Jak przekonwertować Dokumenty Google na Microsoft Word (i odwrotnie)

Jak przekonwertować Dokumenty Google na Microsoft Word (i odwrotnie)

Chociaż Dokumenty Google zawsze były popularnym wyborem dla tych, którzy chcą łatwo uzyskiwać dostęp do dokumentów, udostępniać je i podpisywać, są chwile, kiedy potrzebujesz dokumentów w wypróbowanym i prawdziwym formacie, takim jak DOCX. Jeśli masz dokument przechowywany w Dokumentach Google i chcesz pobrać kopię offline, możesz łatwo przekonwertować Dokumenty Google do formatu Microsoft Word.

Pokażemy Ci również, jak to zrobić na odwrót, konwertując dokumenty Microsoft DOCX na format Docs i otwierając je.

NotatkaChociaż możesz konwertować dokumenty z Dokumentów Google na Word, nie ma gwarancji, że format dokumentu zostanie zachowany podczas konwersji.

Konwertuj pliki Microsoft Word (.docx) na Dokumenty Google

Konwertuj dokument z jednym słowem na Dokumenty Google

Zacznijmy od konwersji plików Worda do Dokumentów Google. Załóżmy, że ktoś wysłał Ci e-mailem dokument programu Word i chcesz go edytować, korzystając ze wszystkich dzwonków i gwizdków Dokumentów Google w chmurze. Więc co?

Najpierw musisz pobrać ten dokument Word na Dysk Google. Jeśli masz aplikację Dysk Google, możesz upuścić dokument Word do folderu Dysku Google na komputerze lub przeciągnąć i upuścić dokument Word na Dysk Google, gdy jest otwarty w przeglądarce.

Gdy dokument znajdzie się na Dysku Google, otwórz Dysk Google w przeglądarce, znajdź dokument i kliknij go dwukrotnie, aby go otworzyć.

Zobaczysz, że dokument otwiera się w Dokumentach Google, ale nadal jest w formacie „.docx”.

Konwertuj dokumenty na Word Docx 1

Aby zmienić go na autentyczny dokument Google, kliknij „Plik -> Zapisz jako dokument Google”. I to jest! Twój plik Word jest teraz dokumentem Google i ma kopię zapasową w chmurze.

Konwertuj dokumenty na Word Docx Zapisz jako dokumenty Google

Konwertuj wiele dokumentów .docx na Dokumenty Google

Jeśli chcesz, aby każdy dokument .docx Word stał się dokumentem Google podczas przesyłania na Dysk Google, możesz też.

Na Dysku Google kliknij koło zębate Ustawienia w prawym górnym rogu -> Ustawienia, a następnie zaznacz pole „Konwertuj przesłane pliki na format edytora Dokumentów Google”, a następnie kliknij „Gotowe”.

Konwertuj dokumenty na Word 1

To wszystko. Możesz teraz przeciągać i upuszczać wiele plików .docx. pliki jednocześnie na Dysku Google i automatycznie je skonwertuje.

Czytać  10 najlepszych motywów Chrome, które upiększą Twoją przeglądarkę

Alternatywnie na głównej stronie Dysku Google możesz kliknąć „Nowy -> Przesyłanie plików”, a następnie nacisnąć i przytrzymać kontrola lub Reszta klikając dokumenty, aby wybrać je wsadowo.

Konwertuj dokumenty na przesyłanie plików Word

Konwertuj Dokumenty Google na Microsoft Word

Konwertuj pojedynczy dokument Google na Microsoft Word

Ponieważ Dokumenty Google są w formacie online, nie możemy ich po prostu zaimportować do programu Word! Aby używać ich w programie Microsoft Word, musimy przekonwertować Dokumenty Google do formatu Microsoft Word DOCX, a następnie pobrać. Możesz łatwo wykonać tę konwersję z Dokumentów Google i Dysku Google.

