Jak skonfigurować i uzyskać dostęp do identyfikatora medycznego na iPhonie i Androidzie

Jak skonfigurować i uzyskać dostęp do identyfikatora medycznego na iPhonie i Androidzie

Zarówno iOS, jak i Android mają zaawansowaną identyfikację medyczną i integrację kontaktu w nagłych wypadkach. Ponieważ informacje o szczepionce COVID-19 są niezbędne w podróży i nie tylko, przydatne jest również posiadanie statusu szczepienia w telefonie. Pokażemy Ci, jak skonfigurować to na telefonie, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Apple, czy Android. Przygotowaliśmy również kilka innych pomocnych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać funkcje identyfikacji medycznej telefonu.

Jak skonfigurować identyfikator medyczny i kontakty alarmowe na iOS

Konfigurowanie informacji medycznych na iOS jest łatwe.

 1. Otwórz aplikację Zdrowie, a następnie dotknij zakładki „Podsumowanie”.
 2. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, a następnie kliknij „Identyfikator medyczny”.
 3. Jeśli nigdy wcześniej nie konfigurowałeś identyfikatora medycznego, zobaczysz przycisk oznaczony „Rozpocznij”. Dotknij tutaj, aby rozpocząć konfigurowanie identyfikatora medycznego. Jeśli masz już skonfigurowany identyfikator medyczny, dotknij „Edytuj” w prawym górnym rogu.
Skonfiguruj identyfikator medyczny Iphone Android Ios Medical ID
 1. Podaj swoje imię i nazwisko, datę urodzenia i stan zdrowia. Przewiń w dół i dodaj swoją grupę krwi, wagę, wzrost oraz język podstawowy.
Skonfiguruj identyfikator medyczny Iphone Android Informacje medyczne
 1. Przewiń w dół, aby skonfigurować kontakt alarmowy. Stuknij przycisk „dodaj kontakt alarmowy”, a pojawi się lista Twoich kontaktów iOS. Wybierz osobę, z którą chcesz się skontaktować w nagłym wypadku.
 2. Po zakończeniu możesz powtórzyć ten proces, aby dodać kolejny kontakt alarmowy.
Skonfiguruj kontakty alarmowe Androida za pomocą identyfikatora medycznego iPhone'a

Wszystkie informacje tutaj są opcjonalne. Nie musisz dodawać do legitymacji medycznej niczego, z czym nie czujesz się komfortowo. Pamiętaj tylko, aby dodać wszelkie kluczowe informacje, o których personel medyczny powinien wiedzieć w nagłych wypadkach.

Jak skonfigurować identyfikator medyczny i kontakty alarmowe w systemie Android

Android nie ma tej samej funkcji identyfikatora medycznego, co iOS, ale ma wbudowane sposoby przechowywania informacji o stanie zdrowia i danych kontaktowych w nagłych wypadkach. Zależy to od producenta telefonu, dlatego skupiamy się na standardowych funkcjach Androida.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia, a następnie dotknij „Informacje o telefonie -> Informacje alarmowe”. Jeśli Twój telefon nie ma tego tutaj, spróbuj poszukać „Użytkownicy i konta -> Informacje alarmowe”.
 2. Aby wprowadzić informacje alarmowe, kliknij „Edytuj informacje”. Konieczne może być najpierw stuknięcie w Informacje. W zależności od wieku i producenta telefonu będziesz mógł wprowadzić różne informacje.
 3. W przypadku kontaktów alarmowych dotknij „Dodaj kontakt”. Jeśli nie widzisz tej opcji, spróbuj „Kontakty”.
 4. Wybierz kontakt lub utwórz nowy z danymi osoby.

Dodawanie informacji o szczepionce COVID-19 do legitymacji medycznej

Jeśli masz weryfikowalne rejestry szczepień przeciwko COVID-19, możesz dodać je do swojego telefonu. Pomoże Ci to na przykład uczestniczyć w wydarzeniach, w których wymagane są szczepienia.

Jeśli masz kod QR na karcie szczepień lub otrzymałeś plik do pobrania, możesz iść. Jeśli w Twojej karcie szczepień nie ma żadnego z tych danych lub nie ma miejsca, w którym musisz wykazać, że nie jest ona przystosowana do odczytu danych cyfrowych, musisz ją zabrać ze sobą.

