Jak przywrócić sterownik w systemie Windows 10?

Jak przywrócić sterownik w systemie Windows 10?

Problemy ze sterownikami są dość powszechne w systemie Windows 10. Czasami nowa aktualizacja sterownika nie pasuje do używanej wersji systemu Windows 10 i powoduje wyświetlenie niebieskiego ekranu śmierci. Na szczęście problem można rozwiązać, cofając sterownik. Ta funkcja jest dostępna w ustawieniach Menedżera urządzeń. Dzięki funkcji przywracania sterowników możesz przywrócić aktualizację sterownika do poprzedniej wersji. Zobaczmy, jak przywrócić sterownik na komputerze z systemem Windows 10.

Przywróć sterownik w systemie Windows 10

1. Naciśnij Wygrać + R na klawiaturze, aby otworzyć polecenie Uruchom.

2. W pustym polu wpisz devmgmt.msc i naciśnij przycisk Enter.

Przywróć sterownik Windows 10 1 10

Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk menu Start na pasku zadań poniżej i wybrać „Menedżer urządzeń” z listy opcji.

Przywróć sterownik Windows 10 2

3. W oknie Menedżera urządzeń wybierz sterownik, dla którego chcesz cofnąć aktualizację sterownika.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy preferowany sterownik i wybierz opcję „Właściwości”.

Administrator urządzenia

5. Otworzy się okno „Właściwości”. Wybierz zakładkę „Sterownik”, a zobaczysz opcję „Przywróć sterownik”.

Opcja wycofywania kontrolera

6. Po kliknięciu opcji „Back Controller” zostaniesz zapytany, dlaczego tworzysz kopię zapasową. Możesz wybrać odpowiedź na to pytanie z listy opcji lub wpisać ją ręcznie. Naciśnij przycisk „Tak” i jesteś gotowy do wycofania sterownika.

Pytania dotyczące wycofywania systemu Windows 10

Możesz użyć opcji wycofania sterownika w systemie Windows 10 przed kontynuowaniem i odinstalowaniem sterownika powodującego problem. W szczególności, jeśli starsza wersja sterownika działa poprawnie, nie ma potrzeby odinstalowywania go z komputera.

Co się stanie, jeśli backspace kontrolera jest wyszarzony?

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jest wielu użytkowników, dla których opcja „Przywróć sterownik” w ustawieniach Menedżera urządzeń jest wyszarzona. Oznacza to, że nie będzie można przywrócić sterownika do poprzedniej wersji w systemie Windows 10.

Opcja przywrócenia sterownika systemu Windows 10 jest wyszarzona

Zwykle dzieje się tak, ponieważ system operacyjny zainstalowany na komputerze nie ma poprzedniej wersji plików sterownika.

Czytać  Jak uruchomić program Java z wiersza poleceń

Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić witrynę producenta urządzenia i pobrać kopię wersji sterownika, do której chcesz przywrócić. Przed zainstalowaniem poprzedniej wersji upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie inne wersje sterownika z komputera.

Kończący się

Przywracanie sterownika do jego poprzedniej wersji jest łatwą metodą i może pomóc w naprawieniu łamiących system usterek i drobnych błędów, z którymi mogłeś spotkać się ze sterownikami. Możesz także wyświetlić ostatnio zaktualizowane sterowniki, aby dowiedzieć się, który sterownik powoduje problemy.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?