Jak powiększać (i pomniejszać) na Macu

Jak powiększać (i pomniejszać) na Macu

Wyraźne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości oznaczają, że chcemy widzieć wszystko z najdrobniejszymi szczegółami. Mimo to, pomimo imponującej jakości nowoczesnych wyświetlaczy, nadal możesz mieć problemy z niektórymi obrazami. Często będziesz chciał powiększać i pomniejszać komputer Mac, aby przyjrzeć się bliżej.

W związku z tym ten post pokazuje kilka sposobów powiększania i pomniejszania na Macu. Porozmawiamy o opcjach natywnych i o tym, czy narzędzia innych firm mogą Cię tam zaprowadzić.

Korzystanie z opcji natywnych w systemie macOS

Nic dziwnego, że macOS zawiera wiele opcji powiększania. W rzeczywistości system jest elastyczny w zależności od Twoich potrzeb i możesz dostosować konfigurację do swoich osobistych potrzeb. Najpierw spójrzmy na gładzik.

Gesty gładzika

Oczywiście gładzik Apple to potwór, jeśli chodzi o nawigację. Jego kombinacja machnięć i gestów do wywoływania działań nie ma sobie równych. W związku z tym istnieje również wiele gestów do powiększania.

Najłatwiejszym sposobem powiększania i pomniejszania na Macu jest szczypanie i powiększanie, tak jak na iPhonie. Daje to intuicyjną kontrolę nad zoomem i działa na tyle dobrze, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że wykonujesz czynności przez większość czasu.

Jeśli spróbujesz tego i to nie zadziała, może być konieczne przejście do ekranu gładzika w Preferencjach systemowych.

Strona przewijania i powiększania w preferencjach systemowych.

W sekcji „Przesuwanie i powiększanie” możesz przełączać funkcję powiększania wraz z wieloma innymi gestami. Kolejną funkcją, która Ci pomoże, jest Smart Zoom. Gdy to zmienisz, możesz szybko kliknąć dwukrotnie, aby powiększyć do 100 procent. Kolejne podwójne dotknięcie ponownie pomniejszy.

Działa to w przypadku plików PDF, obrazów, w przeglądarce i wielu innych miejscach. Nie wszędzie jednak zadziała, na przykład w panelach preferencji i innych ekranach systemowych.

Opcje ułatwień dostępu

Mac ma również wiele opcji ułatwień dostępu, z których wiele koncentruje się na powiększaniu. Oczywiście dotyczy to osób z ograniczonym wzrokiem, chociaż mogą być przydatne dla wszystkich użytkowników.

Czytać  Jak sprawdzić stan dysku SSD w systemie macOS

Aby je znaleźć, przejdź do panelu Dostępność w Preferencjach systemowych.

Opcje ułatwień dostępu dla komputerów Mac.

Pierwszym panelem, do którego należy się zwrócić, jest Zoom. Daje to trzy opcje ułatwiające powiększanie i pomniejszanie na Macu, skupiające się na skrótach klawiaturowych.

Panel powiększenia na ekranie ułatwień dostępu.

Na przykład możesz przełączać funkcję powiększania za pomocą skrótów klawiaturowych. Możesz także łączyć gesty z klawiszami modyfikującymi, aby uzyskać powiększenie i pomniejszenie. Jedną z fajnych funkcji jest tutaj styl powiększenia – sposób, aby zobaczyć swój przedmiot w powiększeniu w różnych układach.

Wybór stylu powiększenia.

Jest też pływający tekst, który powiększa wszystko, przez co przechodzi wskaźnik myszy.

Wywołaj pływający tekst na Macu.

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem, który potrzebuje dodatkowej dostępności, czy chce uchwycić drobne szczegóły obrazu, Mac ma wiele sposobów powiększania i pomniejszania. Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz narzędzia innej firmy, aby wykonać zadanie.

W podsumowaniu

Nowoczesne wyświetlacze są ostre. Z tego powodu niektórzy użytkownicy chcą zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania przedmiot. W innych scenariuszach może to być ważne dla pracy lub może istnieć potrzeba dostępności. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na powiększanie i pomniejszanie na Macu przy użyciu natywnej funkcjonalności. Gesty na gładziku są fantastyczne, a dedykowane opcje ułatwień dostępu zapewniają również przydatne funkcje i ulepszenia.

Jeśli chcesz zrezygnować z gładzika na komputerze Mac, mamy artykuł, który Ci pomoże. Czy wdrożysz któryś z tych sposobów powiększania i pomniejszania na Macu? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?