Jak przypisać ekran główny na Androidzie

How To Assign A Home Screen On Android Featured

Gdy naciśniesz przycisk ekranu głównego na Androidzie, zostaniesz przekierowany na ekran główny. Ale co, jeśli przypadkowo zmienisz ekran, który jest domem? Co się stanie, jeśli aktualizacja systemu spowoduje zmianę ekranu głównego? Jeśli zdecydujesz, że chcesz, aby inny ekran był domem, nie musisz przesuwać wszystkich ikon. Zamiast tego przypisz ekran główny na Androidzie, używając dowolnego istniejącego ekranu.

Przypisz ekran główny na Androidzie

Dowolny ekran utworzony na urządzeniu z Androidem może być ekranem głównym. Zwykle pierwszy ekran jest ustawiony jako Twój dom, ale jeśli chcesz, może to być trzeci lub czwarty. Czasami możesz zdecydować się na zmianę po dokładnym zorganizowaniu wszystkich skrótów do aplikacji. Bez względu na ekran, którego chcesz użyć, proces jest taki sam.

W zależności od urządzenia, wersji Androida (używam Androida 12 i urządzenia LG) oraz używanego programu uruchamiającego na ekranie głównym, może być konieczne ściśnięcie ekranu tak, jakbyś powiększał/pomniejszał lub dotknij i przytrzymaj pusty obszar ekranu. Wypróbuj jedną metodę, a jeśli nie działa, wypróbuj drugą.

Zobaczysz, że ekran się zmniejszy, a u góry pojawi się ikona domu. Bieżący ekran główny jest oznaczony białą lub wypełnioną ikoną główną.

Jak przypisać ekran główny na ikonę Android Home?

Jeśli nie chcesz, aby był to Twój ekran główny, przesuń palcem do ekranu, który chcesz przypisać. Dotknij ikony głównej, aby wybrać ją jako ekran główny, co spowoduje automatyczne usunięcie zaznaczenia dowolnego innego ekranu.

Jak przypisać ekran główny na Android Home Nowość

Dotknij dowolnego pustego obszaru ekranu, aby wyjść z ustawień. Stuknij przycisk Home, aby upewnić się, że ekran jest prawidłowo ustawiony.

Usuwanie nowego ekranu głównego

Jeśli nagle widzisz nowy ekran główny, którego nie utworzyłeś, mógł zostać włączony lewy ekran główny. Mogą one być częścią systemu Android, niestandardowym programem uruchamiającym ekran główny lub specyficznym dla operatora, takim jak AppFlash firmy Verizon. Te ekrany główne zawierają dodatkowe funkcje, takie jak wyszukiwanie, sugestie i wykrywanie treści.

Zwykle, gdy przesuwasz palcem w lewo z ekranu głównego, uzyskujesz do nich dostęp, jeśli jest włączony. Czasami jednak można ustawić jako główny ekran główny.

Aby to zmienić, użyj powyższej metody. Jeśli problem będzie się powtarzał, wyłącz opcję Lewy ekran główny.

 1. Przejdź do Ustawień i wybierz „Wyświetlacz”.
Jak przypisać ekran główny na wyświetlaczu Android
 1. Dotknij „Ekran główny”.
Jak przypisać ekran główny na ekranie głównym Androida
 1. Wybierz „Lewy ekran główny” lub nazwę konkretnego ekranu głównego. W moim przypadku jest to „Kanał Google”.
Zrzut ekranu 20220421 002208

Jeśli masz opcję lewego ekranu głównego, musisz również kliknąć „Brak” i „OK”, aby zapisać zmiany.

Czytać  7 najlepszych strzelanek offline na Androida i iOS

Zmieniono ekran główny

Nawet jeśli przypiszesz ekran główny w Androidzie, może nie wyglądać dobrze po aktualizacji. Jeśli brakuje niektórych ikon, wydają się większe/mniejsze lub nie masz tak dużo miejsca jak wcześniej, format ekranu głównego mógł się zmienić.

W takim przypadku postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Przejdź do Ustawień i wybierz „Wyświetlacz”.
 2. Dotknij „Ekran główny”.
 3. Dotknij „Wybierz dom”.
Jak przypisać ekran główny na Androidzie Wybierz Home
 1. Wybierz układ ekranu głównego. Lista może się różnić w zależności od urządzenia. Mam „Dom”, „Dom z oddzielną listą aplikacji” i „EasyHome”.
Jak przypisać ekran główny na typie Android Home?
 1. Dotknij „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia.

„Dom” to ustawienie domyślne. Gdy coś się zmieni, może być konieczne ponowne dodanie i reorganizacja aplikacji.

„Strona główna z oddzielną listą aplikacji” czyści ekran główny i umieszcza aplikacje w osobnym oknie aplikacji.