Dodaj informacje o szczepionce COVID-19 na iPhonie

W systemie iOS 15.1 lub nowszym możesz łatwo dodać weryfikowalne informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 do telefonu na dwa sposoby. Możesz dodać informacje do aplikacji Zdrowie i Portfel.

Czytać  Jak umieścić pinezkę w Apple Maps na iPhonie?

Dla kodu QR:

 1. Otwórz aplikację Aparat i upewnij się, że wybrana jest kamera tylna.
 2. Umieść kod QR w wizjerze, a po chwili aparat rozpozna kod i wyświetli powiadomienie dla aplikacji Zdrowie.
 3. Kliknij powiadomienie, a następnie kliknij „Dodaj do portfela i zdrowia”.
Skonfiguruj identyfikator medyczny Iphone Android Covid 19 Informacje o szczepionce

Jeśli zamiast karty z kodem QR otrzymałeś plik do pobrania, jeszcze łatwiej jest dodać informacje o szczepionce na COVID-19.

 1. Stuknij łącze pobierania, a następnie „Dodaj do portfela i zdrowia”.
 2. Stuknij gotowe, a informacje będą bezpiecznie przechowywane w aplikacjach Portfel i Zdrowie.

Dodaj informacje o szczepionce COVID-19 na Androida

Aby dodać informacje o szczepionce przeciw COVID-19 do Androida, musisz mieć Androida w wersji 5 lub nowszej, a Twoje urządzenie musi mieć certyfikat Play Protect. Proces jest podobny do drugiej metody, którą widzieliśmy na iPhonie.

 1. Znajdź łącze do pliku do pobrania z informacjami o szczepieniach, a następnie stuknij je.
 2. Kliknij „Zapisz w telefonie” lub podobną wiadomość, aby pobrać ją na swój telefon.
 3. Jeśli na urządzeniu pojawi się pytanie, czy chcesz zapisać w Google Chrome czy Google Pay, wybierz Google Pay, nawet jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji. Następnie naciśnij „Kontynuuj”.
 4. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego ekranu blokady, możesz zostać poproszony o skonfigurowanie go w celu wyświetlania informacji.

Udostępnij wszystko na ekranie blokady

Jednym z głównych powodów dodawania informacji medycznych do smartfona jest to, aby wszyscy wokół Ciebie znali kluczowe informacje medyczne na wypadek, gdyby coś Ci się stało. Jeśli Twój telefon jest zablokowany, nic wokół Ciebie nie może zobaczyć nic oprócz tego, co tutaj udostępniasz, dlatego ważne jest, aby ustawić telefon tak, aby wyświetlał identyfikator medyczny i kontakty na ekranie blokady.

Ustawienia ekranu blokady dla iPhone’a

Ten proces jest prosty w systemie iOS i możesz to zrobić nawet podczas pierwszej konfiguracji identyfikatora medycznego.

 1. Otwórz aplikację Zdrowie, stuknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie identyfikator medyczny.
 2. Masz dwie opcje w opcji Dostęp awaryjny. Pierwszym z nich jest wyświetlanie informacji medycznych w nagłych wypadkach, gdy ekran jest zablokowany. Powinno to oznaczać „Włączone”. Jeśli nie, naciśnij „Edytuj”, a następnie przewiń w dół i upewnij się, że włączony jest suwak obok „Pokaż po zablokowaniu”.
Ustaw ekran blokady Android Medical Iphone
 1. Drugą opcją jest udostępnienie identyfikatora medycznego, gdy dzwonisz do służb ratunkowych. Domyślnie jest to wyłączone, więc włącz tutaj suwak, jeśli chcesz udostępnić swoje medyczne informacje identyfikacyjne. Byłoby to pomocne w okolicznościach, takich jak dzwonienie pod numer 911.
Skonfiguruj Iphone Android Lock Screen Ios z identyfikatorem medycznym

Ustawienia ekranu blokady dla Androida

Ustawienie ekranu blokady w systemie Android jest proste, ale może się różnić w zależności od producenta telefonu. Ponownie skupiamy się na standardowym środowisku Androida, ale instrukcje mogą się nieznacznie różnić dla Ciebie.

