Jak skonfigurować starsze kontakty na Facebooku i upamiętnić konto?

Jak skonfigurować starsze kontakty na Facebooku i upamiętnić konto?

Czy urodziny kogoś, kto zmarł, pojawiły się kiedykolwiek na Twojej liście urodzin na Facebooku? To przypomnienie o tym, co powinno być szczęśliwą okazją, może być uderzeniem w żołądek, gdy Facebook przypomina ci, że już go nie ma.

Facebook ma funkcję, która pozwala komuś innemu upamiętnić Twoje konto lub całkowicie je usunąć w przypadku Twojej śmierci. Możesz także przypisać starszy kontakt, który może zająć się Twoim kontem na Facebooku po Twojej śmierci.

Chociaż konto na Facebooku nie będzie dla ciebie priorytetem podczas radzenia sobie ze śmiercią, jest to coś, z czym musisz się uporać tak szybko, jak to możliwe. Upamiętnianie i zarządzanie kontem na Facebooku osoby, która zmarła, uniemożliwia hakerom przejęcie i zbezczeszczenie konta.

Co się dzieje, gdy upamiętniany jest profil na Facebooku

Gdy ktoś upamiętnia konto na Facebooku za kogoś innego, konto jest blokowane, aby nikt nie mógł się zalogować. Oznacza to, że nikt nie może zmieniać ustawień konta, dodawać ani usuwać znajomych z listy, a żadna z istniejących treści nie może być w żaden sposób usuwana ani modyfikowana.

W zależności od ustawień określonych przez osobę upamiętniającą konto, ludzie mogą nadal mieć możliwość publikowania postów na osi czasu konta. To ustawienie umożliwia przyjaciołom zmarłego pisanie hołdów lub innych wiadomości na swojej osi czasu. Dzięki temu każdy, kto wcześniej mógł zobaczyć posty, komentarze, polubienia i zdjęcia na Twoim koncie, będzie mógł je dalej oglądać.

Gdy inne osoby uzyskają dostęp do profilu zmarłego, zobaczą słowo Pamiętając obok nazwiska osoby.

Pomnik na Facebooku

Co najlepsze, moim zdaniem właściciel konta nie będzie już pojawiał się w „Osoby, które możesz znać” ani w Przypomnieniach o urodzinach.

Jak upamiętnić konto

Jeśli Twoja ukochana osoba nie podała nazwy odziedziczonego kontaktu przed śmiercią, nadal możesz sprawić, by jej konto stało się wspomnieniem. Przygotuj się, aby udowodnić Facebookowi, że jesteś członkiem najbliższej rodziny lub wykonawcą testamentu, który ma do tego uprawnienia. Ponadto miej dostęp do aktu zgonu lub innej formy dowodu zgonu, jeśli o to poproszą.

Oto kroki, aby upamiętnić czyjś profil.

 1. odwiedź to strona stworzony przez Facebooka, aby upamiętnić relacje tych, którzy odeszli lub są ubezwłasnowolnieni medycznie.
Czytać  Jak odzyskać swoje konto na Facebooku po zapomnieniu hasła
Konto upamiętniające na Fb
 1. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, aby Facebook mógł się z Tobą skontaktować.
 2. Podaj imię zmarłej osoby. Następnie wprowadź adres URL swojego profilu na Facebooku i adres e-mail użyty do utworzenia konta.
 3. Wybierz spośród wyświetlonych opcji, aby upamiętnić lub usunąć konto według własnego uznania.

Najlepiej dla wszystkich zaangażowanych osób, jeśli ustanowisz starszy kontakt w ustawieniach swojej strony na Facebooku. Twoja ukochana osoba będzie miała o jedno mniej zmartwień. Jeśli jednak chcesz upamiętnić czyjeś konto, oto kroki, które należy podjąć.

Facebook oferuje dwa cyfrowe rozwiązania starszego typu.

Po pierwsze, możesz wybrać znajomego z Facebooka, a wybrany znajomy nie musi być Twoim krewnym. Po prostu muszą być na Twojej liście znajomych. Po drugie, możesz poprosić o usunięcie swojego konta na Facebooku po Twojej śmierci.

Oto jak dodać kontakt odziedziczony z Facebooka:

 1. Przejdź do Facebooka, kliknij przycisk rozwijany obok dzwonka powiadomień w prawym górnym rogu ekranu i kliknij „Ustawienia i prywatność”.
Facebook – początek cyfrowego dziedzictwa
 1. W sekcji „Ustawienia i prywatność” kliknij „Ustawienia”.
Ustawienia i prywatność cyfrowego dziedzictwa Facebooka
 1. Należy go przenieść do zakładki „Ogólne”. W sekcji „Ogólne ustawienia konta” powinieneś zobaczyć „Ustawienia pamięci”.
 2. Kliknij „Edytuj” po prawej stronie.
Digital Legacy Ustawienia Facebooka Ogólne

Facebook następnie poinformuje Cię, jakie działania może podjąć wybrany przez Ciebie kontakt ze starszej wersji, gdy umrzesz. Mogą decydować, kto może publikować, wyświetlać i usuwać hołdy dla Ciebie.