Jeśli chcesz przekonwertować do formatu DOC, musisz otworzyć przekonwertowany plik DOCX w programie Word, a następnie zapisać go w formacie DOC. Jeśli nie masz zainstalowanego programu Word, możesz to zrobić również online.

Konwersja w Dokumentach Google

Najpierw otwórz plik, który chcesz przekonwertować do formatu Word. Kliknij „Plik” u góry dokumentu, a następnie najedź na „Pobierz”.

Jak przekonwertować Dokumenty Google do pobrania programu Microsoft Word

Zobaczysz listę opcji pojawiających się w tym menu. Jak widać, konwersja do dokumentów Word to nie jedyna rzecz, jaką mogą zrobić Dokumenty Google. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał pobrać dokument Google jako plik PDF, a nawet przekonwertować go na format e-booka EPUB, możesz wrócić do tego menu i to zrobić. Na razie jednak klikniemy opcję „Microsoft Word”.

google-docs-word-save

Dokumenty Google otworzą okno „Zapisz jako…”, w którym możesz wybrać, gdzie chcesz zapisać dokument. Po zapisaniu w niezapomnianej lokalizacji możesz otworzyć plik w programie Microsoft Word.

Konwersja na Dysku Google

W przypadku Dysku Google ta konwersja jest jeszcze łatwiejsza. Nie będziesz w stanie przekonwertować na inne formaty (takie jak PDF i EPUB) na Dysku, ale jeśli szukasz tylko dokumentu Word, ta metoda działa doskonale.

Aby to zrobić, zlokalizuj dokument, który chcesz przekonwertować na Dysku Google, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Pobierz”.

google-docs-word-download-pojedynczy-plik

Dysk Google automatycznie przekonwertuje go do formatu Word i otworzy okno „Zapisz jako…”, aby go zapisać.

Czytać  6 edytorów kodu online, które pomogą Ci kodować w podróży

Konwertuj wiele dokumentów jednocześnie

Czasami nie chcesz zapisać tylko jednego dokumentu jako pliku DOCX. Czasami chcesz jednocześnie przekonwertować wiele Dokumentów Google na dokumenty Word. Niestety, ponieważ metoda Dokumentów Google polega na wprowadzaniu każdego dokumentu do pobrania, pobieranie ich wszystkich jest nieco powolne. Ponieważ jednak Drive konwertuje za pomocą menu kontekstowego na stronie głównej, możemy to zrobić tam, aby uzyskać znacznie szybsze i łatwiejsze działanie.

Konwersja zbiorcza na Dysku Google

Metoda pobierania zbiorczego z Dysku Google działa prawie identycznie jak pobieranie pojedynczego dokumentu. Jeśli jednak przytrzymasz wciśnięty kontrola Klikając pliki, możesz wybrać wiele plików jednocześnie. Wybrane pliki w wiązce zaświecą się na niebiesko po kliknięciu.

google-docs-word-multiple

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne z najważniejszych i jak zwykle kliknij „Pobierz”.

google-docs-word-pobierz-wielokrotne

Klikając to, Dysk Google skonwertuje wszystkie wybrane dokumenty, a następnie spakuje je w plik ZIP. Po zakończeniu otrzymasz plik ZIP do pobrania. Po prostu zapisz to w niezapomnianym miejscu i rozpakuj, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików.

Pobierz dokumenty

Pomimo wszystkich zalet przechowywania w chmurze, czasami wystarczy tylko kopia dokumentów w trybie offline. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz przekonwertować Dokumenty Google na pliki Microsoft Word (i odwrotnie) przy bardzo niewielkim wysiłku.

Jeśli próbujesz zachować całe formatowanie, spróbuj przekonwertować je do formatu PDF, aby upewnić się, że nic nie zostanie.

Ile używasz dokumentów w chmurze zamiast dokumentów „fizycznych”? Daj nam znać poniżej!

Czy ten artykuł jest przydatny?