Jak poprawić dźwięk w telefonie z Androidem

Jak poprawić dźwięk w telefonie z Androidem

Większość z nas używa teraz smartfonów do słuchania muzyki, mimo że zdecydowana większość telefonów z Androidem wciąż nie ma potężnych głośników, które są w stanie zapewnić wysokiej jakości dźwięk. Oczywiście wielu z nas wie, że lepiej nie słuchać muzyki przez małe głośniki naszego telefonu i zamiast tego używać słuchawek, ale nawet wtedy można zrobić, aby zwiększyć głośność, poprawić jakość dźwięku lub go zmodyfikować. w zależności od tego, czego słuchasz. do.

Oto kilka sposobów na poprawę jakości dźwięku w telefonie z Androidem.

1. Optymalizuj i wyrównuj za pomocą Wavelet

Istnieje wiele aplikacji, które twierdzą, że zapewniają szczegółową kontrolę nad dźwiękiem telefonu, a niektóre aplikacje do odtwarzania muzyki mają również wbudowane korektory, ale Falka jest świetny, ponieważ stosuje korektor, efekty i kontrolę wzmocnienia w całym urządzeniu.

Popraw dźwięk aplikacji Wavelet na Androida

Możesz użyć jednego z kilku ustawień wstępnych w aplikacji, aby wszystko było proste. Na przykład AutoEQ dopasowuje dźwięk telefonu do standardu Harman (wraz z wyświetlaczem!). Pod kontrolą wzmocnienia lubię używać limitera, który pomaga utrzymać nieproporcjonalnie wysokie skoki w ścieżce audio na rozsądnym poziomie, a także można bawić się efektami, takimi jak pogłos i strojenie basów.

Wavelet powinien działać automatycznie z aplikacjami takimi jak Spotify, YouTube Music i Google Play Music, ale może być konieczne włączenie trybu Legacy, jeśli chcesz, aby działał z YouTube, PowerAmp i innymi normalnymi aplikacjami.

Jest to świetna opcja do posiadania w tle i prawdopodobnie powinniśmy dodać, że uzyskasz z niej znacznie więcej, korzystając z oddzielnych słuchawek lub głośników niż głośników telefonu.

2. Włóż telefon do szklanki do piwa (pustej)

Nie, nie żartujemy. W life hacku, który prawdopodobnie został wymyślony przez hipsterów mieszkających w parku w latach 2000., którzy myślą, że nie tylko wszyscy w grupie, ale także okoliczne grupy chcą słuchać ich muzyki, włożyć telefon do szklanki piwa (lub kufel) faktycznie działa, aby wzmocnić głośniki telefonu.

Popraw dźwięk telefonu z Androidem na szkle

Oczywiście nie zdziała cudów (jeśli chcesz uzyskać odpowiedni dźwięk, kup słuchawki lub głośniki), ale jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zwiększenie głośności głośników telefonu bez jego zniekształcania, jak to robi wiele aplikacji zwiększających moc.

Pamiętaj, aby głośnik telefonu (zwykle znajdujący się na spodzie telefonu) był skierowany z dala od szyby.

Dodatkową wskazówką do powyższego, jeśli chcesz zwiększyć głośność telefonu, gdy jesteś w łazience, możesz umieścić telefon w zlewie (Zastrzeżenie– Nie będziemy odpowiedzialni, jeśli odkręcisz kran i zapomnisz, że telefon jest w zlewie!).

Czytać  Jak udostępnić Apple Music rodzinie with

3. Uważaj na rozmieszczenie głośników telefonu

W zależności od modelu telefonu rozmieszczenie głośników może się znacznie różnić. Wiele telefonów ma głośniki na dole, ale są też Androidy z przednimi głośnikami, podczas gdy inne mają swoje z tyłu telefonu u dołu.

Jak poprawić rozmieszczenie dźwięku głośników z systemem Android

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie znajdują się głośniki telefonu, więc dokładnie sprawdzaj telefon, aż znajdziesz ich położenie. Po zlokalizowaniu ustaw telefon tak, aby nie zasłaniał otworów wentylacyjnych b, aby umożliwić swobodny przepływ dźwięku z najlepszą możliwą jakością.

Ponadto dobrym pomysłem byłoby zdjęcie wszelkich osłon ochronnych przed odtwarzaniem muzyki. Zapewni to, że dźwięk wydobywający się z telefonu nie zostanie zablokowany.

4. Ostrożnie wyczyść głośniki

Czyszczenie głośników telefonu to kolejny sposób na uniknięcie pogorszenia jakości dźwięku. Najbardziej wydajne jest użycie sprężonego powietrza do wydmuchania cząsteczek kurzu z żaluzji. Jako tańszą alternatywę możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby usunąć wszelkie plamki, które wśliznęły się do małych otworów.

Czyszczenia głośników należy wykonywać regularnie, aby zapewnić ich nienaganny stan.

5. Dokładniej poznaj ustawienia dźwięku telefonu

W zależności od telefonu producent może wprowadzić dodatkowe funkcje sterowania dźwiękiem.

Na przykład w Samsung Galaxy S9 + uwzględniono niektóre zaawansowane opcje dźwięku. Użytkownicy mogą uzyskać do nich dostęp, przechodząc do „Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Zaawansowane -> Jakość dźwięku i efekty”. Tutaj znajdziesz funkcję korektora z różnymi ustawieniami wstępnymi, a także opcję stworzenia własnego.

Jak poprawić ustawienia dźwięku Androida Samsung Galaxy S9

Ponadto niektóre telefony mają do dyspozycji funkcję Dolby Atmos, którą można włączać i wyłączać.

Należy pamiętać, że te opcje mogą nie być dostępne na innych urządzeniach oferowanych przez różnych producentów.

6. Pobierz aplikację Volume Booster na swój telefon

Nadal nie jesteś zadowolony z głośności telefonu? Możesz zainstalować aplikację zbiorczą ze Sklepu Google Play.

Jeden z nich jest Super wzmacniacz głośności. Jest to prosta, ale skuteczna aplikacja, która oferuje namacalne rezultaty. Pobieranie i używanie jest bezpłatne, ale musisz uiścić opłatę za usunięcie reklam, które pojawiają się tu i tam.

Jak poprawić dźwięk aplikacji Android Super Volume Booster

Należy pamiętać, że długotrwałe korzystanie z takich aplikacji może mieć szkodliwy wpływ na głośniki, dlatego zaleca się oszczędne korzystanie z tej metody, jeśli w ogóle.

7. Przełącz się na lepszą aplikację do odtwarzania muzyki z wbudowanym korektorem

Czy podczas odtwarzania listy odtwarzania używasz domyślnego odtwarzacza muzyki w telefonie? Jeśli odpowiedź brzmi tak, powinieneś poszukać lepszej aplikacji muzycznej, szczególnie takiej z wbudowaną funkcją korektora.

Czytać  Jak ukryć multimedia w Zdjęciach Google za pomocą zablokowanego folderu

Wzmacniacz mocyNa przykład jest wyposażony we własny wbudowany korektor i oferuje wystarczające funkcje wzmocnienia dźwięku. Aplikacja ma wiele innych rzeczy, w tym opcje odtwarzania, takie jak bez przerw lub przenikanie. Zawiera także widżety, edycję tagów i wiele innych opcji dostosowywania.

Jak poprawić dźwięk aplikacji Android Poweramp

Alternatywnie możesz zainstalować osobną aplikację korektora. Na przykład, Korektor głośności muzyki oferuje pięciopasmowy korektor muzyczny i dziewięć ustawień korektora do wyboru, a także efekt wzmocnienia basów. Twórcy obiecują, że aplikacja powinna działać dobrze z większością odtwarzaczy audio, więc zdecydowanie warto spróbować.

8. Pobaw się ustawieniami aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki

Jeśli nie jesteś typem osoby, która przechowuje swoją bibliotekę muzyczną w telefonie, istnieje sposób na poprawienie dźwięku za pomocą aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki.

Notatka– Używamy Spotify do strumieniowego przesyłania muzyki, ale podobne ustawienia powinny być dostępne w alternatywnych aplikacjach, takich jak Apple Music czy YouTube Music Premium.

W Spotify po prostu przejdź do Ustawień i przewiń w dół, aż znajdziesz opcję „Poziom głośności”. Stamtąd możesz zwiększyć dźwięk z normalnego na głośny. Przewijaj w dół, aż dojdziesz do opcji Korektor (w sekcji Jakość muzyki). Włącz tę opcję, ponieważ jest domyślnie wyłączona, i zacznij bawić się suwakami, aby utworzyć dowolne ustawienie, które Twoim zdaniem brzmi najlepiej. Możesz też wybrać jedno z ustawień wstępnych.

Jak poprawić ustawienia dźwięku Spotify w Androidzie

W tej samej sekcji możesz również zmienić jakość transmisji, która jest ustawiona na Automatycznie. Aplikacje do strumieniowego przesyłania muzyki, takie jak Spotify, zazwyczaj przesyłają dźwięk w najniższej jakości, aby chronić użytkowników, którzy mają mniejsze plany transmisji danych. Istnieje jednak możliwość ustawienia jakości transmisji na Normalna, Wysoka lub Bardzo wysoka. Po prostu upewnij się, że Twój smartfon jest podłączony do Wi-Fi, zanim spróbujesz zmienić te ustawienia.

Teraz, gdy wiesz, jak zwiększyć dźwięk na swoim urządzeniu z Androidem, być może chciałbyś również dowiedzieć się, jak pobierać nową muzykę na swoje urządzenie. W takim przypadku zalecamy przeczytanie naszej listy najlepszych darmowych aplikacji do pobierania muzyki na Androida. Lub jeśli nie chcesz, aby niektóre aplikacje „dzwoniły do ​​domu”, oto jak zablokować dostęp do Internetu dla aplikacji na Androida.

Czy ten artykuł jest przydatny?