Jak rysować strzałki w GIMP

Jak rysować strzałki w GIMP

GIMP to świetna alternatywa dla Photoshopa. Traci jednak kilka ważnych funkcji, takich jak dodawanie kształtów i strzałek. Ale to nie znaczy, że nie możesz dodać strzałki lub kształtu w GIMP. Oto cztery metody dodawania lub rysowania strzałek w GIMP.

1. stwórz własną strzałę

Jednym z najłatwiejszych sposobów dodania strzałki w GIMP jest narysowanie jej ręcznie. W tym celu kliknij narzędzie Pędzel w GIMP. Wybierz prosty pędzel z listy pędzli.

Gimp strzałka rysowaniaimp

Kliknij raz obraz w miejscu, w którym ma się zaczynać jedna ze strzałek. Naciśnij klawisz Shift na klawiaturze. Trzymając wciśnięty klawisz, ponownie kliknij płótno, aby narysować linię prostą. Podobnie narysuj groty strzałek na strzałce. Możesz również zapisać go do wykorzystania w przyszłości, jak pokazano w metodzie 4.

2. Dodaj strzałki za pomocą wtyczki

Oprócz powyższej metody, możesz wcześniej udać się na stronę wtyczki i pobrać skrypt, który bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi potrzebami opartymi na strzałkach. Jednak ta metoda już nie istnieje.

Na szczęście oryginalna wtyczka jest nadal dostępna z innych źródeł. Jest to bardzo przydatna wtyczka, więc warto poszukać rozwiązania problemów związanych ze strzałkami. Oto kroki, aby pobrać i użyć wtyczki strzałki w GIMP:

1. Otwórz post na forum który ma plik. Na szczęście też go aktualizują. Pobierz plik skryptu z linku. Spowoduje to pobranie pliku ZIP na komputer. Wyodrębnij pobrany plik.

Wtyczka do pobierania Gimp

2. W wyodrębnionym folderze znajdziesz plik arrow.scm. To jest plik, którego potrzebujesz.

Zainstaluj skrypt GIMP w systemie Windows

Najpierw otwórz GIMP i przejdź do „Edycja -> Preferencje”. W oknie, które się otworzy, w lewym okienku przejdź do „Foldery -> Skrypty”. W prawym okienku znajdziesz ścieżkę folderu, w którym powinieneś umieścić plik .scm z kroku 2.

lokalizacja-skryptów gimp

Następnie otwórz Eksploratora Windows i przejdź do lokalizacji skryptu GIMP, który znalazłeś powyżej. W moim przypadku znajduje się w „C: Program FilesGIMP 2sharegimp2.0scripts”. Skopiuj i wklej plik arrow.scm do folderu skryptów. Uruchom ponownie GIMP.

Dodaj skrypt Gimp

Zainstaluj GIMP Script na macOS i Linux

Podobnie umieść plik arrow.scm w katalogu „~ / Library / Application Support / GIMP / 2.10 / scripts” w systemie MacOS i „~ / .config / GIMP / 2.10 / scripts” w systemie Linux. Zamknij i ponownie otwórz GIMP, aby go ponownie uruchomić.

Czytać  Jak zmienić obraz listy odtwarzania Spotify na Androidzie?

3. Aby sprawdzić, czy poprawnie zainstalowałeś skrypt, kliknij menu Narzędzia. Zobaczysz opcję Strzałka, której użyjemy podczas dodawania strzałek.

Skrypt Gimp Arrow

4. Aby dodać strzałki, musisz użyć narzędzia Ścieżka. Otwórz obraz w GIMP, do którego chcesz dodać strzałkę. Kliknij narzędzie Ścieżka.

Narzędzie Gimp Włącz ścieżkę

5. Kliknij dwa punkty na płótnie. Powstanie między nimi ścieżka. Dwukropek powinien być punktami, w których powinny znajdować się punkty początkowe i końcowe strzałki. Domyślnie pierwszym punktem będzie grot strzałki, a drugi koniec strzałki.

