Jak skompresować wideo na Androida

How To Compress A Video Featured Image

Wysłanie godzinnego filmu do kogoś na telefonie może potrwać kilka godzin, w zależności od rozmiaru pliku. Nie tylko będzie to kosztować czas, ale także pochłonie część twojego planu internetowego. Na szczęście możesz łatwo skompresować te filmy na telefonie z Androidem za pomocą aplikacji do kompresji wideo. Poniżej przedstawiamy dwie z tych aplikacji.

Co to jest kompresja wideo i jak działa?

Na poziomie podstawowym kompresja wideo oznacza kodowanie pliku wideo tak, aby zajmował mniej miejsca niż oryginalny plik. Odbywa się to poprzez usunięcie powtarzających się i zbędnych elementów, takich jak piksele, dźwięki, sceny itp., z oryginalnego wideo.

Kiedy używasz oprogramowania do kompresji wideo, przeanalizuje ono wszystkie piksele w ramce wideo i zgrupuje podobne w większy blok, aby je skompresować. Jeśli używasz przestarzałego narzędzia do kompresji wideo, może ono tworzyć zniekształcone i blokowe klipy wideo.

Proces ten odbywa się za pomocą różnych algorytmów zwanych kodekami wideo. Niektóre nowoczesne kodeki, takie jak H.264, H.265 i VP9, ​​mają na celu zrównoważenie poziomu kompresji bez utraty jakości. Po zakończeniu kompresji format oryginalnego pliku wideo zmieni się w zależności od kodeka.

Algorytmy te skupiają się głównie na zmianie następujących właściwości Twoich filmów:

 • Rezolucja – jeśli masz plik wideo 4K, który chcesz wyświetlić na ekranie 1080p, możesz zmniejszyć rozdzielczość pliku wideo bez utraty zauważalnej jakości, ponieważ ramka 4K ma ponad 8 milionów pikseli, podczas gdy ramka FHD lub 1080p to tylko 2 miliony. Innymi słowy, możesz czterokrotnie obniżyć jakość wideo 4K bez zrywania ekranu.
 • Szybkość transmisji danych – Oznacza to ilość danych wyświetlanych na ekranie na sekundę. Obniżając tę ​​stawkę, możesz znacznie zminimalizować rozmiar pliku.
 • proporcje – Obniżając rozdzielczość wideo, kodeki kompresji zapewniają zachowanie proporcji. W przeciwnym razie obraz będzie wyglądał na rozciągnięty lub zgnieciony na standardowym ekranie 16:9.

Jak kompresować wideo za pomocą Video Compressor – Konwerter

Video Compressor to świetna aplikacja do zmniejszania rozmiaru wideo na urządzeniu z Androidem. Został opracowany przez Technozer Solution i ma ponad 1 milion pobrań z oceną użytkownika 4,6 gwiazdki. Ponadto potrzebuje tylko 23 MB przestrzeni dyskowej, ale oferuje kilka funkcji zmiany rozmiaru, formatowania i zmniejszania rozmiaru pliku. Dowiedz się, jak z niego korzystać:

 1. Zainstaluj kompresor wideo ze sklepu Google Play i uruchom ją.
Pobierz i zainstaluj kompresor wideo
 1. Po uruchomieniu aplikacji dotknij przycisku „Strona główna”, aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego.
Ekran główny kompresora wideo
 1. Zezwól aplikacji na dostęp do pamięci telefonu, dotykając „Zezwól na dostęp do pamięci” i „Zezwól” w następnym wyskakującym oknie dialogowym.
Czytać  11 najlepszych aplikacji do kolorowania na Androida i iPhone'a

(Jeśli opcja Zezwalaj na dostęp do pamięci nie jest wyświetlana, nie martw się. Pojawi się ona, gdy zaczniesz kompresować wideo.)

Kompresor wideo Zezwól na uprawnienia
 1. Aplikacja zapewnia wiele narzędzi, takich jak kompresor obrazu, narzędzie do przycinania wideo, przycinanie wideo, konwerter wideo na MP3 i inne. Aby skompresować plik wideo, dotknij Wideo „Kompresor”.
Pulpit nawigacyjny kompresora wideo
 1. Gdy pojawi się galeria multimediów, wybierz plik wideo. Możesz także przejść do zakładki „Przeglądaj” i kliknąć przycisk Przeglądaj filmy, aby wybrać film, który chcesz skompresować.
Kompresor wideo Wybierz plik
 1. Na następnym ekranie możesz dostosować niektóre ustawienia wideo, jak poniżej.
Kodowanie wyboru kompresora wideo
Format wyboru kompresora wideo
Kompresor wideo Wybierz rozmiar
Rozdzielczość wyboru kompresora wideo
 1. Stuknij przycisk „Kompresuj” u dołu ekranu.
 1. Nazwij plik wideo i dotknij „Start”.
Kompresor wideo Zmień nazwę wideo
 1. Aplikacja zastosuje teraz wszystkie zmiany w Twoim filmie i zmniejszy jego rozmiar. Ten proces może potrwać kilka minut.
Kompresor wideo w toku
 1. Po zakończeniu procesu możesz udostępnić plik w różnych aplikacjach lub po prostu zapisać wideo w swojej galerii.
Kompresja wideo Pomyślna wiadomość 1

Jak kompresować wideo za pomocą kompresora wideo i filmów?

