Jak sformatować zewnętrzny dysk twardy Xbox One do użytku z komputerem?

Format Xbox One External Hard Drive Featured

Pojemność pamięci konsoli Xbox One firmy Microsoft można łatwo zwiększyć za pomocą zewnętrznego dysku twardego. Jeśli jednak nie potrzebujesz już dodatkowej przestrzeni dyskowej, nie możesz po prostu podłączyć tego dysku do komputera i zacząć z niego korzystać.

W rzeczywistości Twój komputer nawet nie rozpozna, że ​​dysk jest podłączony. Na szczęście ten artykuł pokaże Ci, jak sformatować zewnętrzny dysk twardy Xbox One, aby można go było używać na komputerze.

Dlaczego dysk używany do konsoli Xbox One nie może być używany jednocześnie z komputerem PC?

Można by pomyśleć, że skoro Microsoft rozwija zarówno Windowsa, jak i Xbox One, będziesz w stanie wymieniać dysk między maszynami. Niestety tak nie jest. Po sformatowaniu dysku twardego jako zewnętrznej pamięci masowej konsoli Xbox One nie będzie on już rozpoznawany przez komputer z systemem Windows.

Mimo że Xbox One używa formatu exFAT, który jest również rozpoznawany przez system Windows (i rzeczywiście został stworzony przez Microsoft), podłączenie go do komputera z systemem Windows po prostu nie działa po wyjęciu z pudełka.

xbox-one-hard-drive

Wszystkie gry, zarówno na dysku, jak i pobrane, są zapisywane na dysku Xbox One. Ponieważ współczesne gry są tak ogromne, instalowanie części lub całości gry na dysku twardym pomaga w skróceniu czasu ładowania. Ponieważ większość danych gry jest przechowywana na dysku twardym, Microsoft nie chce, aby ktokolwiek miał dostęp do tych danych na komputerze PC. Dlatego powodem, dla którego system Windows nie rozpoznaje dysków sformatowanych na konsolę Xbox One, jest piractwo.

Co zrobić przed odłączeniem dysku zewnętrznego od konsoli Xbox One

Jeśli nie planujesz sprzedaży konsoli Xbox One, prawdopodobnie chcesz zapisać wszystkie dane gry na zewnętrznym dysku twardym. Niezależnie od tego, czy chcesz uaktualnić do większego zewnętrznego dysku twardego, czy po prostu chcesz przenieść dane gry na wewnętrzny dysk twardy konsoli Xbox One, przed odłączeniem dysku zewnętrznego od konsoli Xbox One musisz poprawić swoje dane.

Ustawienia Xbox

Aby przeprowadzić migrację danych, naciśnij przycisk Xbox na środku kontrolera. Spowoduje to otwarcie menu przewodnika. Użyj przycisków lewego/prawego zderzaka, aby przewinąć do „Profil i system”. Następnie podświetl „Ustawienia” i naciśnij przycisk A. Spowoduje to przejście do menu Ustawienia. Tutaj zaznacz „System” i wybierz opcję „Pamięć”. Na następnym ekranie zobaczysz dysk wewnętrzny konsoli Xbox One, a także dysk zewnętrzny. Wybierz dysk zewnętrzny i naciśnij przycisk A. W wyświetlonym menu podręcznym wybierz „Przenieś”.

Gry z transferem Xbox

W tym momencie możesz ręcznie wybrać dane gry, które chcesz przenieść na wewnętrzny dysk konsoli Xbox One. Jeśli jednak chcesz przenieść to wszystko, wybierz „Zaznacz wszystko”. Na koniec wybierz „Przenieś wybrane”, aby rozpocząć proces przenoszenia. W zależności od tego, ile gier jest przechowywanych na dysku zewnętrznym, ten proces może chwilę potrwać.

Czytać  Jak usunąć wirusa z komputera bez użycia programu antywirusowego?

