Jak przeszukiwać Facebooka w poszukiwaniu osób, postów, firm i nie tylko

Jak ustawić Facebook jako prywatny

Chociaż ma to być normalna sieć społecznościowa, Facebook jest jednym z miejsc, w których można cokolwiek znaleźć. Niezależnie od tego, czy jest to osoba, firma, czy przedmioty na sprzedaż, możesz to wszystko znaleźć na Facebooku. Ale jak zawęzić wyniki wyszukiwania, aby szybko coś znaleźć? Przyjrzyjmy się, jak korzystać z zaawansowanych filtrów wyszukiwania Facebooka na urządzeniach mobilnych i komputerach PC.

Jak przeprowadzić wyszukiwanie na Facebooku na PC

 1. Iść do facebook.com i upewnij się, że jesteś zalogowany.
 2. Kliknij pole wyszukiwania u góry i wpisz zapytanie. Facebook automatycznie zarekomenduje niektóre zapytania podobne do Twojego. Kliknij jeden z nich, jeśli uznasz to za pomocne. Ewentualnie wprowadź własne zapytanie i naciśnij Enter.
Wyszukiwanie na Facebooku na PC
 1. Facebook będzie oferować wyniki wyszukiwania posortowane według kategorii, takich jak posty, zdjęcia, filmy i inne. Interesujące jest to, że możesz znaleźć dokładnie to, czego szukasz, klikając odpowiedni filtr na lewym pasku bocznym:
  • Publikacje
  • Ludzie
  • Zdjęcia
  • Filmy
  • Rynek
  • Strony
  • Miejsca
  • Grupy
  • Wydarzenia (edytuj)
 1. Kliknięcie dowolnego filtra otworzy więcej opcji filtrowania w każdej sekcji, co pomoże Ci zawęzić wyniki wyszukiwania.
Filtry PC wyszukiwania na Facebooku

Jak przeprowadzić wyszukiwanie na Facebooku na Androidzie i iPhonie

 1. Otwórz aplikację mobilną Facebooka.
 2. Stuknij przycisk wyszukiwania u góry, wpisz zapytanie i kliknij ikonę wyszukiwania.
Mobilne pole wyszukiwania na Facebooku
 1. Zostaniesz przywitany odpowiednimi wynikami wyszukiwania. Filtruj wyniki według postów, osób, grup, zdjęć itp., korzystając z zakładek u góry. Przesuń w lewo, aby zobaczyć wszystkie dostępne filtry.
Filtr wyszukiwania mobilnego na Facebooku
 1. W każdym filtrze dotknij ikony Opcje w prawym górnym rogu, aby zastosować więcej filtrów na podstawie każdej kategorii.
Wyniki filtra wyszukiwania mobilnego na Facebooku

Przyjrzyjmy się bliżej zaawansowanym filtrom wyszukiwania Facebooka.

Jak szukać starych postów na Facebooku

Możesz użyć wyszukiwania na Facebooku, aby znaleźć własne wcześniejsze posty, posty znajomych lub posty nieznajome bez przewijania.

Wpisz słowo z postu, którego szukasz w polu wyszukiwania na Facebooku, jak pokazano powyżej. Na ekranie wyników wyszukiwania kliknij filtr „Wpisy”. Przywitają Cię następujące opcje. Użyj ich, aby znaleźć dokładny post.

 • Najnowsze wpisy– Włączenie tego filtra spowoduje sortowanie postów, umieszczając ostatnie na górze i tak dalej.
 • Wpisy, które widziałeś: Włączenie go spowoduje wyświetlenie postów, z którymi wcześniej wchodziłeś w interakcję lub którymi byłeś zainteresowany.
 • Data publikacji: ten filtr pozwoli Ci wybrać rok.
 • Publikacje: możesz filtrować między własnymi postami, znajomymi, grupami i stronami oraz publicznymi postami.
 • Oznaczona lokalizacja– Będzie filtrować według wybranej oznaczonej lokalizacji.
Filtr profilu wyszukiwania na Facebooku

Jak przeszukać swój profil, czyjś profil, stronę lub grupę

Oprócz powyższej metody możesz wyszukiwać posty bezpośrednio ze swojego profilu, czyjegoś profilu lub w ramach grupy lub strony. Ta funkcja jest dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach PC.

Czytać  Jak zablokować kanały wideo YouTube

Otwórz profil, stronę lub grupę, którą chcesz przeszukać, i kliknij ikonę Szukaj w profilu, która różni się od zwykłego wyszukiwania na Facebooku.

Grupa wyszukiwania na Facebooku

Jeśli ikona wyszukiwania nie jest dostępna (w przypadku profili lub stron), kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz „Wyszukaj profil / stronę”. Wprowadź wyszukiwane hasło.

Profil wyszukiwania na Facebooku

Jak szukać osób na Facebooku

Różne osoby będą miały to samo imię na Facebooku i trudno będzie znaleźć osobę, której szukasz. Aby było łatwiej, Facebook umożliwia wyszukiwanie osób na podstawie ich miasta, wykształcenia i pracy.

Zacznij od wpisania nazwiska osoby w polu wyszukiwania. Następnie kliknij filtr Osoby i wybierz wymagane filtry. Jeśli dana osoba jest znajomymi z Twoimi znajomymi, włącz przycisk obok Znajomi znajomych, aby znaleźć te osoby.