Ponadto starszy kontakt może wykonywać następujące czynności:

 • Poproś o usunięcie swojego konta na Facebooku
 • Odpowiadaj na prośby znajomych
 • Zaktualizuj swój profil i zdjęcia na okładkę

Notatka: Twoja starsza osoba kontaktowa nie może zarządzać wpisami, które umieściła na swoim koncie przed śmiercią. Ponadto nie mogą publikować z Twoim imieniem i nazwiskiem ani przeglądać zawartości Twojego Messengera.

Po wybraniu znajomego jako starszego kontaktu, otrzymasz jednokrotne powiadomienie za pośrednictwem Messengera. Facebook wyśle ​​przypomnienie do wybranego starszego kontaktu, gdy Twoje konto zostanie upamiętnione.

 • Aby Twoje konto było pamiątkowe, członek najbliższej rodziny lub wykonawca testamentu musi dostarczyć odpowiednią dokumentację. Twój dotychczasowy kontakt uzyska dostęp dopiero po sprawdzeniu na Facebooku.
 1. Gdy w pełni zrozumiesz, co oznacza wybranie starszego kontaktu dla swojego konta na Facebooku, wpisz nazwę swojego zaufanego znajomego z Facebooka w polu „Wybierz znajomego” i kliknij „Dodaj”.
Digital Legacy Facebook Dodaj Legacy Kontakt 1

Poniżej pola „Wybierz znajomego” Facebook informuje, że jeśli nie chcesz, aby Twoje konto na Facebooku było aktywowane po Twojej śmierci, możesz poprosić o jego trwałe usunięcie zamiast wybierać odziedziczony kontakt.

Czytać  Jak włączyć weryfikację dwuetapową w aplikacji Telegram

Gdy poprosisz o usunięcie konta, wszystkie Twoje informacje na Facebooku, zdjęcia, posty zostaną trwale usunięte z Facebooka. Dzieje się tak po tym, jak wykwalifikowane osoby poinformują platformę o swojej śmierci z odpowiednią dokumentacją.

 1. Po kliknięciu „Dodaj” zobaczysz okno, w którym możesz wysłać szablon, który możesz wysłać jako wiadomość do starszego kontaktu. Możesz edytować tę wiadomość lub zrezygnować z jej wysyłania.
Cyfrowe dziedzictwo Facebook Wiadomość Legacy Kontakt

Pod nazwą i zdjęciem starszej osoby kontaktowej zobaczysz pole wyboru w sekcji „Uprawnienia do plików danych”. Zaznaczenie tego pola umożliwi starszemu kontaktowi pobranie kopii wszystkiego, co udostępniłeś na Facebooku, nawet tych, których nie widzi. Kopia do pobrania nie obejmuje Twoich wiadomości.

Zezwolenie na pliki danych na Facebooku w wersji cyfrowej 1

Wybrany znajomy z Facebooka nie będzie mógł zaakceptować ani odrzucić odziedziczonego kontaktu z Twojego konta na Facebooku. Jeśli wybrany kontakt nie chce brać udziału, musisz usunąć je ręcznie. Możesz to zrobić, klikając „Usuń” w „Ustawieniach pamięci”.

Dziedzictwo cyfrowe Facebook Usuń starsze Kontakt

Częste pytania

1. Jaka dokumentacja jest wymagana do upamiętnienia konta na Facebooku?

Aby przesłać konto do sprawdzenia po prośbie o upamiętnienie, Facebook będzie wymagał od osoby, która złożyła wniosek, podania imienia i nazwiska osoby zmarłej, daty jej zgonu oraz dowodu zgonu. Dowodem zgonu może być nekrolog z renomowanego źródła lub akt zgonu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Facebook przyjmie prośbę o upamiętnienie konta zmarłego.

2. Czy nieznane osoby mogą zostać dodane jako kontakty odziedziczone?

Tak. Jeśli osoba, którą chcesz przypisać, zgadza się na bycie Twoim starszym kontaktem, możesz ją dodać. Pamiętaj, aby dodać osoby, którym ufasz, będą prawidłowo zarządzać Twoim kontem na Facebooku po upamiętnieniu.

3. Czy Facebook może odrzucić prośby o zapamiętanie konta?

Facebook może odrzucić prośbę o upamiętnienie konta, jeśli osoba, która poinformowała ją o czyjejś śmierci, nie jest w stanie dostarczyć wymaganych dokumentów na poparcie swojego roszczenia. Ma to na celu uniemożliwienie ludziom deklarowania innym użytkownikom, że żyją jako zmarli, przez pomyłkę lub celowo.

Czy ten artykuł jest przydatny?