Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone'a?

Może nadejść czas, kiedy zechcesz zresetować iPhone’a do stanu fabrycznego. Niestety nie jest to tak proste, jak włożenie spinacza do papieru w dziurę w witrynie i wyłączenie go. Te czasy już za nami.

Biorąc to pod uwagę, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Bez względu na powody, dla których chcesz przywrócić iPhone’a do ustawień fabrycznych, wykonanie tej procedury wymaga tylko kilku kroków.

Dlaczego miałbyś zresetować iPhone’a do ustawień fabrycznych?

Głównym powodem, dla którego chcesz przywrócić iPhone’a do stanu fabrycznego, jest sprzedaż lub wymiana. Nawet jeśli dajesz go znajomemu lub członkowi rodziny, prawdopodobnie nie chcą podawać wszystkich twoich informacji. Większość operatorów oferujących wymianę prosi przynajmniej o wyłączenie funkcji „Znajdź mój iPhone”, ale całkowite ponowne uruchomienie telefonu jest lepszym sposobem radzenia sobie z tym.

Innym powodem jest to, że chociaż rzadko, czasami możesz napotkać błędy, które może rozwiązać tylko twardy reset. Możesz nie być pewien, ale zanim kupisz nowy telefon, warto spróbować od zera.

Najpierw utwórz kopię zapasową swoich danych.

Być może już zgadłeś, że przywrócenie iPhone’a do ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych. Z tego powodu chcesz wykonać pełną kopię zapasową.

Możliwe, że masz już plan tworzenia kopii zapasowych lub synchronizacji ważnych danych, takich jak zdjęcia i poczta e-mail. To powiedziawszy, możesz mieć zainstalowane aplikacje i usługi, na które możesz liczyć, a które są trudne do ponownej instalacji. Pełna kopia zapasowa ułatwia ich ponowną instalację na tym samym telefonie lub na nowym urządzeniu.

Kopia zapasowa na iCloud lub iTunes

Aby rozpocząć, upewnij się, że masz połączenie z Wi-Fi. Następnie otwórz Ustawienia, stuknij swoją nazwę, wybierz iCloud, stuknij „Kopia zapasowa iCloud”, a następnie stuknij „Utwórz kopię zapasową teraz”. Spowoduje to utworzenie kopii zapasowej danych w chmurze Apple, dzięki czemu można łatwo przywrócić te dane na nowy iPhone.

Przywracanie ustawień fabrycznych Iphone Icloud Backup na iOS

Jeśli nie chcesz korzystać z iCloud, możesz utworzyć lokalną kopię zapasową (na komputerze). Jeśli używasz systemu Windows, będziesz chciał pobierz iTunes na swój komputer. A jeśli używasz Maca, iTunes nie jest już dostępny. Zamiast tego możesz po prostu podłączyć urządzenie, otworzyć Finder i zlokalizować iPhone’a.

Przywracanie ustawień fabrycznych Iphone iTunes Backup

Jeśli zobaczysz komunikat z prośbą o zaufanie do urządzenia (po podłączeniu go do komputera) lub wpisanie kodu, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Wybierz iPhone’a, gdy pojawi się w iTunes / Finderze, a następnie w sekcji Kopie zapasowe wybierz opcję tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych na komputerze. Na koniec wybierz „Utwórz kopię zapasową teraz” i poczekaj na zakończenie procesu.

Czytać  Te zabawne memy na Androida umilą Ci dzień

Zresetuj iPhone’a do ustawień fabrycznych

Zanim przejdziesz dalej, pamiętaj o dwóch rzeczach. Po pierwsze, jest to nieodwracalne, więc upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową. Po drugie, chociaż całkowicie usunie to twój iPhone, nie będzie on dokładnie taki, jak przed opuszczeniem fabryki, ponieważ nadal będzie miał najnowszą wersję iOS lub przynajmniej najnowszą wersję, do której zaktualizowałeś.

Jak ponownie uruchomić za pomocą iTunes

Otwórz iTunes / Finder i podłącz telefon, a jeśli właśnie utworzyłeś kopię zapasową za pomocą iTunes, pozostaw telefon podłączony. Wybierz swój iPhone, a następnie wybierz kartę Ogólne. Tutaj kliknij „Przywróć iPhone’a”. Potwierdź swoją decyzję, a iTunes usunie zawartość Twojego smartfona i zainstaluje najnowszą wersję iOS.

Przywracanie ustawień fabrycznych iPhone iTunes

Jak ponownie uruchomić iPhone’a

Otwórz Ustawienia, wybierz Ogólne, a następnie przewiń w dół i dotknij Resetuj. Tutaj dotknij „Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Wprowadź hasło lub hasło Apple ID, jeśli zostaniesz o to poproszony. Twoje urządzenie usunie istniejące dane i ustawienia. Po zakończeniu procesu telefon sam uruchomi się ponownie.

Kroki przywracania ustawień fabrycznych iPhone'a na iOS

Kończący się

Teraz, gdy zresetowałeś iPhone’a do ustawień fabrycznych, możesz z nim robić, co chcesz. Sprzedaj go, oddaj lub po prostu wrzuć do szuflady jako kopię zapasową na wypadek zgubienia lub uszkodzenia nowego telefonu. Po utworzeniu kopii zapasowej danych przejście na nowy iPhone będzie szybkie i łatwe.

Wreszcie, jeśli masz problemy techniczne z iPhonem, tutaj pokazujemy, jak przełączyć iPhone’a w tryb DFU i jak ponownie uruchomić iPhone’a, jeśli utknął na logo Apple.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?