiosku, którą może być Microsoft Edge lub dowolna inna aplikacja UWP zainstalowana na Twoim urządzeniu. Po wybraniu aplikacji kiosku zobaczysz ekran „Gotowe”.
Windows Kiosk Wybierz aplikację kiosku
 1. Uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows. Powinna być widoczna wyraźna opcja dostępu przypisanego użytkownika-gościa w trybie kiosku.
 2. Użytkownicy mogą teraz logować się za pomocą hasła lub logować się automatycznie, jeśli pola hasła pozostały puste.
Logowanie do kiosku Windows

W zależności od przeznaczenia kiosku możesz dalej konfigurować ustawienia kiosku w trybie administratora. Poniżej omówimy trzy przypadki użycia.

Czytać  Jak usunąć Bloatware z Windows 10?

1. Publiczny kiosk komputerowy

Aby włączyć urządzenie jako komputer gościa, po prostu pomiń krok „Przypisany dostęp” w poprzedniej sekcji. Gdy tylko użytkownik-gość zaloguje się (z hasłem lub bez), domyślny publiczny kiosk komputerowy jest gotowy. Gość będzie miał dostęp tylko do swojego lokalnego pulpitu. Nie będą mogli uzyskać dostępu do głównego dysku twardego ani jego zawartości.

2. Kiosk PC z ekranem dotykowym

Aby skonfigurować komputer z systemem Windows jako kiosk komputera z ekranem dotykowym, wróć do ekranu logowania administratora.

W systemie Windows 10 przejdź do „Ustawienia -> Zmień dodatkowe ustawienia tabletu” i włącz „Tryb tabletu”.

Tryb tabletu kiosku Windows

Możesz ręcznie dodawać lub usuwać aplikacje, które mają być wyświetlane na pulpicie z ekranem dotykowym. Gdy użytkownik kiosku się zaloguje, będą dla niego dostępne tylko wybrane przez niego aplikacje na ekranie dotykowym.

Włącz tryb tabletu kiosku Windows

3. Kiosk z portalem przechwytującym

W przypadku portalu przechwytującego w trybie kiosku postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Zainstaluj Aplikacja przeglądarki kiosku. Wystarczy włączyć przypisany dostęp za pomocą tej aplikacji.
Windows Kiosk Przeglądarka Kisok Microsoft Store
 1. Wprowadź nazwę witryny, która ma być odzwierciedlona w portalu przechwytującym.
Przeglądarka konfiguracji kiosku Windows
 1. Tryb kiosku jest wyświetlany jako aktywny z portalem przechwytującym.
 2. Aby wyjść z trybu portalu przechwytującego, możesz wejść Wygrać + L lub kontrola + Alt + Z.
Tryb przeglądarki kiosku Windows

Jak wyłączyć tryb kiosku w systemie Windows

Tryb kiosku można łatwo wyłączyć. W tym celu możesz wrócić do „Przypisanego dostępu” i kliknąć „Usuń kiosk”.

Jeśli użytkownik kiosku nie jest widoczny na swoim koncie administratora, poprzedni krok nie zadziała. W takim przypadku użyj wiersza polecenia, aby szybko usunąć konto lokalne powiązane z kioskiem. Pisze:

Zidentyfikuj konto użytkownika kiosku i wprowadź następujące dane, aby je usunąć:

Powinieneś zobaczyć komunikat „Polecenie zakończone pomyślnie”.

Windows Kiosk Cmd Usuń konto użytkownika

Oprogramowanie kiosku Windows 10

Oprócz natywnego trybu kiosku Windows 10 można wdrożyć oprogramowanie kiosku Windows innej firmy, które obsługuje wiele funkcji biznesowych. Niektóre z popularnych przykładów to:

 • Scalefusion: Zarządzanie urządzeniami mobilnymi z systemem Windows 10 (MDM)
 • Zarządzaj silnikiem: Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) dla systemu Windows
 • Kioware dla Windows– Rozwiązanie do zarządzania kioskami typu open source z czytnikiem kodów kreskowych i obsługą wielu monitorów
Czytać  Jak wyczyścić historię schowka w systemie Windows 10?

Rozwiązywanie problemów z trybem kiosku w systemie Windows 10

1. Dlaczego po dodaniu nie widzę konta użytkownika kiosku Windows?

Po dodaniu konta użytkownika kiosku lokalnego może nie być widoczne na ekranie „Rodzina i inni użytkownicy”. Nie stanowi to problemu, ponieważ nadal możesz włączyć tryb kiosku na urządzeniu.

Użytkownik kiosku Windows nie jest widoczny

Spróbuj jeszcze raz utworzyć to samo konto użytkownika lokalnego. Pojawi się błąd mówiący: „Proszę wprowadzić inną nazwę użytkownika”. Zawsze możesz wyświetlić wszystkie konta użytkowników na komputerze z systemem Windows za pomocą wiersza polecenia.

Windows Kiosk Dodaj użytkownika Utwórz błąd hasła użytkownika komputera

2. Jak naprawić zawieszony lub zablokowany ekran w trybie kiosku Windows?

Jeśli ekran jest zawieszony lub zablokowany w trybie kiosku Windows, możesz użyć kontrola + Alt + Z aby wyjść z kiosku i wrócić do konta administratora. Jeśli utkniesz w trybie przeglądarki, użyj kontrola + W aby go wyłączyć. Osoby korzystające z trybu tabletu będą musiały podłączyć działającą klawiaturę do kiosku.

3. Jak mogę uniemożliwić innym użytkownikom manipulowanie przy moim kiosku Windows?

Podczas wydarzenia nie zawsze możesz mieć oko na kiosk. Aby zapobiec wyłączeniu komputera za pomocą przycisku zasilania, przejdź do „Panel sterowania -> Sprzęt i dźwięki -> Opcje zasilania”. Zmień akcję „Kiedy nacisnę przycisk zasilania” na „Nic nie rób” dla stanu baterii i podłączenia.

Przyciski zasilania kiosku Windows

Powyższe są prawidłowymi krokami rozwiązywania problemów w przypadku niektórych typowych problemów z trybem kiosku w systemie Windows 10. Ale co zrobić, jeśli system Windows nie uruchamia się? Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, aby przygotować i uruchomić urządzenie. Jeśli szukasz więcej, sprawdź, jak dostosować system Windows za pomocą różnych doków aplikacji.

Czy ten artykuł jest przydatny?