Narzędzie ścieżki użytkowania Gimp

6. Kliknij menu Narzędzia, a następnie „Strzałka -> Strzałka”, aby aktywować wtyczkę ze strzałką.

Strzałka narzędzia ścieżki gimp

7. Otworzy się wyskakujące okienko z wieloma opcjami dostosowywania strzałek. Tutaj możesz dostosować długość skrzydełek strzałek i grubość pędzla. Jeśli chcesz, aby strzałka wskazywała drugi kliknięty punkt, odznacz opcję „Użyć pierwszego punktu jako grotu strzałki?” Możesz nawet zrobić tutaj strzałkę z dwoma grotami, jeśli chcesz. Gdy skończysz, kliknij OK.

gimp-strzałki-ustawienia

Strzałka zostanie narysowana zgodnie z jej parametrami na obrazie. Zmień kolor, wybierając nowy kolor z pola wyboru kolorów GIMP. Co ciekawe, strzałka zostanie dodana jako warstwa, dzięki czemu będziesz mógł łatwo zmieniać jej rozmiar, obracać i zmieniać położenie. Możesz go nawet powielić lub ukryć.

Gimp Dodaj strzałkę za pomocą skryptu

3. Korzystanie ze szczotek strzałek

Jeśli nie lubisz bawić się ścieżkami i ustawieniami, możesz zamiast tego użyć pędzli. Musisz pobrać pędzle w postaci strzałek. Strzałki są następnie namalowane na obrazie jako obraz statyczny.

Pędzle strzałkowe są zazwyczaj dostępne w jednym z dwóch stylów: pojedynczym grotem strzałki z wieloma kierunkami lub różnymi strzałkami, które wskazują w jednym kierunku i muszą być obracane ręcznie. Pędzle można znaleźć wszędzie, ale GimpPomoc ma kilka całkiem dobrych. Najpierw pobierz pędzle strzałek z podanych linków.

Następnie w folderze GIMP na komputerze (sprawdź metodę 3 dla lokalizacji), przejdź do „Udostępnij -> gimp -> numer wersji -> pędzle”. Weź folder, w którym pojawiły się pędzle (lub utwórz nowy, jeśli nie znalazł się w jednym) i upuść go tutaj, wśród innych folderów. Uruchom ponownie GIMP na swoim komputerze.

Czytać  Jak usunąć wszystkie obrazy z dokumentu Word

Aby użyć tych strzałek, kliknij narzędzie Pędzel w GIMP. W prawym okienku panelu pędzli znajdziesz nowo zainstalowane strzałki.

Gimp Wybierz pędzel

Kliknij strzałkę, której chcesz użyć. Kliknij raz na płótnie, jakbyś używał pieczątki. To namaluje strzałkę na płótnie. Możesz zmodyfikować jego kolor, zmieniając kolor pędzla i ponownie klikając płótno.

pędzle-strzałki-gimp

4. zrób własny pędzel

Jeśli udało Ci się narysować dobrą strzałę, ale nie chcesz jej przerysowywać za każdym razem, gdy chcesz nową, dlaczego nie zamienić jej w pędzel? Gdy stanie się pędzlem, możesz go stemplować w dowolnym miejscu.

Aby to zrobić, zacznij od narysowania idealnej strzały na przezroczystym płótnie, jak pokazano w metodzie 1. Przytnij obraz tak, aby był jak najbliżej strzałki. Możesz to zrobić, rysując wokół niego pole wyboru, a następnie klikając „Menu obrazu -> Przytnij do zaznaczenia”.

Po przycięciu kliknij „Plik -> Eksportuj jako”. Zapisz go jako plik .gbr, aby użyć go jako pędzla. Może być konieczne ręczne dodanie rozszerzenia „.gbr”, jeśli nie możesz znaleźć opcji w menu rozwijanym. Mówiąc o rozszerzeniach, dowiedz się, jak zapisywać pliki do WebP w GIMP.

gimp-strzałki-zapisz

Dodaj nowo wyeksportowany pędzel w folderze „Udostępnij -> gimp -> numer wersji -> pędzle”, jak pokazano w metodzie 3, a następnie wybierz go w polu wyboru pędzla i użyj go na swoich obrazach.

Mam nadzieję, że udało ci się narysować strzały w GIMP za pomocą tych alternatywnych środków. GIMP może być również przydatny w innych sytuacjach. Na przykład możesz go użyć do podpisania dokumentu za pomocą GIMP, tworzenia abstrakcyjnych płomieni i tapet.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?