Jak przekonwertować HEIC na JPG w systemie Windows 10?

Jak przekonwertować HEIC na JPG w systemie Windows 10?

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy związanych z komputerami jest posiadanie plików, z których nie mogą korzystać aplikacje komputerowe. Jeśli tak się stanie, wiesz, jakie to może być frustrujące.

Tak jest najwyraźniej w przypadku nowego formatu pliku HEIF. Nowsze iPhone’y i iPady obecnie robią zdjęcia w HEIF (High Efficiency Image Format) i zapisują obrazy z rozszerzeniem HEIC. Ten format, ze wszystkimi jego zaletami, jest obcy systemowi Windows 10. Oznacza to po prostu, że większość twoich aplikacji nie będzie obsługiwać lub nie będzie w stanie korzystać z tych plików.

Ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca do przechowywania, wydaje się, że jest to długoterminowe przedłużenie. Jeśli natkniesz się na ceglaną ścianę podczas przeglądania plików HEIC w systemie Windows 10, oto kilka sposobów na przekonwertowanie HEIC na JPG.

1. Użyj e-maila

Możesz po prostu walić głową, zastanawiając się, dlaczego nie skorzystałeś od razu z tego rozwiązania. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalna sztuczka. Otwórz Gmaila i dołącz obrazy. Zostaną one automatycznie przekonwertowane do formatu JPG. Po otwarciu poczty i pobraniu plików do systemu Windows 10 będą one w formacie JPG.

2. HEICtoJPEG

Jeśli nie masz zbyt wielu obrazów, które chcesz przekonwertować (do 50 na raz), to najprostszą opcją dla Ciebie jest prawdopodobnie przejście do HEICtoJPG i rób to wszystko przez przeglądarkę.

Konwerter Heic na Jpg Online

Nie wymaga to pobierania żadnego dodatkowego oprogramowania i ma ładny interfejs użytkownika typu „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu możesz upuścić obrazy bezpośrednio do pudełka.

3. Darmowy konwerter HEIC

To jest darmowy program co pomaga konwertować obrazy HEIC do JPG w systemie Windows. Ten program pozwala wybrać jakość obrazu przed konwersją. Możesz także zachować lub usunąć dane Exif podczas konwersji. Ostatnią cechą HEIC Converter Free jest obsługa zmiany rozmiaru partii.

Konwerter Heic Konwertuj Heic na Jpg

Możesz wybrać opcję 100%, dzięki której zdjęcia nie będą rozmazane, ale zachowają tę samą jakość. Aby utrzymać wysoką jakość, zaleca się wybrać więcej niż 85%, aby przekonwertowane obrazy nie zostały naruszone po kompresji.

Czytać  Jak bezpiecznie ominąć wymaganie TPM 2.0 w systemie Windows 11?

To bezpłatne narzędzie działa na telefonie iPhone 7 lub nowszym i umożliwia konwersję plików HEIC do zdjęć JPG / PNG jeden po drugim lub w trybie wsadowym.

4. Konwerter HEIC iMazing

Jest to proste, wolne od reklam i łatwe w użyciu narzędzie. Imazing konwerter HEIC sprawia, że ​​konwersja z formatu HEIC do formatu JPG jest przyjemna.

Niesamowita konwersja Heic do Jpg

Możesz je dodać za pomocą przeciągania i upuszczania lub menu Plik. Ten program umożliwia konwersję do formatów JPG i PNG.

Funkcje tego oprogramowania obejmują:

  • Konwertuj HEIC na JPG
  • Konwertuj HEIC na PNG
  • Przeciągnij i upuść pliki lub foldery .heic
  • szybki i łatwy w użyciu
  • Zachowuje metadane EXIF
  • Obsługa profili kolorów, w tym szerokiej gamy

5. Narzędzie do konwersji obrazów HEIC

Tę bezpłatną aplikację można znaleźć w Sklep Windows. Narzędzie HEIC Image Converter umożliwia obsługę formatów JPG, PNG i JPEG. Dzięki temu narzędziu trudno jest dostrzec jego wady, co czyni go świetnym sposobem na konwersję.

Konwerter plików Heic na JPEG

Podobnie jak iMazing, jest to kolejne łatwe w użyciu narzędzie do konwersji HEIC na JPG w systemie Windows. Zasadniczo potrzebujesz tych trzech kroków, aby przekonwertować obrazy.

  • Wybierz obraz
  • Wybierz format wyjściowy
  • Konwertuj obraz

6. iOS „automatyczny” tryb przesyłania

Problemy ze zgodnością HEIC stanowią problem, ale nie omijają Apple. W przeciwieństwie do omówionych powyżej aplikacji innych firm, jest to wbudowane ustawienie iOS. Umożliwia automatyczną konwersję podczas przesyłania plików do systemu Windows 10 przez USB.

Korzystanie z tych ustawień oznacza, że ​​podczas importowania obrazów za pomocą aplikacji Zdjęcia następuje automatyczna konwersja do formatu JPG. Ta metoda jest całkowicie doskonała.

7. CopyTrans HEIC dla Windows

Po raz kolejny to kolejny Darmowa aplikacja. Program CopyTrans HEIC został opracowany, aby pomóc użytkownikom systemu Windows w korzystaniu z obrazów HEIC w systemach Windows 7 i Windows 8. Te dwa systemy operacyjne oczywiście nie obsługują HEIC. CopyTrans HEIC może jednak konwertować HEIC na JPG, ale nie na png.

Copytrans Konwertuj Heic na JPG

W systemie Windows 10 CopyTrans HEIC może działać jako wtyczka, umożliwiając otwieranie plików HEIC za pomocą przeglądarki fotografii systemu Windows.

Czytać  10 aplikacji Windows 10, które należy odinstalować natychmiast

8. Konwerter iMobie HEIC

Konwerter IMobie HEIC jest to kolejna platforma, na której można konwertować pliki HEIC do JPG w systemie Windows. Jest dostępny za darmo online lub jako aplikacja komputerowa. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać plik HEIC na platformę, a on przekonwertuje go na JPG.

Konwerter Imobie

Zachowuje jakość pliku obrazu nawet po konwersji. Platforma internetowa oraz aplikacja komputerowa są łatwe w użyciu i można je przekonwertować w kilka sekund.

Kończący się

Jak widać, istnieje wiele sposobów konwersji HEIC na JPG w systemie Windows. Możesz wypróbować dowolną z powyższych metod, aby sprawdzić, która z nich jest dla Ciebie najlepsza. Jeśli potrzebujesz przekonwertować plik webp do JPG, mamy na to również rozwiązanie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?