Kompresor wideo i filmów to dobrze znana aplikacja opracowana przez firmę Sociosoftware. Ma ponad 100 000 pobrań i ogólną ocenę użytkowników 3,9 gwiazdki. Poza tym jest to lekka aplikacja i zajmuje tylko 29 MB przestrzeni dyskowej. Oto jak z niego korzystać:

 1. zainstaluj na komputerze! Kompresor wideo i filmów ze sklepu Google Play i uruchom aplikację.
Wideo Filmy Kompresor Playstore
 1. Ekran główny aplikacji powita Cię i poprosi o wybranie filmu z Twojej galerii. Aby to zrobić, dotknij przycisku strzałki na środku ekranu.
Przesyłanie plików z kompresorem filmów wideo
 1. Przeniesie Cię do ostatnio otwieranych plików wideo. Aby jednak odwiedzić więcej lokalizacji, dotknij ikony (3 poziome linie) w lewym górnym rogu ekranu.
Filmy Filmy Kompresor Galeria
 1. Po wybraniu pliku wideo zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu z trzema różnymi zakładkami:
 • zaprogramowane – Możesz użyć ustawień wstępnych kompresji, aby zdecydować, jak bardzo chcesz zmniejszyć rozmiar pliku. Te ustawienia zostaną wymienione w procentach.
Ustawienie wideo Dietera 2
 • Spersonalizowane – Możesz użyć suwaka, aby wybrać procent kompresji w ustawieniach niestandardowych. Dodatkowo możesz tutaj również zmienić proporcje.
 • opcje wyjściowe – Na koniec możesz zmienić nazwę archiwum i wybrać lokalizację docelową, klikając „Przeglądaj”.
Opcje wyjścia wideo Dietera
 1. Po dostosowaniu tych ustawień dotknij przycisku Odtwórz w prawym dolnym rogu ekranu, aby kontynuować kompresję.
Czytać  Jak podłączyć kontroler PS4 / PS5 do telefonu z systemem Android

Częste pytania

1. Jak mogę wysłać komuś duże wideo bez kompresji?

Chociaż skompresowanie pliku ułatwia udostępnianie, może zmienić jakość wideo. Jeśli chcesz wysłać komuś wideo bez utraty jego jakości, możesz skorzystać z aplikacji o dużej pojemności do przechowywania danych, takich jak Telegram, który umożliwia udostępnianie plików o rozmiarze do 1,5 GB. Alternatywnie możesz użyć pamięci w chmurze, aby to osiągnąć. Po prostu prześlij plik wideo i udostępnij link do tej strony internetowej, aby można było uzyskać do niego dostęp później. Jest to użyteczna alternatywa dla kompresji wideo do wysłania e-mailem.

2. Jak skompresować wideo na Androida bez pobierania aplikacji?

Jeśli nie chcesz pobierać aplikacji do kompresji wideo, możesz także kompresować filmy online za pośrednictwem witryn internetowych. Niektóre z tych witryn są clideo.com lub Media.io. Jednak te witryny nie są całkowicie bezpłatne i pozostawiają znak wodny na skompresowanych filmach, który można usunąć po uiszczeniu niewielkiej opłaty.

3. Jaki jest najlepszy sposób na kompresję wideo na Androidzie bez utraty jakości?

Istnieją głównie dwa sposoby kompresji wideo: kompresja bezstratna i kompresja stratna. W przypadku kompresji stratnej niektóre dane wideo są usuwane w celu zmniejszenia rozmiaru, natomiast w przypadku kompresji bezstratnej wszystkie dane są kodowane w innym formacie pliku, który zajmuje mniej miejsca. Na przykład, konwertując plik MOV na plik MP4, możesz zmniejszyć rozmiar wideo o jedną dziesiątą prawie bez utraty jakości.

4. Jak mogę skompresować wideo, aby wysłać je e-mailem?

Chociaż używanie plików ZIP do kompresji filmów w załącznikach do wiadomości e-mail jest powszechne, nie jest to najlepsza dostępna metoda. Korzystanie z kompresora online lub przekonwertowanie go do odpowiedniego formatu pliku, takiego jak MP4, jest znacznie lepszą opcją.

Jeśli używasz aplikacji do zmniejszania rozmiaru pliku wideo, możesz mieć dostęp do wbudowanego ustawienia kompresji wideo do wysłania e-mailem.

Czy ten artykuł jest przydatny?