Jak rozwiązać problem polegający na tym, że przewijanie nie działa w Chrome

Jak rozwiązać problem polegający na tym, że przewijanie nie działa w Chrome

Używasz Chrome jak każdego innego dnia, ale z jakiegoś powodu przewijanie nie działa. Funkcja przewijania działa dobrze w innych przeglądarkach, ale nie w Chrome. Ponieważ jest to coś, co ciągle robisz, aby poruszać się po witrynie, należy to jak najszybciej naprawić.

Jeśli zauważysz, że dzieje się tak również w innych przeglądarkach i programach, jest bardzo prawdopodobne, że coś jest nie tak z myszą. Ale jeśli dzieje się to tylko w Chrome, poniższe wskazówki powinny pomóc w rozwiązaniu problemu.

Zresetuj Chrome

Jeśli nie masz nic przeciwko, aby zacząć od nowa, zresetowanie Chrome może rozwiązać problem z przewijaniem. Aby wyczyścić Chrome, przejdź do „Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane -> Przywróć ustawienia”, aby przywrócić ustawienia do oryginalnych wartości domyślnych.

resetowanie chromu

Powinieneś zobaczyć okno z ostrzeżeniem informującym, że zresetowanie ustawień spowoduje wyłączenie wszystkich rozszerzeń. Ponadto stracisz wszystko, co dostosowałeś w Chrome. Jeśli się z tym zgadzasz, kliknij niebieski przycisk „Resetuj ustawienia”.

chromowo-niebieski

Wyczyść dane profilu użytkownika

Jeśli wolisz usunąć tylko dane profilu użytkownika Chrome, naciśnij przycisk Wygrać Tak R klawisz, aby otworzyć URUCHOM. Po otwarciu wpisz %LOCALAPPDATA%GoogleChromeUser Data.

zmień nazwę chrome

Naciśnij enter. Gdy pojawi się nowe okno, znajdź folder o nazwie „domyślny”. Zmień nazwę tego folderu na „default.backup”. Możesz to cofnąć, jeśli zmienisz zdanie, zmieniając nazwę folderu na „domyślny”.

Wyłącz płynne przewijanie

Wyłączenie płynnego przewijania działało dla niektórych użytkowników. Aby przetestować tę opcję, musisz przejść do części funkcji eksperymentalnych Chrome. Uprzejmy chrome://flags//.

chrom-gładka

Wpisz „gładkie przewijanie”, a opcja powinna zostać podświetlona na żółto. Kliknij menu rozwijane po prawej stronie i wybierz „Wyłączone”.

Jak korzystać z wbudowanego narzędzia do czyszczenia Chrome

W Chrome jest wbudowane narzędzie, które może znaleźć szkodliwe oprogramowanie, które może powodować problemy z przewijaniem. Aby z niego skorzystać, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki i przejdź do Ustawień.

Czytać  Jak efektywnie udostępniać lub wysyłać dokumenty Google pocztą e-mail

chrom czysty

Przewiń w dół i kliknij Zaawansowane. Pojawi się nowy zestaw opcji, ale musisz znaleźć sekcję „Resetuj” i kliknąć opcję „Wyczyść komputer”. Kliknij niebieski przycisk „Szukaj”, a Chrome rozpocznie wyszukiwanie. Może to chwilę potrwać, więc możesz teraz iść po filiżankę kawy.

Problemem może być rozszerzenie

Czy problem pojawił się wkrótce po zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome? Spróbuj odinstalować najnowsze dodane rozszerzenia i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz spróbować używać Chrome w trybie incognito lub gościa, a jeśli możesz ponownie przewijać, przyczyną może być jedno ze starszych rozszerzeń. Chociaż to obejście może być czasochłonne, możesz spróbować wyłączyć je pojedynczo, aby zobaczyć, który z nich jest sprawcą.

Wniosek

Dzięki technologii nie zawsze można stwierdzić, co spowodowało problem. Gdy przyczyna jest nieznana, wszystko, co możesz zrobić, to próba i błąd, aż znajdziesz rozwiązanie, które działa dla Ciebie. Który pracował dla ciebie?

Czy ten artykuł jest przydatny?