Jak przekonwertować Ubuntu na Regolith Linux

Jak przekonwertować Ubuntu na Regolith Linux

Regolith Linux nie jest typową dystrybucją Linuksa. Znajduje się gdzieś pomiędzy dystrybucją a środowiskiem graficznym, ponieważ jest zbudowany na Ubuntu. I w przeciwieństwie do większości typowych dystrybucji Linuksa, Regolith nie musi być instalowany jako oddzielny system operacyjny. Jeśli używasz już Ubuntu jako systemu operacyjnego, możesz zainstalować Regolith na wierzchu, aby uzyskać wstępnie skonfigurowane środowisko i3.

Dlaczego Regolith Linux?

Regolith daje możliwość szybkiej i łatwej konfiguracji menedżera okien i3, umożliwiając jednocześnie korzystanie ze wszystkich korzyści, jakie oferują Ubuntu i GNOME.

Jeśli zainstalowałeś i3 ręcznie, musiałbyś wszystko skonfigurować samodzielnie. Może to zająć dużo czasu, w zależności od tego, co chcesz z nim osiągnąć. Nawet wtedy nie gwarantuje to, że aplikacje i narzędzia GNOME będą współpracować z i3.

Jednak Regolith jest zbudowany tak, że nie musisz niczego edytować ani modyfikować, aby zacząć z niego korzystać, podczas gdy nadal możesz używać dowolnej aplikacji GNOME, której używasz z domyślnym Ubuntu.

Instalacja Regolith na Ubuntu

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zainstalować Regolith, to Ubuntu, działające połączenie internetowe i terminal.

Najpierw dodaj repozytorium Regolith w formie Personal Package Archive (PPA), otwierając terminal i wpisując następujące polecenie:

Regolith Dodaj Ppa 1

Spowoduje to trwałe dodanie repozytorium do twojego systemu, dzięki czemu zawsze możesz zainstalować Regolith i zaktualizować je.

Jesteś teraz gotowy do zainstalowania Regolith. Należy jednak pamiętać, że sposób instalacji Regolith będzie zależał od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, czy laptopa.

Będziesz potrzebować standardowej instalacji, jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego. Zainstaluj tę wersję za pomocą następującego polecenia:

W przypadku laptopów musisz zainstalować wersję mobilną:

Instalacja Regolith 3

Instalacja będzie kontynuowana tak, jakbyś instalował inne oprogramowanie na Ubuntu. Będziesz musiał ponownie uruchomić komputer, aby zakończyć instalację.

Czytać  Jak zainstalować .NET Framework 2.0 3.0 i 3.5 w systemie Windows?

Po ponownym uruchomieniu komputera i wyświetleniu ekranu logowania Ubuntu otwórz menu koła zębatego, klikając mały przycisk koła zębatego, aby przejść do Regolith.

Menu logowania Regolith

Po otwarciu menu zobaczysz opcję Regolith. Wybierz go, a następnie zaloguj się w normalny sposób.

Po zalogowaniu zostaniesz powitany nową instalacją Regolith Linux.

Biurko Regolith 1

Wróć do domyślnego Ubuntu

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wrócić do GNOME, wróć do ekranu logowania i ponownie otwórz menu kół zębatych. Tylko tym razem wybierz opcję Ubuntu zamiast Regolith. Po zalogowaniu system powróci do GNOME ze wszystkim, co było przed instalacją Regolith.

Regolith Ubuntu

Jeśli jednak zdecydujesz, że nie podoba Ci się Regolith i chcesz go całkowicie odinstalować, musisz wykonać kroki instalacji w odwrotnej kolejności.

Najpierw wyloguj się z Regolith i przełącz się na domyślną sesję Ubuntu, a następnie otwórz terminal i uruchom następujące polecenie:

Spowoduje to odinstalowanie Regolith i usunięcie wszystkich powiązanych plików. Będziesz także chciał usunąć PPA ze swojego systemu:

Regolith Usuń Ppa 1

Po zakończeniu możesz bezpiecznie usunąć ostatni pozostały katalog Regolith:

Możesz teraz powrócić do domyślnego środowiska Ubuntu, tak jakby nic się nie zmieniło.

Częste pytania

1. Czy można zainstalować Regolith Linux bez wcześniejszej instalacji Ubuntu?

Tak. Jeśli odwiedzisz Oficjalna strona Regolith Linux, będziesz mógł pobrać wersję .iso Regolith i zainstalować ją jak każdą inną dystrybucję Linuksa.

2. Czy mogę dostosować wygląd Regolith?

Chociaż Regolith jest domyślnie wstępnie skonfigurowany, nadal istnieje wiele rzeczy, które można dostosować. Instrukcje dostosowywania znajdziesz na oficjalna dokumentacja.

3. Czy Regolith współpracuje z innymi dystrybucjami Linuksa?

Nie. Regolith używa Ubuntu jako podstawy i wymaga zainstalowania Ubuntu i GNOME, aby używać ich jako frameworka.

Czytać  Jak usunąć pliki z Dysku Google na urządzeniach mobilnych i komputerach PC

wniosek

Regolith oferuje łatwy sposób przetestowania wstępnie skonfigurowanej wersji menedżera okien i3 w zaciszu swojego systemu Ubuntu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować i dostosować menedżera okien Openbox w systemie Linux.

Czy ten artykuł jest przydatny?