Jak przenieść swoje zdjęcia z Google do Amazon Photos

Jak przenieść swoje zdjęcia z Google do Amazon Photos

Większość ludzi zna bezpłatne miejsce na zdjęcia oferowane przez Google. Jednak wielu użytkowników Amazon, nawet tych, którzy są subskrybentami Amazon Prime, nie zdaje sobie sprawy, że Amazon ma nieograniczone bezpłatne miejsce na zdjęcia, nawet dla plików obrazów RAW w pełnej rozdzielczości. Jeśli chcesz przenieść swoje zdjęcia z Google do Amazon Photos, nie ma dostępnej funkcji bezpośredniego przesyłania. Będziesz musiał je pobrać z Google i przenieść na konto Amazon. Poniższe kroki pokazują, jak łatwo to zrobić.

r

Pobieraj i eksportuj obrazy ze Zdjęć Google

Najpierw musisz pobrać zdjęcia, które chcesz przenieść ze Zdjęć Google do zdjęć Amazon Prime na swój komputer. To są kroki.

1. Przejdź do Google na wynos gdzie przechowywane są wszystkie Twoje dane Google.

2. Zobaczysz ogromną listę danych aplikacji ze wszystkich używanych aplikacji. Kliknij „Odznacz wszystko”, ponieważ jest to znacznie szybsze niż robienie każdego z nich niezależnie.

Przenieś Zdjęcia Google do usług Amazon Deselect

3. Przewiń w dół, aż znajdziesz Zdjęcia Google i zaznacz pole obok. Jeśli chcesz pobrać określone albumy lub inne formaty, kliknij przyciski Wiele formatów i Wszystkie dołączone albumy ze zdjęciami. Usuń zaznaczenie elementów, których nie chcesz.

Przenieś Zdjęcia Google do Amazon Google Takeout Photos

4. Przewiń w dół, aby wyszukać i kliknij przycisk „Następny krok”.

Przenieś zdjęcia Google do zdjęć Amazon Wybierz obrazy

5. Wybierz sposób wysyłki. Użyłem opcji wysłania linku do pobrania na mój e-mail, ponieważ wiem, że jest tam dużo zdjęć. Pozostałe opcje (typ eksportu, typ pliku i rozmiar pliku) pozostaw bez zmian i kliknij „Utwórz eksport”.

Przenieś Zdjęcia Google do Amazon Photo Export

Poczekaj na utworzenie pliku. Może to zająć dużo czasu, w zależności od tego, ile zdjęć znajduje się na koncie Zdjęć Google. Po otrzymaniu e-maila ze Zdjęć Google folder będzie w formacie ZIP. Najpierw wyodrębnij folder ZIP i prześlij wyodrębnione obrazy na konto Amazon, jak pokazano poniżej.

Czytać  Co robi przywracanie systemu w systemie Windows?

Prześlij obrazy do zdjęć Amazon

Aby korzystać z Prime Photos, potrzebujesz konta Amazon Prime. Jeśli masz główny, to automatycznie masz Prime Photos. Nie musisz nic więcej robić, aby go skonfigurować. Jeśli nie masz konta Amazon Prime, utwórz je, a następnie postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

1. Będziesz potrzebować aplikacji Amazon Photos na swoim komputerze. Aby to uzyskać, otwórz Amazonka Zdjęcia stronę pobierania na swoim komputerze. Kliknij przycisk Pobierz.

2. Otwórz plik i uruchom instalację. Kliknij Zainstaluj. Aplikacja powinna uruchomić się automatycznie po jej zainstalowaniu. Otwórz, jeśli się nie uruchamia.

3. Zaloguj się do swojego konta Amazon w aplikacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby je skonfigurować.

4. Przeciągnij folder Google Photos otrzymany od Google do okna Amazon Photos. Upewnij się, że przesyłasz wyodrębniony folder, a nie folder ZIP otrzymany od Google.

Przenieś zdjęcia Google do zdjęć Amazon Przeciągnij i upuść

5. Zostaniesz poproszony o wybranie folderu, w którym chcesz zapisać zdjęcia. Możesz nawet stworzyć nowy.

Przenieś Zdjęcia Google do Zdjęć Amazon Wybierz lokalizację

Podobnie, jeśli masz inne foldery obrazów, powtórz proces przeciągania folderów do okna aplikacji Amazon Photos.

Przejdź do zdjęć Amazon Amazon

Jeśli chcesz całkowicie przełączyć się na Zdjęcia Amazon ze Zdjęć Google na telefonie z Androidem, najpierw upewnij się, że wszystkie obrazy w telefonie mają kopię zapasową w Zdjęciach Google. Oprócz tego musisz usunąć z telefonu zdjęcia, które zostały już zapisane w Zdjęciach Google, korzystając z funkcji „Zwolnij miejsce”. Wyeliminuje to możliwość podwojenia wszystkich tych obrazów na koncie Prime, jeśli chcesz później zainstalować aplikację Amazon Photos. Pamiętaj, aby zrobić obie te rzeczy przed usunięciem danych ze Zdjęć Google.

Aby użyć Zwolnij miejsce w Zdjęciach Google, wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Zdjęcia Google.

2. Stuknij ikonę zdjęcia profilowego u góry, a następnie „Zwolnij miejsce”. Aplikacja poinformuje Cię, czy wszystkie Twoje zdjęcia zostały zarchiwizowane przed wykonaniem tej czynności.

Przenieś Zdjęcia Google do Zdjęć Amazon Zwolnij miejsce

Następnie zainstaluj Amazonka Zdjęcia w telefonie komórkowym. Otwórz aplikację i zdecyduj, czy chcesz automatycznie tworzyć kopie zapasowe zdjęć i urządzeń oraz wyłączyć lub włączyć przełącznik.

Czytać  Jak pobrać historie z Instagrama na swój komputer?

Otwórz także ustawienia aplikacji Zdjęcia Google, wyłącz opcję „Kopia zapasowa i synchronizacja”, dotykając jej. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz mieć kopie zapasowe w obu miejscach, co może nie być złe.

Zdjęcia Amazon a Zdjęcia Google

Amazon zezwala tylko na 5 GB wideo w ramach swojej pamięci, ale obrazy są nieograniczone. Możesz chcieć zatrzymać filmy poza tym serwerem lub uaktualnić do 100 GB za 11,99 USD miesięcznie, jeśli uważasz, że powinieneś mieć swoje filmy na Amazon.

Istnieją inne opcje na Amazon Photos, takie jak Family Vault i zamawianie wydruków bezpośrednio z Amazon, które możesz chcieć sprawdzić.

Utrzymywanie kopii zapasowej zdjęć jest priorytetem dla większości ludzi, ponieważ nie chcemy stracić tych wspomnień, a korzystanie z Amazon Photos to świetny sposób na zapewnienie spokoju ducha. Jeśli nie lubisz zdjęć Amazon, sprawdź inne alternatywy dla Zdjęć Google.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?