Filtr wyszukiwania osób na Facebooku

Jak wyszukiwać zdjęcia i filmy na Facebooku

Podobnie możesz filtrować zdjęcia i filmy na podstawie parametrów, takich jak otagowana lokalizacja, data publikacji, typ zdjęcia, opublikowane przez i filmy na żywo. Wszystkie te filtry znajdują się w sekcji filtrów zdjęć i wideo. Jeśli obrazy nie zostaną przesłane do Facebooka, sprawdź, czy możesz znaleźć odpowiedź w tym przewodniku rozwiązywania problemów.

Facebook Szukaj zdjęć i filmów

Jak wyszukiwać przedmioty na Facebooku?

Facebook Marketplace to świetne miejsce do kupowania rzeczy, zwłaszcza jeśli wiesz, jak prawidłowo wyszukiwać.

Wpisz przedmiot, który chcesz kupić w wyszukiwarce na Facebooku i kliknij / naciśnij filtr „Rynek”. Możesz filtrować produkty według stanu przedmiotu (nowe / używane), ceny, daty wystawienia i kategorii, a nawet sortować przedmioty. Poza tym możesz zmienić lokalizację rynku, klikając swoją aktualną lokalizację. Dostęp do tych samych filtrów można uzyskać, wyszukując bezpośrednio na Facebook Marketplace.

Rynek wyszukiwania na Facebooku

Znajdowanie stron, grup i miejsc na Facebooku

Podobnie, jeśli szukasz określonej strony, grupy lub miejsca, możesz zawęzić wyniki wyszukiwania za pomocą różnych dostępnych filtrów, jak pokazano poniżej:

 • Strony można wyszukiwać według lokalizacji, zweryfikowanej plakietki i kategorii.
 • Grupy można wyszukiwać według miasta i typu grupy.
 • Filtry miejsc oparte są na funkcjonalnościach takich jak dostawa, jedzenie na wynos, lokalizacja, cena, status, odwiedzone przez znajomych itp.
 • Możesz wyszukiwać wydarzenia na podstawie ich typu, takich jak wydarzenia online lub płatne, lokalizacja, data wydarzenia, przyjazne rodzinie, kategorie i popularność wśród znajomych.
Czytać  Jak używać pisania głosowego w Microsoft Edge

Jak zarządzać i czyścić historię wyszukiwania

Facebook oferuje łatwy sposób na wyczyszczenie całej historii wyszukiwania, a nawet pojedynczych zapytań.

Na pulpicie kliknij pasek wyszukiwania Facebooka, aby otrzymać swoje ostatnie wyszukiwania. Kliknij ikonę „X” obok zapytania, które chcesz usunąć. Lub naciśnij ikonę „Edytuj”, aby przejść do dziennika aktywności, w którym zobaczysz pełne wyniki historii wyszukiwania, w tym te uruchomione z innych urządzeń.

Wyszukiwanie na Facebooku Edytuj PC

Na stronie Dziennika aktywności kliknij przycisk „Wyczyść wyszukiwania”, aby usunąć całą historię lub naciśnij ikonę z trzema kropkami, a następnie „Usuń” obok szukanego elementu do usunięcia.

Wyszukiwanie na Facebooku Usuń komputer

W aplikacjach mobilnych dotknij ikony wyszukiwania na stronie głównej Facebooka. Gdy pojawi się ekran wyszukiwania, dotknij ikony „X”, aby usunąć ostatnie wyszukiwanie, lub naciśnij „Wyświetl wszystko”, aby wyświetlić wszystkie rekordy historii wyszukiwania.

Historia wyszukiwania na Facebooku Edytuj telefon komórkowy

Dotknij „Wyczyść wszystko”, aby wyczyścić całą historię lub usunąć poszczególne elementy za pomocą ikony X.

Historia wyszukiwania na Facebooku Usuń telefon

Częste pytania

1. Jak mogę wyszukiwać na Facebooku bez konta?

Jeśli nie masz konta na Facebooku, możesz skorzystać z dwóch rozwiązań, aby znaleźć profile publiczne, posty, strony i grupy. Najpierw skorzystaj z pomocy wyszukiwarek takich jak Google, Bing itp. Wpisz zapytanie wyszukiwania, a następnie „site: facebook.com”. Na przykład, jeśli szukasz strony o nazwie „Chandni chowk”, wyszukaj za pomocą „site: facebook.com/pages Chandni chowk”. Podobnie zastąp strony grupami, aby znaleźć grupę.

Innym sposobem przeszukiwania Facebooka są dedykowane wyszukiwarki dla serwisów społecznościowych. Alternatywnie użyj wyszukiwarka społecznościowa.

Pamiętaj, że nie będziesz mógł korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania bez zalogowania lub gdy profil jest zablokowany.

2. Czy ktoś może powiedzieć, czy patrzysz na jego profil na Facebooku, czy też go szukasz?

Nie na szczęście. Facebook nie poinformuje o tym drugiej osoby, nawet jeśli jej szukasz lub przeglądasz jej profil tysiąc razy. Uważaj jednak, aby przypadkowo nie polubić posta na swoim profilu.

Jeśli nie chcesz, aby inni mogli znaleźć Twój profil w wyszukiwarce na Facebooku, możesz go zablokować lub ustawić jako prywatny. Możesz nawet dezaktywować swoje konto, jeśli chcesz tymczasowo przestać korzystać z Facebooka.

Teraz, gdy już wiesz, jak przeszukiwać Facebooka i uzyskiwać pożądane wyniki, możesz również włączyć tryb ciemny, aby ułatwić sobie wzrok i rozszerzyć korzystanie z Facebooka, łącząc go z Instagramem.

Czy ten artykuł jest przydatny?