Jak skonfigurować kontroler XBox 360 na urządzeniu z systemem Android

Jak skonfigurować kontroler XBox 360 na urządzeniu z systemem Android

Można śmiało powiedzieć, że gry na Androida przeszły długą drogę od czasów Angry Birds. Uproszczone gry sterowane machnięciem ustąpiły miejsca grafice wysokiej rozdzielczości i portom klasycznych gier konsolowych. Niestety sterowanie tymi grami może być problemem. Przyciski ekranowe bledną w porównaniu z przyciskami dotykowymi znajdującymi się w tradycyjnych kontrolerach. Na szczęście Microsoft opracował jeden z najwygodniejszych i najbardziej wszechstronnych kontrolerów w historii gier. W ten sposób możesz podłączyć kontroler XBox 360 do urządzenia z systemem Android.

xbox-360-controller-android

Czego będziesz potrzebować

  • DO okablowanie lub Kontroler bezprzewodowy Xbox 360.
  • Kabel OTG. OTG oznacza „w ruchu” i służy do podłączania standardowych urządzeń USB do telefonu lub tabletu z systemem Android. Kabel OTG ma żeńskie złącze USB na jednym końcu i złącze micro USB na drugim. To super tani kabel Można go używać do podłączania dysków flash, klawiatur, myszy, a co najważniejsze, kontrolerów gier.
xbox-360-controller-android-otg-cable

Proces działania przewodowego kontrolera Xbox 360 na urządzeniu z systemem Android jest niezwykle prosty:

1. Podłącz złącze micro USB kabla OTG do urządzenia z systemem Android.

2. Podłącz kontroler Xbox 360 do standardowego żeńskiego portu USB kabla OTG.

Wreszcie zacznij grać w gry! W przypadku nowszych urządzeń z systemem Android kontroler Xbox 360 działa idealnie bez dodatkowej konfiguracji.

A co z kontrolerami bezprzewodowymi?

Używanie kontrolera bezprzewodowego dla konsoli Xbox 360 jest prawie tak samo łatwe. Podłącz kabel OTG do urządzenia z systemem Android, a następnie podłącz bezprzewodowy odbiornik kontrolera Xbox 360 do kabla OTG. Twoje urządzenie z systemem Android musi zasilać odbiornik bezprzewodowy. Będziesz teraz mógł sparować kontroler w normalny sposób. Chociaż kontroler powinien łączyć się bez żadnych problemów, liczba gier obsługiwanych przez kontroler bezprzewodowy nie wydaje się być tak dobra, jak liczba gier przewodowych.

bezprzewodowy-odbiornik-do-gier-xbox-360

Jakie gry są obsługiwane?

Wiele gier na Androida, nawet te, które nie reklamują obsługi kontrolera, powinno być gotowych do gry bez dodatkowej konfiguracji. Niektóre gry wymagają przełączenia z ekranu dotykowego na kontroler w menu Ustawienia gry.

Czytać  5 najlepszych aplikacji do treningu umysłu na Androida

Jedną wadą korzystania z kontrolera Xbox 360 jest to, że większość gier nie ma opcji mapowania przycisków, co powoduje, że utknąłeś z dowolnym domyślnym układem przycisków. Zainteresowany uruchomieniem emulatorów? Z przyjemnością dowiesz się, że wiele emulatorów oferuje natywne mapowanie przycisków w aplikacji.

Dzięki kablowi OTG praktycznie każdy gamepad USB będzie współpracował z urządzeniem z systemem Android. Ponadto prawie każdy kontroler gier obsługujący technologię Bluetooth również będzie działał – po prostu sparuj go tak, jak zwykle. To samo dotyczy Wiimotes; jednak brak drążków analogowych czyni je mniej niż idealnymi.

Chociaż możesz używać sześcioosiowego kontrolera PS3 z urządzeniem z Androidem, proces ten wymaga zrootowania i sporej ilości prac przygotowawczych.

Oprócz używania go na urządzeniu z Androidem, kontroler XBox 360 może również sterować pulpitem Windows. Sprawdź to.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?