Jak przywrócić usunięte aplikacje na iPhonie?

Jak przywrócić usunięte aplikacje na iPhonie?

Historycznie odzyskiwanie usuniętych aplikacji na iPhonie było skomplikowanym procesem, a czasami oznaczało konieczność ponownego zakupu aplikacji. Na szczęście te czasy to już historia, a Apple postawił sobie za cel przywracanie usuniętych aplikacji coś, co użytkownicy iOS lub iPadOS mogą łatwo zrobić. Dotyczy to zarówno wbudowanych aplikacji, jak i każdej z prawie dwóch milionów aplikacji w App Store. Jeśli kiedykolwiek zechcesz lub będziesz musiał przywrócić aplikację, oto jak to zrobić w mgnieniu oka.

Przywróć z iPhone’a lub iPada (pierwsza metoda)

W przypadku właścicieli iPhone’a i iPada proces przywracania aplikacji jest dokładnie taki sam. Ważne jest również, aby wiedzieć, że ponowne pobranie aplikacji nic Cię nie kosztuje. W większości przypadków programiści dodali również sposób przywracania poprzednich zakupów w aplikacji. Dotyczy to w szczególności większości dziedzin zastosowań, z wyjątkiem gier. W sumie istnieją dwa sposoby przywracania aplikacji. Zobaczymy.

1. Zacznij od otwarcia App Store na iPhonie lub iPadzie.

Przywróć usunięte aplikacje iPhone App Store

2. Po otwarciu App Store zostaniesz przeniesiony do ekranu „Dzisiaj”. Stuknij przycisk profilu u góry ekranu.

Przywróć usunięte aplikacje na iPhone'a już dziś

3. Znajdź i stuknij opcję „Kupione”, która przeniesie Cię do „Wszystkich zakupów”. Należy pamiętać, że jeśli jest to konto indywidualne, wyświetli tylko pobrane aplikacje. Z drugiej strony, jeśli korzystasz z funkcji Family Sharing, zobaczysz dostępne aplikacje, które pobrali wszyscy członkowie Twojego konta rodzinnego.

Przywróć zakupione aplikacje na iPhone'a

4. Po dotknięciu „Moje zakupy” dostępne są dwie opcje. Stuknij „Nie na tym iPhonie”.

Przywróć usunięte aplikacje zakupione Iphone 1

5. Możesz teraz przewinąć tę listę lub wprowadzić nazwę aplikacji w pasku wyszukiwania, aby zlokalizować aplikację, którą chcesz ponownie pobrać. Po zlokalizowaniu aplikacji wystarczy stuknąć przycisk pobierania, aby ponownie pobrać ją na urządzenie z systemem iOS.

Przywróć pobrane aplikacje na iPhone'a

Oto ostrzeżenie, że dostępna będzie cała historia pobierania aplikacji. Jednak w 2017 roku Apple przestał wspierać aplikacje 32-bitowe, który zawiera jedne z pierwszych aplikacji dostępnych w App Store. Każda aplikacja utworzona z obsługą wersji 32-bitowej i niezaktualizowana do wersji 64-bitowej będzie widoczna w historii pobierania aplikacji, ale nie będzie dostępna do pobrania.

Czytać  4 sposoby na zmianę domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

Przywróć z iPhone’a lub iPada (druga metoda)

Przywróć usunięte drugie aplikacje iPhone'a

Chociaż zalecana jest pierwsza metoda lokalizowania wcześniej usuniętych aplikacji z iPhone’a, nie jest to jedyna opcja. Jeśli jednak wiesz, które aplikacje chcesz pobrać, wystarczy wyszukać tę aplikację w App Store i kliknąć tę samą ikonę pobierania. To naprawdę takie proste. Ten proces pobierania jest taki sam jak poprzednia metoda, a także umożliwia przywracanie zakupów w aplikacji, jeśli programista dodał do tego obsługę.

Przywróć z macOS

Przywróć usunięte aplikacje iTunes iTunes

Nawet jeśli Apple usunęło iTunes jako oprogramowanie w systemie macOS w 2019 r., nie oznacza to, że usunęli go wszyscy użytkownicy systemu macOS. Jeśli jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy nadal mają iTunes, możesz także przywracać aplikacje z komputera Mac.Aby to zrobić, wykonaj poniższe szybkie kroki:

1. Zacznij od podłączenia iPhone’a i iPada do komputera, a następnie uruchom iTunes i kliknij swoje urządzenie w iTunes.

2. Kliknij „Aplikacje” w menu „Ustawienia”.

3. Powinieneś teraz zobaczyć listę wszystkich dostępnych aplikacji. Kliknij „Zainstaluj” obok aplikacji, a gdy Twoje urządzenie iOS jest podłączone (lub zsynchronizowane przez Wi-Fi), zostanie ono automatycznie pobrane z Twojego urządzenia.

Końcowe przemyślenia

Jak widać, przywracanie aplikacji na iPhonie lub iPadzie jest niezwykle łatwe. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować znaleźć wcześniej pobraną aplikację, możesz mieć pewność, że jest to bardzo proste.

Źródło obrazu: imobie

.

Czy ten artykuł jest przydatny?