Jak przesyłać strumieniowo z Androida do Airplay

Jak przesyłać strumieniowo z Androida do Airplay

Jeśli masz telefon z Androidem i Google Chromecast, możesz łatwo „przesyłać” z telefonu na telewizor. Jeśli jednak próbujesz przejść z telefonu z Androidem na Apple TV, jest to bardziej skomplikowane. To dlatego, że Apple używa własnej metody AirPlay. Tutaj pokazujemy, jak możesz przesyłać strumieniowo treści z Androida do Apple AirPlay.

Co to jest AirPlay?

AirPlay to protokół, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe audio i wideo między iPhonem, iPadem, komputerem Mac, Apple TV, a nawet komputerem z systemem Windows z programem iTunes. Wszystko, co musisz zrobić na telefonie, to dotknąć ikony AirPlay, a następnie wybrać urządzenie, na które chcesz przesyłać.

Niestety jedną z niewielu platform, których ten protokół nie obsługuje, jest Android. Chociaż możesz dość łatwo przesyłać z iPhone’a na Chromecasta, nie działa to w drugą stronę.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją aplikacje, które pomogą Ci przesyłać strumieniowo z Androida na Apple TV lub inne urządzenie AirPlay. Zła wiadomość jest taka, że ​​we wszystkich przypadkach istnieje jakaś pułapka.

1. Obsada lokalna

LocalCast to popularne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego, które pomaga przesyłać strumieniowo z urządzenia z systemem Android do AirPlay lub Apple TV. Jest również kompatybilny z różnymi innymi urządzeniami, takimi jak DLNA, Xbox 360, Amazon Fire TV lub Stick, Roku.

Localcast

Otrzymasz również obsługę napisów dla Chromecasta i Apple TV. Musisz jednak mieć Apple TV 4, aby uzyskać obsługę napisów kodowanych. Ponieważ aplikacja jest bezpłatna, zawiera reklamy. Zakup wersji pro usuwa reklamy, odblokowuje podgląd wideo podczas wyszukiwania i nie tylko.

2. AirSync

Jeśli Apple TV jest sercem domowego systemu rozrywki, w tym muzyki, AirSync może być dla Ciebie idealny. Aplikacja została stworzona przez firmę DoubleTwist, znaną z odtwarzacza muzyki na Androida. W rzeczywistości ta aplikacja wymaga jej zainstalowania.

Airsync z Androida na Airplay

Jak można się domyślić, ta aplikacja jest w 100 procentach skoncentrowana na przesyłaniu strumieniowym muzyki. Szybko znalazł Apple TV, z którego korzystaliśmy, i bez problemu umieścił na nim muzykę. Tak, to proste, ale to jedno z najsilniejszych doświadczeń, z jakimi się spotkaliśmy.

Czytać  8 przerażających aplikacji, które przestraszą Twoich znajomych w Halloween (2021)

3. AllCast

AllCast ma znacznie szerszy zestaw funkcji. Oprócz przesyłania strumieniowego do urządzeń AirPlay działa również z protokołem DLNA. Oznacza to, że możesz także przesyłać do Roku, Chromecasta, Amazon Fire TV i różnych innych urządzeń.

Allsync Androida do Airplay

Aby korzystać z AllCast, musisz zainstalować aplikację zarówno na urządzeniu z Androidem, jak i Apple TV. W przeciwnym razie powie, że znalazł Twój Apple TV, ale nie będziesz mógł niczego odtwarzać. Darmowa wersja aplikacji ma pięciominutowy limit oglądania zarówno filmów, jak i zdjęć. Aby usunąć ten limit, możesz uaktualnić aplikację do wersji premium za 5 USD.

4. iMediaShare

iMediaShare Aplikacja umożliwia strumieniowe przesyłanie wszystkich treści z systemu Android do Apple TV za pośrednictwem AirPlay. Podobnie jak wszystkie inne aplikacje wymienione w tym poście, obsługuje również różne odtwarzacze, takie jak Xbox 360, Xbox One, DISH Hopper i inteligentne telewizory, takie jak Samsung, Sony, Panasonic, LG i Philips.

Imediashare Android do Airplay

Możesz przesyłać strumieniowo swoją ulubioną muzykę oraz wyświetlać zdjęcia i filmy na dużym ekranie. Połączenie jest również dość proste. Wystarczy wybrać urządzenie, na którym chcesz przesyłać strumieniowo, i gotowe. Ogólnie rzecz biorąc, jest to przyjemna, prosta i łatwa w użyciu aplikacja do przesyłania strumieniowego z Androida do AirPlay.

5. Nadawca Mirroring360

Mirroring360, jak sama nazwa wskazuje, ma odzwierciedlać ekran do AirPlay. Ta aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: darmowa wersja podstawowa, Mirroring360 Sender Basicoraz wersję premium, która kosztuje 5 USD.

Odbicie lustrzane

Lepiej zacząć od darmowej wersji. Mieliśmy problemy z korzystaniem z aplikacji, a inni użytkownicy mieli podobne raporty. Warto spróbować, ale nie płać za to, dopóki nie upewnisz się, że to działa.

Kończący się

Chociaż istnieje wiele opcji przesyłania strumieniowego z Androida do AirPlay, każda z nich ma pewne zastrzeżenie. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo muzykę, to całkiem proste. Z drugiej strony, jeśli chodzi o wideo, lepiej użyj pilota Apple TV, aby znaleźć to, co chcesz obejrzeć.

Czytać  Jak używać iPhone'a jako myszy do komputera Mac

Jeśli zamiast tego jesteś użytkownikiem iPhone’a, który chce oglądać treści na telewizorze z systemem Android, możesz. Istnieje aplikacja o nazwie AirScreen, która ma dokładnie to zrobić. Wspomnieliśmy o tym nawet na naszej liście najlepszych aplikacji Android TV.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?