Jak przeglądać i zarządzać swoją historią oglądania TikTok

Tiktok Watch History Featured

TikTok z łatwością stał się jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych na całym świecie. Jednak pod wieloma względami aplikacja jest nadal bardzo rozwijana, a nowe funkcje są stale dodawane. Jedną z takich funkcji jest możliwość sprawdzenia, które filmy już oglądałeś, czyli Twoja historia oglądania TikTok. Może to być ważne narzędzie dla codziennych użytkowników TikTok, zwłaszcza gdy przypadkowo odświeżysz stronę „Dla Ciebie” lub zapomnisz o ulubionym filmie.

Jak działa funkcja historii oglądania TikTok

TikTok uruchomił funkcję historii oglądania w marcu 2022 r. Jednak, podobnie jak większość innych funkcji, platforma powoli udostępnia ją niektórym użytkownikom w ramach testów beta. Oznacza to, że użytkownicy mogą mieć dostęp do funkcji włączania i wyłączania przez kilka następnych miesięcy, podczas gdy inżynierowie monitorują działanie historii oglądania i wprowadzają niezbędne poprawki. Nie jest to rzadkie podejście do TikTok, ponieważ wiele jego funkcji, takich jak dłuższe filmy i automatyczne napisy, przeszło testy beta, zanim trafiło do głównego nurtu aplikacji.

Jeśli masz w tej chwili dostęp do tej funkcji, możesz użyć jej do obejrzenia wszystkich filmów wideo obejrzanych w ciągu ostatnich siedmiu dni. Obejmuje to filmy, które dodałeś do ulubionych („serce”) i te, które po prostu obejrzałeś. Co więcej, Twoja historia oglądania zawiera filmy, których nie obejrzałeś do końca, co oznacza, że ​​możesz nawet odzyskać filmy, które przypadkowo przewinąłeś!

Historia oglądania jest obecnie dostępna tylko w aplikacji mobilnej. Oznacza to, że użytkownicy, którzy oglądają TikTok za pośrednictwem przeglądarki na komputerze, nie mogą uzyskać dostępu do wcześniej oglądanych filmów, przynajmniej nie za pośrednictwem tej funkcji.

Aby móc z niej skorzystać, musisz najpierw włączyć funkcję Historia oglądania. Ponadto musisz wiedzieć, gdzie go znaleźć, ponieważ nie jest to tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Jak włączyć i wyświetlić historię oglądania w TikTok

 1. Otwórz swoją aplikację mobilną TikTok.
 2. Stuknij w Profil w prawym dolnym rogu.
Profil historii oglądania Tiktok
 1. Na stronie swojego profilu kliknij trzy paski w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”.
Ustawienia historii oglądania Tiktok 1
 1. Przewiń w dół i naciśnij „Historia oglądania” w sekcji „Treść i aktywność”.
Menu ustawień historii oglądania Tiktok
 1. Stuknij w Ustawienia (ikona koła zębatego) w prawym górnym rogu.
Włącz historię oglądania Tiktok
 1. Dotknij przełącznika, aby włączyć historię oglądania.
 2. Stuknij przycisk Zamknij w oknie dialogowym Ustawienia.
Czytać  Jak skopiować adresy URL wszystkich otwartych kart w Google Chrome

Zobaczysz teraz wszystkie filmy wideo, które oglądałeś lub przewijałeś w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz przewijać w górę i w dół, aby zobaczyć klipy, a następnie stuknąć w dowolne filmy, które chcesz obejrzeć. W każdej chwili możesz wrócić do tej sekcji!

Widok historii zegarków Tiktok

Aby wyłączyć historię oglądania, po prostu wykonaj czynności opisane powyżej, ale dotknij, aby wyłączyć historię oglądania w kroku 6.

Czyszczenie historii oglądania

Twoja historia oglądania automatycznie usunie wszystko, co starsze niż siedem dni z listy klipów. Możesz jednak w dowolnym momencie wyczyścić historię TikTok, wykonując następujące kroki.