W przypadku telefonów Google ustawienia znajdziesz w „Ekran -> Zaawansowane -> Ekran blokady -> Komunikat na ekranie blokady”. Na innych urządzeniach ekran blokady może mieć własną sekcję w Ustawieniach lub znajdować się w sekcji, takiej jak „Ekran blokady, program uruchamiający i motyw”.

Ustaw identyfikator medyczny Iphone Android Ustawienia blokady ekranu Android

Niektóre telefony automatycznie integrują informacje o szczepieniach COVID-19, ale znowu będzie to różnić się w zależności od producenta. Na niektórych telefonach może być możliwe tylko wprowadzenie wiadomości wyświetlanej na ekranie blokady, aby pomóc Ci znaleźć zgubiony telefon lub przekazać kluczowe informacje medyczne.

Skonfiguruj identyfikator medyczny Iphone Android Android Lock Screen

Jak zarejestrować się jako dawca narządów

Oprócz innych informacji medycznych możesz również dobrowolnie zostać dawcą narządów, jeśli chcesz. Te instrukcje dotyczą wyłącznie dawców narządów w Stanach Zjednoczonych. Poza Stanami Zjednoczonymi konieczne będzie zapoznanie się z lokalnymi przepisami w tym zakresie.

Czytać  5 najlepszych emulatorów GameBoy Advance (GBA) na Androida

Informacje o dawców narządów na iPhonie

W systemie iOS jest to bezpośrednio w legitymacji medycznej wraz z innymi informacjami.

 1. Otwórz aplikację Zdrowie, stuknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Identyfikator medyczny”.
 2. Stuknij „Edytuj” w prawym górnym rogu, a następnie przewiń w dół i stuknij „dodaj dawcę narządów”, aby wyświetlić niektóre ustawienia.
Skonfiguruj dawcę narządów z Androidem za pomocą identyfikatora medycznego Iphone
 1. Jeśli nie chcesz zarejestrować się jako dawca narządów, wybierz „Nie”. Zakładając, że chcesz zostać dawcą, masz dwie możliwości: wybierz „Tak” lub dotknij innej opcji, aby zarejestrować się w organizacji Donate Life.

Informacje o dawców narządów w systemie Android

W przeciwieństwie do iOS, nie ma wbudowanej funkcji do komunikowania preferencji dotyczących dawstwa narządów. To nie odnosi się do ciebie; Nie możesz powiadomić właściwych osób o stanie dawstwa narządów za pomocą telefonu.

Na Androida dostępnych jest wiele aplikacji. Dwa najpopularniejsze to Dawstwo organów ciała Y Aplikacja do dawstwa narządów. Obie aplikacje są w zasadzie portalami dla organizacji, w których można zarejestrować się jako darczyńca, podobnie jak wspomniana powyżej opcja „Donate Life” firmy Apple dla iPhone’a.

Częste pytania

1. Czy używanie identyfikatora medycznego oznacza, że ​​Apple ma dostęp do moich danych dotyczących zdrowia?

Podczas konfigurowania identyfikatora medycznego na iPhonie pojawi się komunikat z pytaniem, czy chcesz udostępnić dane firmie Apple. Informacje te są anonimowe, więc firma nie ma bezpośredniego dostępu do Twoich danych osobowych. Jeśli zdecydujesz się nie uczestniczyć, Twoje informacje nie zostaną udostępnione.

2. Czy nadal muszę mieć przy sobie kartę szczepień?

Jeśli nie masz informacji o szczepionkach, które zostały Ci udostępnione, za pomocą kodu QR lub pliku do pobrania, na pewno będziesz musiał przynieść swoją kartę. W przeciwnym razie Twój telefon prawdopodobnie będzie odpowiedni do chodzenia na koncerty lub korzystania z transportu publicznego. W przypadku wizyt lekarskich lub innych poważniejszych sytuacji, takich jak rozmowa o pracę lub podróż, prawdopodobnie będziesz chciał mieć pod ręką swoją kartę. Pamiętaj również, że nie wszystkie organizacje są skonfigurowane do odczytywania kodów QR, w takim przypadku musisz mieć przy sobie kopię papierową.

Czy ten artykuł jest przydatny?