Jak pomóc Asystentowi Google rozpoznawać kontakty o unikalnych nazwach

Jak pomóc Asystentowi Google rozpoznawać kontakty o unikalnych nazwach

To frustrujące, gdy słyszysz, jak ludzie błędnie wymawiają imię, a jeszcze bardziej, gdy Asystent Google zaczyna je również błędnie wymawiać, co prowadzi do zamieszania. Zanim rzucisz telefon na ścianę, wiedz, że możesz teraz nauczyć Asystenta Google poprawnego wymawiania nazw kontaktów. Google dodał niedawno możliwość uczenia asystenta wymawiania imion. Możesz też spróbować dodać fonetyczne nazwy do swoich kontaktów. Zobacz, jak sprawić, by Asystent Google rozpoznawał kontakty o unikalnych nazwach.

Jak nauczyć Asystenta Google wymawiać nazwy Twoich kontaktów

Firma Google wydała niedawno aktualizację, która pozwala nauczyć Asystenta Google mówić i rozpoznawać nazwy kontaktów w sposób, w jaki je wymawiasz. Gigant wyszukiwania zauważył, że nie zachowa tych nagrań Twojego głosu.

Uwaga– Opcja jest obecnie dostępna w języku angielskim, ale wkrótce będzie dostępnych więcej języków.

1. Otwórz aplikację Google na swoim urządzeniu z Androidem.

2. Stuknij opcję Więcej na dole.

Popraw nazwy fonetyczne aplikacji Google Assistant Google More

3. Poszukaj ustawień.

Popraw ustawienia nazw fonetycznych Asystenta Google

4. Wybierz „Asystent Google”.

Popraw nazwy fonetyczne Asystenta Google Asystent Google

5. Kliknij „Ty”.

Popraw sekcję nazw fonetycznych Asystenta Google

6. W tej sekcji znajdziesz wymowę swojego imienia i nazwiska w sekcji „Informacje podstawowe”, podczas gdy wymowa Twoich kontaktów będzie w sekcji „Twoi ludzie”. Dotknij tego ostatniego, aby zacząć uczyć Asystenta Google, jak wymawiać nazwiska w Twojej książce adresowej.

Popraw fonetyczne nazwy Asystenta Google dla swoich ludzi

7. Dotknij przycisku „Dodaj osobę”.

Popraw nazwy fonetyczne Asystenta Google Dodaj osobę

8. Wybierz osobę z listy kontaktów.

Popraw pełny widok kontaktów fonetycznych nazw Asystenta Google

9. Tutaj możesz oznaczyć rodzinę i znajomych, dzięki czemu gdy poprosisz Asystenta „Zadzwoń do mamy”, będziesz wiedział, z którym kontaktem się połączyć.

Popraw nazwy fonetyczne Asystenta Google Dodaj tag rodziny

10. Następnie znajdź opcję „Wymowa nazwy” i wybierz „Nagraj swoją”.

Popraw wymowę rejestracji nazwy fonetycznej Asystenta Google

11. Po wykonaniu nagrania możesz poprosić Kreatora o odczytanie go. Jeśli wynik Ci się nie podoba, możesz spróbować go ponownie nagrać. Możesz także wybrać opcję „Przeliteruj, jak to brzmi i nagrywaj”.

Jak dodać fonetyczne nazwy do swoich kontaktów

Dodanie nazwy fonetycznej do kontaktów jest znacznie łatwiejsze, niż się wydaje, i pomoże Twojemu asystentowi uzyskać unikalne nazwy bez konieczności wydawania instrukcji.

Czytać  5 najlepszych aplikacji mobilnych, które pomogą Ci się skoncentrować i uczyć się

1. W telefonie przejdź do aplikacji Kontakty i otwórz kontakt o unikalnej nazwie.

2. Dotknij przycisku Edytuj w prawym górnym rogu wizytówki.

Obraz Szotera z adnotacjami został ocenzurowany

3. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcję „Więcej pól” i dotknij jej.

Popraw nazwy fonetyczne Asystenta Google Więcej opcji kontaktu

4. Zostanie dodanych więcej pól, w tym nazwisko / drugie imię / imię fonetyczne.

Popraw nazwy fonetyczne Asystenta Google Dodaj nazwy fonetyczne

5. W tej sekcji dodaj fonetycznie wymowę nazwy kontaktu.

Mówiąc prościej, pisownia fonetyczna to po prostu pisanie słów tak, jak brzmią. Na przykład, jeśli masz francuskie imię i nazwisko, którego Google nie do końca rozumie, spróbuj dodać „sz” na początku nazwy, aby pomóc asystentowi je poprawnie wymówić.

Jeśli masz problem z określeniem poprawnej pisowni fonetycznej, dobrym pomysłem może być skorzystanie z pomocy narzędzi internetowych, takich jak Łatwa wymowa, który może generować transkrypcje fonetyczne w wielu językach, w tym angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim.

Należy pamiętać o jednej rzeczy, jeśli dodajesz do kontaktu nazwę fonetyczną. W aplikacji Kontakty na urządzeniu z Androidem pojawi się na liście zgodnie z wprowadzoną nazwą fonetyczną. Jeśli spróbujesz wyszukać go pod oryginalną pisownią, nie znajdziesz go pod oczekiwaną literą.

Dodatkową wskazówką, aby uzyskać dostęp do właściwego kontaktu, jest dodanie pseudonimu. Oczywiście nie jest to nazwa fonetyczna, ale jest alternatywą, jeśli masz problemy z opcją nazwy fonetycznej.

Kończący się

Nie wszystkie nazwy są łatwe do przeliterowania, nie mówiąc już o wymówieniu, więc nic dziwnego, że Asystent Google z obsługą sztucznej inteligencji również ma z tym pewne problemy. Dobrą wiadomością jest to, że powyższe metody powinny rozwiązać ten problem, aby następnym razem, gdy Asystent Google wypowie nazwę problematycznego kontaktu, możesz to naprawić.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sztuczek Asystenta Google, zalecamy, aby dowiedzieć się, jak włączyć tryb tłumacza Asystenta na Androidzie i przeczytać, jak możesz poprosić ją o przeczytanie artykułów na głos.

Czytać  Jak zablokować numer na Androidzie i iPhonie

.

Czy ten artykuł jest przydatny?