 1. Przejdź do profilu.
 2. Przejdź do „Ustawienia i prywatność”.
Ustawienia historii oglądania Tiktok 3
 1. Wybierz „Historia oglądania”.
Menu ustawień historii oglądania Tiktok 1
 1. Stuknij ikonę Ustawienia.
 2. Stuknij w „Wyczyść historię” w oknie ustawień.
Wyczyść historię zegarków Tiktok

Co zrobić, jeśli nie mam funkcji historii oglądania?

Niestety, wielu użytkowników TikTok nadal zgłasza, że ​​albo nie mają funkcji historii oglądania, albo funkcja nagle zniknęła. Na szczęście istnieją inne „hacki”, których możesz użyć, aby znaleźć wcześniej obejrzane filmy.

Użyj wyszukiwania Discover

Użyj funkcji wyszukiwania w części Discover w aplikacji jako zamiennika historii oglądania. Oto, jak możesz znaleźć swoją historię oglądania TikTok, wykonując wyszukiwanie.

 1. Otwórz TikTok i przejdź do Discover. Poszukaj opcji na dolnym pasku narzędzi.
Odkryj historię zegarków Tiktok
 1. W pasku wyszukiwania Discover wpisz po prostu gwiazdkę
. Następnie naciśnij wyszukiwanie.
 1. Wyszukiwanie historii zegarków Tiktok
Gdy pojawią się wyszukiwane elementy, dotknij ikony Filtr i naciśnij przełącznik, aby włączyć „Oglądane filmy”.

Filtr historii oglądania Tiktok

Zobaczysz teraz filmy, które obejrzałeś.

Ta funkcja daje mieszane wyniki, a także nie wyświetla filmów w kolejności, w jakiej je oglądałeś. Jest to jednak dobra sztuczka, która może pomóc, jeśli chcesz zlokalizować konkretny film.

Pobierz swoje dane

Jeszcze zanim TikTok uruchomił funkcję historii oglądania, ludzie znaleźli obejście, aby zobaczyć wcześniej oglądane filmy: pobierając swoje dane. Chociaż ta metoda jest dość czasochłonna, może pomóc w uszczypnięciu.

Poproś o swoje dane z TikTok, przechodząc do „Ustawienia i prywatność -> Prywatność -> Personalizacja i dane”.

Jak filmy, które oglądasz

Czytać  EPUB wyjaśnił: co musisz wiedzieć o tym formacie e-booka

Inną sztuczką umożliwiającą szybki dostęp do obejrzanych filmów jest naciśnięcie przycisku „Lubię to” za każdym razem, gdy oglądasz określony klip w aplikacji społecznościowej. Gdy potrzebujesz pobrać film, możesz wyświetlić listę Polubionych filmów i łatwo go tam znaleźć.

Polubienie filmu na TikTok jest łatwe. Wystarczy nacisnąć ikonę serca po lewej stronie klipu w aplikacji lub w przeglądarce. Możesz też kliknąć ikonę „Ulubione” (tuż pod ikoną „Komentarze”) i zapisać wideo jako część kolekcji, która będzie również widoczna w Twoim profilu w zakładce „Ulubione”.

Często Zadawane Pytania

Czy istnieje sposób na dodanie funkcji Historia oglądania, jeśli jej nie mam? Niestety nie ma łatwego sposobu na włączenie funkcji beta w TikTok. Dołączenie do Program beta

jest opcja, ale obecnie jest pełna.

Czy moi obserwatorzy mogą zobaczyć moją historię oglądania?

Nie. Inni użytkownicy nie widzą filmów, które oglądasz w aplikacji TikTok.

Czy mogę usunąć określone filmy z mojej historii oglądania TikTok?

Na razie TikTok ma tylko opcję wyczyszczenia całej historii oglądania, a nie usuwania konkretnych filmów.

Jak znaleźć filmy TikTok, które skomentowałem?

Niestety nie możesz. Jeśli więc myślisz o używaniu komentarzy jako sposobu śledzenia obejrzanych filmów, nie będzie to możliwe. Zamiast tego sugerujemy polubienie filmów, które również skomentowałeś, aby móc łatwo do nich wrócić w dowolnym momencie. Źródło obrazu: Solen Feyissa on

Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej