Jak rozwiązać błąd „Plik jest otwarty w innym programie” w systemie Windows 10?

Jak rozwiązać błąd „Plik jest otwarty w innym programie” w systemie Windows 10?

Podczas korzystania z systemu Windows 10 mogłeś spróbować usunąć plik lub przenieść go do innej lokalizacji i napotkałeś błąd z napisem „Nie można wykonać akcji, ponieważ plik jest otwarty w innym programie,Nawet jeśli nie otworzyłeś pliku w żadnym programie. Istnieje kilka powodów, dla których może wystąpić ten błąd. Oto kilka poprawek, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Czy plik jest otwarty na innym komputerze?

Jeśli Twój komputer jest podłączony do sieci lokalnej, w domu lub w biurze, plik, który chcesz zamknąć, może być otwarty w innej części sieci (być może nawet przez przypadek!).

Jeśli podejrzewasz, że plik może być otwarty na innym komputerze w sieci, nie musisz zadawać pytań w biurze lub grać w gry na innych komputerach.

Zamiast tego kliknij Start, wyszukaj „zarządzanie komputerem” i otwórz go.

Plik Otwórz w innym programie Odłącz Windows Otwórz pliki

W nowym oknie kliknij strzałkę w dół obok Narzędzia systemowe, strzałkę w dół obok Foldery udostępnione, a następnie Otwórz pliki.

Spowoduje to wyświetlenie wszystkich udostępnionych plików, które są otwarte w Twojej sieci. Możesz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, a następnie go zamknąć lub kliknąć puste miejsce i „Odłącz wszystkie otwarte pliki”.

Znajdź plik w Menedżerze zadań

Użyj skrótu kontrola + Zmiana + wyjście aby otworzyć Menedżera zadań.

Błąd pliku Menedżer zadań Zakończ zadanie

Znajdź plik na karcie Procesy, który pokazuje wszystkie aplikacje, które są aktualnie używane, za Twoją wiedzą lub bez niej.

Wybierz plik i dotknij opcji „Zakończ zadanie” w dolnej części okna Menedżera, aby uniemożliwić użycie pliku przez program.

Wróć do pliku i spróbuj go ponownie usunąć. Jeśli nadal nie działa, przejdź do następnego kroku.

Uruchom ponownie Eksploratora plików za pomocą Menedżera zadań

Ponownie otwórz Menedżera zadań i przejdź do zakładki Procesy.

Przewiń w dół, aż znajdziesz proces Eksploratora Windows. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij „Zakończ zadanie”.

Plik Otwórz w innym programie Ostatnie zadanie Windows Windows

Przejdź do Plik u góry okna Menedżera i wybierz „Uruchom nowe zadanie”.

Czytać  Jak korzystać z Dolby Atmos w systemie Windows

W nowym oknie, które się otworzy, wpisz „explorer.exe” i naciśnij Enter.

Błąd pliku Rozpocznij nowe zadanie

Ten proces spowoduje ponowne uruchomienie Eksploratora Windows, aby naprawić wszelkie problemy z pamięcią lub buforowanymi plikami, które mogły być przyczyną problemu.

Jeszcze raz przejdź do pliku i spróbuj go usunąć. Jeśli nadal nie działa, przejdź do następnego kroku.

Wyłącz buforowanie miniatur w ukrytych plikach thumbs.db

Firma Microsoft przyznała w przeszłości, że pamięć podręczna miniatur związana z plikami i folderami może powodować błąd „Plik jest otwarty w innym programie”, więc zajęcie się pamięcią podręczną miniatur może pomóc w rozwiązaniu błędu.

1. Naciśnij Wygrać + R.

2. Typ gpedit.msc, a następnie naciśnij klawisz Enter.

Błąd pliku Uruchom zadanie Gpedit

3. W nowym oknie, które się pojawi, przejdź do „Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Eksplorator plików”.

Błąd pliku Edytora grup zasad lokalnych

4. Przejdź do prawego okienka i kliknij dwukrotnie „Wyłącz buforowanie miniatur w ukrytych plikach thumbs.db”.

Błąd pliku Wyłącz buforowanie kciuków

5. Wybierz przycisk obok opcji Włączone, a następnie Zastosuj, a następnie OK.

Wszystkie miniatury w Eksploratorze plików zostaną teraz wyłączone, umożliwiając wykonanie żądanej akcji na pliku. Następnie możesz ponownie włączyć miniatury, wykonując powyższe kroki i zmieniając zasadę z powrotem na „Nieskonfigurowane”.

Usuń pliki tymczasowe

Pliki tymczasowe są przechowywane na Twoim komputerze za każdym razem, gdy w jakikolwiek sposób modyfikujesz plik. Te pliki tymczasowe mogą uniemożliwić przenoszenie lub usuwanie powiązanych plików. W ten sposób możesz pozbyć się plików tymczasowych z pamięci komputera.

1. Naciśnij Wygrać + R.

2. Typ %temp% na pasku wprowadzania i naciśnij Enter.

Błąd pliku Uruchom zadanie plików tymczasowych

3. W nowym folderze, który się otworzy, zawierającym wszystkie pliki tymczasowe przechowywane w Eksploratorze plików, naciśnij kontrola + DO wybierz wszystkie pliki i usuń je razem.

Błąd pliku Usuń pliki tymczasowe

4. W innej lokalizacji mogą nadal znajdować się pliki tymczasowe. Ponownie naciśnij Wygrać + R, uprzejmy temp i naciśnij Enter.

Błąd pliku Zadanie innych plików tymczasowych

5. Jeszcze raz wybierz wszystkie pliki tymczasowe w folderze, który się otworzy i usuń je wszystkie.

Czytać  Jak tworzyć skróty specyficzne dla aplikacji i witryny za pomocą AutoHotKey

Sprawdź folder pod kątem wirusów

Wreszcie, jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała, problem może być poważniejszy. Z plikiem może być powiązany wirus, który uniemożliwia wprowadzanie zmian w pliku. Uruchom plik za pomocą oprogramowania antywirusowego, aby zlokalizować wszelkie wirusy lub złośliwe oprogramowanie, które może zawierać.

Jeśli tak się stanie, wyizoluj plik za pomocą oprogramowania antywirusowego i usuń go, zanim będzie mógł zainfekować inne pliki.

Błąd „Plik jest otwarty w innym programie” może być frustrującym problemem. Na szczęście można to zrobić na kilka sposobów! Jeśli chcesz utrzymać komputer z systemem Windows w dobrej kondycji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym monitorowania stanu dysku twardego. Możemy również pomóc Ci dostosować pulpit systemu Windows 10 za pomocą Rainmeter.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?