Jak przejąć pełną własność kluczy rejestru systemu Windows

Jak przejąć pełną własność kluczy rejestru systemu Windows

Rejestr systemu Windows to miejsce, w którym przechowywane jest całe oprogramowanie i ustawienia systemu Windows. Dlatego tak wiele samouczków dotyczących systemu Windows, które tutaj znajdziesz, wymaga dodawania, modyfikowania lub usuwania kluczy rejestru systemu Windows.

Ale czasami, gdy zamierzasz zmodyfikować lub usunąć klucz rejestru, system Windows może go zablokować. Dzieje się tak, ponieważ Twoje konto użytkownika, a nawet konto administratora, nie ma pełnej własności ani uprawnień do tego konkretnego klucza. Aby edytować dowolny chroniony lub krytyczny dla systemu klucz rejestru, należy przyjąć pełne prawo własności do tego klucza.

Tutaj pokazujemy, jak to zrobić.

Uzyskaj pełną własność kluczy rejestru systemu Windows

Przejęcie pełnej własności kluczy rejestru systemu Windows jest łatwe, ale zanim cokolwiek zrobisz, zawsze upewnij się, że masz dobrą kopię zapasową, zanim zaczniesz bawić się rejestrem systemu Windows.

Aby rozpocząć, naciśnij Wygrać + r, pisze regedit i naciśnij przycisk Enter, aby otworzyć rejestr systemu Windows.

Uruchom w pełni posiadane klucze rejestru systemu Windows

Po otwarciu rejestru systemu Windows przejdź do klucza, który chcesz przejąć na własność. W naszym przypadku postaramy się wyłączyć klawisz, który powoduje, że wiersz polecenia pojawia się w menu kontekstowym z prawym przyciskiem myszy. Wyłącz klawisz, a po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pojawi się wiersz polecenia. Wygląda dobrze!

Przejmij pełną własność kluczy rejestru systemu Windows Regedit Cmd

Po dotarciu do żądanego klucza rejestru kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Uprawnienia”. Przejmując własność, nie możesz przejąć własności bezpośrednio z wartości w prawym okienku; zamiast tego musisz przejąć własność lub uprawnienia do całego klucza.

Przejmij pełną własność kluczy rejestru systemu Windows Zaawansowane uprawnienia 1

Powyższe działanie otworzy okno uprawnień. Tutaj kliknij „Zaawansowane”, aby zmienić specjalne uprawnienia.

Przejmij pełną własność kluczy rejestru systemu Windows Uprawnienia zaawansowane

Tutaj kliknij „Zmień” obok Właściciela u góry, a następnie wpisz „Administratorzy” w polu nazwy obiektu i kliknij OK.

Przejmij pełną własność kluczy rejestru Windows Nazwa obiektu

Wróć do okna Uprawnienia, kliknij dwukrotnie Administratorzy, a następnie zaznacz pole „Pełna kontrola” i kliknij OK.

Przejmij pełną kontrolę nad kluczami rejestru systemu Windows

To wszystko, co musisz zrobić. Od teraz możesz modyfikować lub usuwać docelowy klucz rejestru Windows.

Czytać  Jak zmienić domyślne skróty klawiaturowe w systemie Windows 10

Jeśli uważasz, że ręczna procedura jest dość skomplikowana, możesz skorzystać z bezpłatnego oprogramowania RegOwnit przez TheWindowsClub. Wystarczy pobrać aplikację i uruchomić ją; Będąc aplikacją przenośną, nie musisz jej instalować.

Po otwarciu aplikacji wprowadź lokalizację klucza rejestracyjnego w polu Adres rejestracyjny. Teraz wybierz konto użytkownika i uprawnienia i kliknij przycisk Zastosuj, aby przejąć pełną własność docelowego klucza rejestru.

Przejmij pełną własność kluczy rejestru systemu Windows Regown

To wszystko i tak łatwo jest przejąć pełną własność klucza rejestru systemu Windows, korzystając z metody ręcznej lub bezpłatnej aplikacji, takiej jak RegOwnit.

Teraz, gdy masz pełną kontrolę nad swoim rejestrem, możesz przejść do naszej listy najlepszych sztuczek rejestru systemu Windows, aby zacząć się w nim zagłębiać. Sprawdź także te doki aplikacji Windows 10, jeśli chcesz nadać swojemu pulpitowi odrobinę tej klasy macOS.

Czy ten artykuł jest przydatny?