Jak przenieść kolumnę w programie Microsoft Excel

Move Column In Excel Featured

Microsoft Excel zawiera długą listę skrótów i formuł, które pomagają wykonywać szeroki zakres operacji. Oczywiście można potrzebować pomocy z zewnętrznych źródeł, aby odkryć wszystkie wskazówki i triki, które można zastosować w aplikacji.

W tym artykule przyjrzymy się trzem różnym sposobom przenoszenia kolumny w arkuszu programu Microsoft Excel. Poniższe metody dotyczą programu Microsoft Excel 2019 i nowszych wersji.

1. Użyj przeciągnij i upuść, aby przesunąć kolumnę w programie Excel

Metoda „przeciągnij i upuść” to prosta, ale skuteczna metoda przenoszenia dowolnego wiersza lub kolumny. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać i przeciągnąć żądaną kolumnę i upuścić ją we właściwym miejscu, przytrzymując Zmiana klucz.

 1. Przejdź kursorem do nagłówka kolumny, którą chcesz przenieść, i kliknij go, aby zaznaczyć całą kolumnę.
Ms Excel Wybierz kolumnę, którą chcesz przenieść
 1. Po podświetleniu kolumny przesuń kursor do krawędzi wybranej kolumny. Zauważysz, że kursor zmienia się w ikonę poprzeczki, sygnalizując gotowość do przesunięcia kolumny.
Ruchomy kursor MS Excel
 1. Możesz teraz rozpocząć przeciąganie kolumny, naciskając lewy przycisk myszy i Zmiana klucz. Przeciągnij swoją kolumnę i pozostaw ją, gdy wybrana kolumna znajdzie się w żądanym miejscu.
Kolumna MS Excel przeniesiona po usunięciu

2. Użyj funkcji Wytnij i Wklej, aby przenieść kolumny Excel

Chociaż bardziej odpowiednia dla osób, które chcą wykonywać pracę za pomocą samej klawiatury, metoda wytnij-wklej może być również używana z kombinacją myszy i klawiatury.

 1. Przejdź do nagłówka kolumny i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe. Następnie wybierz opcję Wytnij, aby rozpocząć proces. Jeśli używasz tylko klawiatury, przesuń kursor do obszaru nagłówka kolumny i naciśnij „menu kontekstowe” na klawiaturze, aby wyświetlić menu kontekstowe na ekranie. Stamtąd wybierz opcję Wytnij.
Wytnij kolumnę, którą chcesz przenieść

Cała kolumna zostanie wtedy wyróżniona kropkowanymi krawędziami po bokach. Pokazuje, że sekcja jest wycinana i jest gotowa do wklejenia.

Podświetlona kolumna
 1. Przejdź do kolumny, do której chcesz wkleić wyciętą kolumnę. Aby to zrobić, po prostu przesuń kursor do części nagłówka nowego obszaru kolumny i otwórz menu kontekstowe.
 2. Kliknij „Wstaw wycięte komórki”, aby zastąpić tę kolumnę tą, do której chcesz wkleić.
Wstaw wycięte komórki

I masz to. Twoja kolumna została pomyślnie przeniesiona z jednej lokalizacji do drugiej.

Kolumna przeniesiona ponownie

3. Użyj sortowania do przełączania kolumn w programie Excel

Ta metoda jest idealna, gdy chcesz formułować i kształtować duże zestawy danych. Jednak może to nie być najodpowiedniejszy sposób przenoszenia kolumny, jeśli pracujesz z mniejszymi zestawami danych.

 1. Przejdź do pierwszego wiersza arkusza i dodaj nowy wiersz. Aby to zrobić, przesuń kursor do pierwszej komórki pierwszej kolumny lub wiersza i otwórz menu kontekstowe, klikając prawym przyciskiem myszy. W menu kontekstowym kliknij Wstaw.
Przejdź do pierwszego rzędu arkusza roboczego
 1. Pojawi się wyskakujące okienko z monitem o wybranie metody dodania wiersza lub kolumny. Wybierz opcję „Cały wiersz”.
Wybierz cały wiersz
 1. Teraz zobaczysz zupełnie nowy wiersz, a istniejące komórki przesuną się w dół. Ponieważ naszym planem jest uporządkowanie zestawu danych, nazwijmy wiersze, powiedzmy, 1, 2, 3… aby ułatwić ich sortowanie. Pamiętaj, aby ponumerować je w kolejności, w jakiej mają się pojawiać.
Nazwij rzędy
 1. Przejdź do zakładki Dane i kliknij przycisk Sortuj na pasku narzędzi.
Opcja sortowania w programie Ms Excel
 1. Pojawi się okno dialogowe „Sortuj”, które udostępnia różne sposoby porządkowania danych. Tutaj kliknij przycisk Opcje na pasku narzędzi, aby wyświetlić panel, w którym możesz wybrać sposób sortowania danych.
Kliknij Opcje
 1. Wybierz opcję „Sortuj od lewej do prawej” i kliknij OK.
Opcja sortowania od lewej do prawej
 1. Powrócisz teraz do okna dialogowego Sortuj. Tutaj, z „Sortuj według”, wybierz „Wiersz 1”, upewnij się, że dane są posortowane na podstawie wartości komórek, i kliknij OK.
Wybierz wiersz

Teraz, zobaczysz, że kolumny zostały pomyślnie posortowane na podstawie wprowadzonych danych wejściowych, a tym samym przeniesiesz odpowiednią kolumnę w żądane miejsce.

Kolumny są posortowane pomyślnie posortowane

Jak przenieść kolumnę tabeli w programie Excel

Przenoszenie tabeli w programie Excel jest proste. Wystarczy, że potraktujesz całą tabelę jako pojedynczą komórkę.

 1. Wybierz tabelę, klikając pierwszą komórkę i przeciągając kursor do ostatniej niepustej komórki.
Wybierz tabelę Excel
 1. Przesuń kursor do prawej krawędzi wybranej tabeli. Kursor zmieni się w poprzeczkę, sygnalizując, że jesteś w trybie przeciągania i upuszczania.
Wyskakujący kursor narzędzia do przeciągania
 1. Teraz przeciągnij tabelę i umieść ją w dowolnym miejscu arkusza. Dopóki zaznaczona jest cała tabela, wszystkie wiersze i kolumny tabeli będą się przesuwać razem.
Przeciągnij i przenieś tabelę w programie Excel

Ta sama metoda ma zastosowanie, jeśli chcesz przenieść wiele kolumn naraz – wybierz nagłówki kolumn, przytrzymując przycisk Zmiana przed przeciągnięciem i upuszczeniem. Posługiwać się klawisz kontrolny/Komenda (w macOS) zamiast Zmiana aby wybrać nieciągłe kolumny.

Czytać  Jak korzystać z wiadomości Google na pulpicie

Użyj makr

To nie jedyne metody przenoszenia kolumn w programie Excel. Korzystanie z makr jest również opcją. Wymaga to jednak weryfikacji procesu, aby automatyczny zbiór danych był dokładny. Dlatego najlepiej skorzystać z metod, które omówiliśmy powyżej.

Kredyt obrazu: ©dimarik16/123RF.COM

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej