Jak porządkować zdjęcia na iPhonie

Jak porządkować zdjęcia na iPhonie

Aplikacja Zdjęcia na iPhone’a to niesamowite miejsce do przechowywania rosnącej biblioteki wspomnień. Dzięki rozwojowi aparatów w smartfonach każdego dnia robione są miliony zdjęć. Nawet jeśli Twój iPhone automatycznie porządkuje zdjęcia i filmy według daty, może działać lepiej, znacznie lepiej. Porządkowanie własnych zdjęć znacznie ułatwia odnajdywanie i przeżywanie ulubionych wspomnień lub pochwalenie się pierwszym straconym ząbkiem Twojego dziecka. Jaki jest więc najlepszy sposób na uporządkowanie iPhone’a? Albumy Po pierwsze, zacznijmy od twojego pierwszego albumu.

1. Utwórz album

Jak organizować zdjęcia, które tworzy Twój iPhone

Rozpoczęcie pracy z albumami nie może być prostsze. Po prostu otwórz aplikację do zdjęć i spójrz na lewy górny róg ekranu, gdzie zobaczysz przycisk „+”, i dotknij go. iOS zapyta, czy chcesz utworzyć „nowy album” czy „nowy udostępniony album”. Wybór należy do Ciebie, ale dla większości ludzi ten pierwszy ma największy sens. Wprowadź nazwę albumu, a następnie naciśnij „zapisz”. To wszystko, ponieważ album można łatwo utworzyć i uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem karty albumu (druga od prawej) w aplikacji Zdjęcia.

2. Dodaj do albumu

Po utworzeniu albumu dodawanie zdjęć lub filmów jest niezwykle łatwe. Jeśli nie dodałeś materiału zaraz po rozpoczęciu albumu, nie martw się. Wróć do albumu i naciśnij „Edytuj” w prawym górnym rogu. Teraz u dołu zobaczysz opcję „Dodaj”, kliknij ją. Teraz możesz wybrać dowolny obraz lub film z całej kolekcji zdjęć na urządzeniu z systemem iOS i dodać go do albumu.

Jak organizować zdjęcia z iPhone'a Dodaj więcej

Dodaj tyle zdjęć, ile chcesz, nie ma ograniczeń. Albumy można tworzyć dla prawie wszystkiego, na przykład wycieczki, miejsca, ludzi lub zwierząt. Dodanie zdjęć do albumu później jest nawet łatwe. Wybierz zdjęcia, które chcesz dodać do istniejącego albumu, a w systemie iOS 12 lub nowszym kliknij ikonę „strzałka w górę w polu” i wybierz „dodaj do albumu”. Możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz.

Jak organizować zdjęcia z iPhone'a Dodaj do albumu

3. Pomysły na album

Do tej pory powinno być już całkowicie jasne, jak utworzyć album i dodać do niego zdjęcia. Zapoznanie się z tymi krokami to dopiero początek, ponieważ istnieje jeszcze więcej sposobów wykorzystania albumów do utrzymania porządku!

  • Utwórz cotygodniowy album, aby mieć do niego łatwy dostęp. W ten sposób nigdy nie zapomnisz, gdzie jest zdjęcie, i nie będziesz musiał przewijać setek zdjęć, aby znaleźć określone.
  • Jeśli tworzenie cotygodniowego albumu wydaje się za dużo, wybierz opcję miesięczną. To równie proste, ale dość podstawowe. Pomoże Ci to zachować porządek, nie martwiąc się, że jesteś zbyt zorganizowany.
  • Coroczne albumy mogą wydawać się przesadą, ale dla wielu jest to idealne rozwiązanie. Możesz zechcieć przypomnieć sobie pierwszy rok życia dziecka lub jego pierwszy rok w szkole. Stworzenie albumu w tym celu pomoże Ci szybko zlokalizować wspomnienia, gdy poczujesz tęsknotę za domem.
Czytać  Jak zmienić kolor bąbelków iMessage na iOS

4. Nie zapomnij o ulubionych!

Jak organizować zdjęcia ulubionych iPhone'a

Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o porządkowanie zdjęć na iPhonie, cała uwaga skupia się na albumach. Nie zapomnij o opcji ulubionych, aby szybko zidentyfikować zdjęcia, które są dla Ciebie najważniejsze.

Za każdym razem, gdy otwierasz obraz w aplikacji Zdjęcia, w dolnej środkowej części ekranu znajduje się serce. Po pierwszym kliknięciu nowego urządzenia iOS tworzony jest album Ulubione. Tutaj możesz zapisać swoje najcenniejsze zdjęcia lub filmy, aby szybko je znaleźć i pokazać znajomym, rodzinie lub współpracownikom. Nie stresuj się zbytnio dodawaniem tutaj zdjęć. Zamiast tego upewnij się, że jest lekki i dodawaj tylko najważniejsze obrazy ze swojej kolekcji.

5. Dla Ciebie

Jak organizować zdjęcia z iPhone'a dla Ciebie

Jednym z najprzyjemniejszych aspektów porządkowania zdjęć na iPhonie jest korzystanie z zakładki „Dla Ciebie”. Na tej karcie aplikacja Zdjęcia przeszukuje Twoje zdjęcia i filmy, aby znaleźć pasujące chwile. Gdy aplikacja to zrobi, nowe albumy są prezentowane jako „Wspomnienia”. Nie ma wątpliwości, że wymagany jest tutaj poziom pewności, ponieważ oczekujesz, że sztuczna inteligencja grupuje prawidłowe obrazy z wycieczek, wieczornych wyjść, przyjęć urodzinowych itp. W przeważającej części sztuczna inteligencja działa niesamowicie dobrze i przez lata trafiała na wiele domowych uruchomień. Pozwala to przywołać wspaniałe wspomnienia zgrupowane w jednym albumie.

6. Sortuj

Jak organizować zdjęcia z iPhone'a Remo

Im częściej używasz aparatu iPhone’a, tym bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz bibliotekę pełną wielu zduplikowanych zdjęć. Z biegiem czasu tych duplikatów może stać się tak dużo, że niemal gwarantują, że biblioteka zdjęć zmieni się w chaotyczny bałagan.

To jest miejsce, w którym aplikacje lubią Remo zduplikowane narzędzie do usuwania zdjęć chodź zagrać. Aplikacje takie jak Remo pomagają szybko i skutecznie pozbyć się duplikatów zdjęć za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Możesz użyć Remo nie tylko do wyczyszczenia aplikacji Zdjęcia, ale także zwolni miejsce na urządzeniu. Jest to korzystne dla organizacji i przechowywania. Łatwy w użyciu interfejs umożliwia szybkie zaznaczanie lub odznaczanie zdjęć, które chcesz usunąć. Uruchom ją raz lub dwa razy w miesiącu i odzyskaj aplikację Zdjęcia.

Czytać  Jak wyłączyć funkcję połączeń alarmowych w systemie iOS

7. Szukaj

Jak zorganizować wyszukiwanie zdjęć na telefonie iPhone

Aby było jasne, wyszukiwanie nie jest prawdziwą metodą organizowania w tym sensie, że zapewni długotrwałe sprzątanie. Jednak korzystanie z funkcji wyszukiwania jest doskonałym punktem wyjścia do tworzenia albumów i rozpoczynania porządkowania zdjęć i filmów.

1. Zacznij od otwarcia aplikacji Zdjęcia i dotknięcia przycisku „Szukaj” w prawym dolnym rogu aplikacji. Możesz wprowadzić różne opcje, w tym temat, datę, lokalizację, nazwę i inne.

2. Gdy pojawią się wyniki, możesz zapisać je w albumie lub rozpocząć nowy, dotykając „Wyświetl wszystko”.

3. Teraz dotknij „Wybierz” i zacznij dotykać zdjęć, których chcesz użyć w albumie.

4. Po wybraniu wszystkich żądanych zdjęć dotknij przycisku „Udostępnij” w lewym dolnym rogu ekranu i dotknij „Dodaj do albumu”.

5. Możesz teraz wybrać jeden z istniejących albumów lub stuknij w górnej części ekranu „Nowy album” i zacznij od nowa.

Konkluzja

Jeśli porządkowanie zdjęć na iPhonie wydaje się takie proste, to zdecydowanie jest. Każdy, od babci po przedszkolaków, może szybko założyć album i dodać zdjęcia w kilka sekund. Za pomocą tych narzędzi możesz również łatwo edytować zdjęcia w systemie iOS.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?