„EasyHome” zapewnia większy rozmiar czcionki. Ułatwia korzystanie z ekranu głównego.

Jeśli nic się tu nie zmieniło, zamiast tego może zadziałać dostosowanie liczby wierszy i kolumn. Ta opcja nie jest dostępna na każdym urządzeniu lub systemie operacyjnym Android. W przypadku niektórych wersji Androida znajdź opcję wymienioną w ustawieniach wyświetlacza lub ekranu głównego. W przypadku nowszych wersji dotknij i przytrzymaj lub ściśnij pusty obszar ekranu, aż pod ekranem pojawią się opcje.

Dotknij „Siatka” i wybierz odpowiedni format, który miałeś przed zmianą ekranu głównego. Może być konieczna późniejsza reorganizacja ikon.

Jak przypisać ekran główny w sieci Android

Aktualizacje Androida, a nawet niektóre aplikacje, mogą zmienić ekran główny. Pamiętaj, że możesz przypisać ekran główny w systemie Android i dostosować ekran, aby przywrócić go do pożądanego wyglądu.

Często Zadawane Pytania

1. Dlaczego mój lewy ekran główny nadal się wyświetla, nawet po przełączeniu na „Brak” lub wyłączeniu?

W zależności od wersji Androida nadal może być wyświetlany pusty, wyszarzony lub nowy lewy ekran główny, który należy skonfigurować. Na przykład, jeśli przesunę w lewo, nadal zobaczę kanał Google, ale to tylko pusty ekran.

Możesz jednak temu zapobiec. Wykonaj następujące czynności, aby zapętlić ekran główny i całkowicie uniknąć lewego ekranu głównego:

 1. Przejdź do ustawień.”
 2. Wybierz „Wyświetlacz”.
 3. Dotknij „Ekran główny.
 4. Przełącz „Ekran główny w pętli” na Wł.

2. Dlaczego po przesunięciu palcem w górę lub w dół na ekranie głównym pojawia się pole wyszukiwania?

Nowsze systemy Android umożliwiają dodanie zintegrowanego wyszukiwania do przesuwania w górę lub w dół na ekranie głównym. Chociaż powinno to być domyślnie wyłączone, czasami tak nie jest. Zintegrowane wyszukiwanie umożliwia wyszukiwanie dowolnego pliku, aplikacji lub ustawienia na urządzeniu z jednej lokalizacji wyszukiwania.

Czytać  Jak udostępniać pliki między systemami Android i Windows w sieci?

Jeśli wolisz, aby nie pojawiało się pole wyszukiwania, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do Ustawień i wybierz „Wyświetlacz”.
 2. Dotknij „Ekran główny”.
 3. Upewnij się, że „Przesuń w dół na ekranie głównym” i „Przesuń w górę na ekranie głównym” są ustawione na „Brak”. Stuknij każdą opcję, aby wybrać „Brak”. Możesz także przełączyć tę funkcję na panel powiadomień lub dowolną inną opcję dozwoloną przez Twoje urządzenie.

3. Czy Google Feed zastąpił lewy ekran główny?

Na niektórych urządzeniach z Androidem, zwłaszcza z systemem Android 10 i nowszym, lewy ekran główny, który wyświetlał wiadomości i wyszukiwanie, został zastąpiony kanałem Google, który działa podobnie. Główna różnica polega na tym, że Google wykorzystuje Twoją aktywność na wszystkich urządzeniach, na których jesteś zalogowany, aby dostosować Twój kanał.

Jeden z problemów, na który natknął się kanał Google, nie aktualizuje się tak często, jak powinien, więc historie mogą pozostawać na górze kanału przez kilka dni.

Niezależnie od tego, czy jest to kwestia prywatności, chcesz więcej dostosowywać, czy po prostu nie korzystasz z tej funkcji, możesz ją całkowicie wyłączyć, wykonując czynności opisane na początku tego posta.

Jeśli nadal chcesz śledzić swoje ulubione witryny, na przykład otrzymywać codzienną dawkę intelektualnych historii, rozważ aplikację lub witrynę z kanałami RSS, taką jak Życzliwy, Flipboardlub Nakarm mnie. Jeśli korzystasz z systemu Windows 11, śledź swoje ulubione źródła wiadomości za pomocą widżetów.

4. Czy zmiana ekranu głównego zmieni którąś z moich ikon?

Nie. Wszystkie Twoje aplikacje i skróty pozostają na swoim miejscu. Jedyną rzeczą, która się zmienia, jest ekran wyświetlany po dotknięciu ikony Home.

Jeśli zmienisz typ ekranu głównego (np. przełączenie na EasyHome), zmieni się układ ikon. Nawet jeśli przełączysz się z powrotem, nadal będziesz musiał zmienić układ ikon tak, jak chcesz.

Kredyt obrazu: Mohi Syed przez Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej