Jak rozmazać obrazy na komputerze Mac

Jak rozmazać obrazy na komputerze Mac

Zamieszczanie obrazu online niesie ze sobą ryzyko. Twoje zdjęcie może zawierać poufne informacje lub zdjęcie kogoś, kogo nie chcesz, aby inni widzieli. Dobrą wiadomością jest to, że możesz łatwo zamazać swoje zdjęcia przed opublikowaniem ich w Internecie. W tym celu dostępne są dziesiątki aplikacji dla komputerów Mac. Tutaj pokazujemy, jak łatwo i szybko zamazać obrazy na komputerze Mac za pomocą Skitch lub wbudowanej aplikacji Zdjęcia.

Rozmywaj obrazy za pomocą Skitch

Część popularnej rodziny produktów Evernote, Skitch to fantastyczny produkt, który każdy powinien mieć na swoim komputerze.

1. Zacznij od uruchomienia Skitcha, jeśli już go pobrałeś lub wyciąłeś z Sklep z aplikacjami na komputery Mac.

Jak zamazywać obrazy Mac Skitch App Store 1

2. Po zainstalowaniu programu Skitch przeciągnij i upuść pliki JPG lub PNG, które chcesz edytować. Alternatywnie kliknij „Plik -> Otwórz” i prześlij obraz do okna aplikacji.

Jak rozmazać puste obrazy Mac Skitch?

3. Spójrz na lewą stronę aplikacji w pionowym pasku narzędzi na „Pixelate”, przedostatnią opcję. Możesz go również zidentyfikować po jego ikonie, która jest rozmyta lub pikselowana.

Jak zamazywać obrazy Mac Skitch Arrow 1

4. Użyj myszki, aby przeciągnąć kursor po obszarze, który chcesz zamazać. Działa to jak kwadrat lub prostokąt i możesz kilka razy przejrzeć każdy rozmyty obszar, aby mieć 100% pewność, że nic nie jest widoczne.

Jak rozmazać obrazy Mac Skitch Blur

5. Po zamazaniu wszystkich obszarów zdjęcia, które chcesz ukryć, zapisz swoją pracę na dwa sposoby:

  • „Plik -> Eksportuj”, a następnie wybierz, gdzie na dysku twardym komputera Mac chcesz zapisać obraz.
  • Spójrz na dolny środek aplikacji Skitch, gdzie znajduje się opcja podobna do karty. Kliknij, przeciągnij i upuść ten obszar w folderze plików, na pulpicie lub w dowolnym miejscu, w którym chcesz zapisać obraz.
Jak rozmazać obrazy Mac Skitch Drag

Oba sposoby działają dokładnie tak samo, więc obraz nie będzie wyglądał inaczej, jeśli użyjesz jednej metody nad drugą.

Czytać  Jak dostosować terminal Mac, aby uzyskać lepszą produktywność?

Dzięki Skitch bardzo łatwo jest rozmyć obrazy na Macu, ale jeśli pobieranie osobnej aplikacji nie jest dla Ciebie, istnieje inna metoda, która działa z fabrycznie zainstalowaną aplikacją Zdjęcia.

Rozmywaj obrazy za pomocą aplikacji Zdjęcia

Aby była przezroczysta (gra słów zamierzona!), Korzystanie z aplikacji Zdjęcia nie „rozmyje” obrazu w taki sam sposób, jak metoda Skitch. Zamiast tego, korzystając z funkcji edycji dostępnych w aplikacji Zdjęcia, możesz „retuszować” obraz i usunąć wszelkie poufne lub niechciane informacje. Zacznijmy.

1. Rozpocznij od otwarcia aplikacji Zdjęcia preinstalowanej na Macu.Aplikacja musi być na Twojej platformie lub dostępna w Mission Control, naciskając F4 na klawiaturze.

Jak rozmazać obrazy Mac Skitch Mission

2. Wyszukaj w aplikacji zdjęcie, które chcesz edytować lub dodaj nowe zdjęcie, przechodząc do „Plik -> Importuj”. Możesz też przeciągnąć i upuścić dowolne zdjęcie z dysku twardego bezpośrednio do aplikacji.

Jak rozmazać obrazy Mac Skitch Edit

3. Kliknij dwukrotnie obraz, aby wyświetlić przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu edycji. Gdy pojawi się ekran edycji, znajdź opcję „Retusz” mniej więcej w połowie prawej strony aplikacji.

Jak rozmazać obrazy Mac Skitch Retouch

4. Za pomocą narzędzia Retusz przeciągnij ikonę myszy nad dowolną część obrazu, którą chcesz ukryć. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar wskaźnika, aby pokryć większą lub mniejszą część obrazu. Podczas gdy Skitch faktycznie rozmywa się dzięki swojej funkcji, opcja Retusz jest bardziej rozmazana.

Jak zamazać wyretuszowane obrazy Mac Skitch

Jeśli naprawdę potrzebujesz usunąć coś z obrazu, Skitch jest prawdopodobnie najbardziej preferowaną opcją. Jednak Zdjęcia są również bezpłatne i łatwo dostępne na komputerze Mac, co ułatwia wykonanie zadania.

Kończący się

Jak widać, rozmycie obrazów na komputerze Mac jest dość łatwe.Jeśli Skitch nie jest twoją wybraną aplikacją, a aplikacja Zdjęcia nie jest czymś, czego chcesz używać, aplikacje takie jak SnagIt mogą wykonać bardzo podobną pracę. Jeśli chcesz edytować filmy, sprawdź tutaj jedne z najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac.

Czytać  3 sposoby naprawienia ostrzeżenia o baterii serwisowej na komputerze Mac

.

Czy ten artykuł jest przydatny?