Jak skonfigurować i utworzyć animowane tła w Telegramie

Jak skonfigurować i utworzyć animowane tła w Telegramie

Niedawno Telegram wydał aktualizację, która wprowadziła do ich aplikacji kilka bardzo fajnych funkcji. Oprócz funkcji, takich jak grupowe rozmowy wideo, menu botów i ulepszone animowane emotikony, Telegram dodał również animowane tła. Dzięki animowanemu tłu możesz teraz dodawać animacje do tapety czatu. Jeśli używasz Telegrama jako aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych i intryguje Cię sposób konfigurowania i tworzenia animowanych tła w Telegramie, ten przewodnik jest dla Ciebie.

Jak skonfigurować animowane tła w Telegramie

Animowane tła czatu telegramu są domyślnie wyłączone. Oto jak możesz je włączyć:

1. Uruchom aplikację Telegram. Stuknij ikonę z trzema liniami w lewym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

Ustawienia funduszy telegramu

2. Dotknij opcji „Ustawienia czatu”, a następnie „Zmień tło czatu”.

Zmień tła czatu Telegram

3. W środku zobaczysz kilka animowanych teł. Możesz wybrać dowolną z tapet. Zwróć uwagę, że animację obsługują tylko jednokolorowe, gradientowe lub wzorzyste tła. Najlepsze w tej funkcji jest to, że możesz także stworzyć własne animowane tło czatu Telegram. Na razie musisz wybrać tło czatu i dotknąć opcji „Ustaw tło” znajdującej się na dole.

Zestaw tła telegramu

Jak tworzyć animowane tła w Telegramie

Chociaż w bibliotece znajduje się dobra kolekcja animowanych teł gradientowych, możesz w rzeczywistości stworzyć własne animowane tło. Można to zrobić na dwa sposoby:

Pierwsza metoda w zasadzie pozwala na modyfikację już dostępnych środków w razie potrzeby. W szczególności możesz wybrać różne wzory i dezaktywować wzór, naciskając przycisk „Wzór”.

Wyłącz wzór

Co więcej, możesz także wybrać lub zmienić intensywność wzorów za pomocą suwaka. Dodatkowo możesz również dodać lub usunąć ruch z animowanego tła.

Intensywność telegramu animowane tła

Alternatywnie istnieje druga metoda, która pozwala tworzyć własne animowane tło Telegrama za pomocą koloru lub obrazu w pamięci telefonu.

Metoda 2:

Telegram umożliwia tworzenie solidnego animowanego tła, dotykając opcji „Ustaw kolor” w ustawieniach „Tło czatu”. Kliknięcie „Ustaw kolor” przeniesie Cię do sekcji podglądu.

Ustaw kolor

W sekcji podglądu możesz dotknąć przycisku „Kolory”, aby zmienić kolor tła. Możesz nawet wybierać kolory według ich kodów szesnastkowych.

Zmień kolor tła Telegramu

Możesz pokazać swoją kreatywność i udostępnić utworzone tła czatu Telegram innym, po prostu dotykając przycisku udostępniania w prawym górnym rogu ekranu podglądu tła.

Fundusze akcji Telegram

Kończący się

Jeśli podobał Ci się ten przewodnik, jak zmieniać i ustawiać animowane tła w Telegramie, zapoznaj się również z naszymi innymi przewodnikami na temat tworzenia folderów czatu w Telegramie, włączania weryfikacji dwuetapowej dla Telegrama i przydatnych botów, aby jak najlepiej wykorzystać Telegram . .

Czytać  9 szablonów CV w Dokumentach Google, które powinieneś sprawdzić

.

Czy ten artykuł jest przydatny?