Jak sformatować zewnętrzny dysk twardy Xbox One

Gdy wszystkie dane gry znajdują się na dysku zewnętrznym, musisz teraz podłączyć go do komputera z systemem Windows. Zauważysz, że dysk zewnętrzny w ogóle nie pojawia się w eksploratorze plików Windows. Nie martw się, można się tego spodziewać. Pamiętaj, że Microsoft celowo zablokował możliwość komunikacji systemu Windows z dyskiem sformatowanym dla konsoli Xbox One. Biorąc to pod uwagę, łatwo jest sformatować dysk na NTFS, aby system Windows mógł go zobaczyć i używać.

Uruchom zarządzanie dyskami

Aby sformatować zewnętrzny dysk twardy dla konsoli Xbox One, musimy użyć narzędzia o nazwie Zarządzanie dyskami.

Zarządzanie dyskami Xbox

Aby go uruchomić, po prostu kliknij przycisk Windows na pasku zadań, aby wyświetlić menu Start. Zamiast klikać dowolną z wymienionych aplikacji, po prostu zacznij pisać „zarządzanie dyskami”. Spowoduje to wyświetlenie opcji oznaczonej „Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego”. Śmiało i kliknij to, aby otworzyć okno Zarządzanie dyskami.

Zainicjuj zewnętrzny dysk twardy

Po otwarciu Zarządzania dyskami zobaczysz dwie podsekcje. W górnej połowie znajduje się po prostu lista wszystkich dysków twardych podłączonych do komputera. Niewiele możesz tutaj zrobić, więc zwróć uwagę na dolną połowę okien Zarządzanie dyskami.

Dysk inicjujący Xbox Windows10

Tutaj zobaczysz również wszystkie dyski twarde podłączone do twojego komputera. Znajdź zewnętrzny dysk twardy, którego używasz z konsolą Xbox One. Zostanie wyświetlony jako nierozpoznany dysk z nieprzydzielonym miejscem w narzędziu Zarządzanie dyskami. Kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę dysku twardego i wybierz „Zainicjuj dysk” z wyświetlonego menu.

Następnie pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz użyć głównego rekordu rozruchowego (MBR) czy tabeli partycji GUID (GPT). W Windows 10 i Windows 11 GPT będzie domyślnym. Większość ludzi będzie chciała trzymać się GPT, ponieważ ma to znaczące zalety.

Czytać  Jak zmapować dysk WebDAV w systemie Windows

Utwórz wolumin i sformatuj dysk

Po zainicjowaniu zewnętrznego dysku twardego musisz teraz utworzyć wolumin, który system Windows może odczytać. Kliknij prawym przyciskiem myszy obszar oznaczony „Nieprzydzielone”. W wyświetlonym menu wybierz „Nowy prosty wolumin”. Spowoduje to uruchomienie kreatora nowego woluminu prostego.

Kreator nowego prostego woluminu Xbox

W tym momencie możesz przydzielić ilość miejsca, którą chcesz przypisać do nowej partycji. Jeśli chcesz podzielić dysk twardy między partycję Xbox One i partycję Windows, wprowadź rozmiar woluminu (w MB), który chcesz przydzielić partycji Xbox, wybierz dla niego system plików „exFAT”, a następnie przejdź do formatu .

Formatuj dysk Xbox One Rozmiar woluminu systemu Windows

Gdy to zrobisz, utwórz prosty wolumin dla pozostałego „nieprzydzielonego” miejsca, wybierz jego rozmiar woluminu, a następnie format/system plików partycji, której chcesz użyć dla systemu Windows (zalecamy NTFS).

Formatowanie systemu plików Windows na dysku Xbox One

takie jak przypisanie litery do dysku lub sformatowanie go w systemie plików innym niż NTFS, możesz to zrobić. Na koniec zakończ operację formatowania, klikając przycisk „Zakończ”. Otrzymasz teraz zewnętrzny dysk twardy rozpoznawany przez system Windows.

Jeśli uważasz, że Twoja konsola Xbox One lub Xbox Series wymaga odświeżenia, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym przywracania ustawień fabrycznych konsoli.

Kredyt obrazu: Dysk zewnętrzny podłączony do komputera przez DepozytZdjęcia

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej