Jak połączyć zeskanowane dokumenty w PDF na macOS

Jak połączyć zeskanowane dokumenty w PDF na macOS

Istnieją dwie podstawowe sytuacje, które możesz napotkać, gdy chcesz połączyć zeskanowane dokumenty w systemie macOS. Albo już przeskanowałeś pliki do scalenia, albo nie skanowałeś jeszcze plików i chcesz je scalić podczas procesu skanowania. Dobrą wiadomością jest to, że nie potrzebujesz do tego żadnego dodatkowego oprogramowania. Istnieją natywne narzędzia macOS, które obsłużą ten proces za Ciebie.

W tym poście pokazujemy, jak połączyć zeskanowane dokumenty w jeden plik PDF na macOS. W rzeczywistości może to również działać z innymi obrazami i plikami PDF, a nie tylko zeskanowanymi dokumentami.

Jak łączyć obrazy w pliku PDF

Najpierw otwórz obrazy, które chcesz połączyć w PDF w Podglądzie. Oczywiście możesz otworzyć wiele obrazów jednocześnie, aby przyspieszyć proces.

W niektórych przypadkach możesz chcieć zmienić tryb podglądu na miniatury lub stykówkę z menu Widok na pasku narzędzi, aby móc zobaczyć wszystkie swoje obrazy.

Opcja Miniatury w podglądzie.

Następnie wybierz „Plik -> Drukuj …” z paska narzędzi. W wyświetlonym oknie dialogowym wybierz „Wszystkie” strony i „Zapisz jako PDF” z menu rozwijanego.

Opcja Zapisz jako PDF.

Po wybraniu miejsca docelowego dla plików PDF zapisze się i wszystkie obrazy w jednym pliku PDF.

Jak połączyć zeskanowane dokumenty MacOS w jeden plik PDF

Jeśli masz już istniejące pliki cyfrowe, które chcesz połączyć, wykonaj poniższe czynności.

1. Konwertuj swoje dokumenty do formatu PDF

Najłatwiejszym sposobem łączenia wielu dokumentów w tym samym pliku jest format PDF. Jeśli Twoje skany nie są w formacie PDF, możesz je przekonwertować za pomocą podglądu.

Aby to zrobić, otwórz swoje dokumenty w podglądzie, a następnie wybierz je wszystkie za pomocą wysyłam + DO. Następnie wybierz „Plik -> Eksportuj wybrane obrazy …” z menu paska narzędzi.

Opcja Eksportuj wybrane obrazy.

W oknie dialogowym wybierz „Opcje” u dołu ekranu, a następnie „PDF” z menu rozwijanego „Format”.

2. Użyj podglądu macOS, aby połączyć zeskanowane dokumenty

Natywna aplikacja macOS Preview zawiera solidne narzędzia do adnotacji, a także umożliwia funkcjonalną edycję obrazów. Podczas gdy większość użytkowników traktuje Preview jako „panel statyczny” do przeglądania obrazów i plików PDF, ma on więcej w rękawie.

Czytać  Zaoszczędź 110 USD na 55-calowym telewizorze Toshiba C350 LED Smart Fire TV

Chociaż łączenie zeskanowanych dokumentów w pliki PDF jest jedną z jego najlepszych funkcji, może nie być jasne, jak to działa.

Najpierw otwórz plik PDF w podglądzie. Powinien to być plik PDF, który ma się pojawić jako pierwszy w dokumencie. Trudno to rozgryźć później, jeśli nie otrzymasz w tej chwili prawidłowego zamówienia.

Następnie wybierz „Widok -> Styki” z paska menu Podgląd.

Widok stykówki.

Teraz możesz przeciągnąć i upuścić drugi plik PDF na układ miniatur stykówki w dowolnym miejscu:

Dwa pliki PDF w stykówce.

Po zapisaniu pliku otrzymasz połączony dokument PDF ze swoimi obrazami.

Jak używać szybkich akcji do łączenia zeskanowanych dokumentów w systemie macOS

Szybkie akcje mogą również pomóc w łączeniu zeskanowanych dokumentów.

W tej sekcji używamy plików PDF z Projektu Gutenberg, chociaż możesz użyć dowolnego pliku PDF, który masz pod ręką.

Najpierw wybierz pliki PDF, gdziekolwiek się znajdują na komputerze Mac.Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy menu kontekstowe i znajdź „Szybkie akcje -> Utwórz PDF”.

Menu szybkich akcji.

Spowoduje to utworzenie połączonego pliku PDF z wybranych przez Ciebie opcji.

Dwa pliki PDF i wersja połączona.

Zauważ, że możesz to zrobić również z obrazami; przydatne, jeśli potrzebujesz superszybkiego sposobu tworzenia wielodokumentowego pliku PDF. Prosty!

Jak tworzyć i łączyć zeskanowane dokumenty w systemie macOS

Jeśli nie zeskanowałeś jeszcze dokumentów lub obrazów, możesz je połączyć podczas procesu skanowania. W tym celu będziesz skanować do pliku PDF w Image Capture, wbudowanym narzędziu do skanowania i przetwarzania dokumentów z innych urządzeń na komputer Mac.

Aplikacja do przechwytywania obrazów.

Najpierw otwórz „Image Capture” i wybierz urządzenie skanujące w lewym panelu.

Możesz wyświetlić podgląd dokumentu, aby aktywować opcje skanowania w programie Image Capture lub wybrać go z opcji menu „Plik -> Importuj”.

Opcja Importuj drukarkę.

W tym miejscu zmień menu rozwijane typu pliku na PDF.

Wybór formatu PDF.

Zaznacz pole „Połącz w jeden dokument”.

Spowoduje to połączenie wielu stron lub dokumentów w ten sam plik PDF. W niektórych przypadkach może to prowadzić do kilku błędów. W większości jednak działa wystarczająco dobrze na kilka stron dokumentu.

Czytać  Jak zapomnieć o sieci Wi-Fi na Macu?

Wniosek

Chociaż istnieje kilka narzędzi, które łączą zeskanowane dokumenty, nic nie przypomina natywnej opcji macOS. Podgląd to świetna aplikacja dla koni pociągowych, a ponieważ możesz połączyć wiele zeskanowanych dokumentów i obrazów w jeden plik, może to być wszystko, czego potrzebujesz.

Jeśli nie masz przy sobie komputera, Android może również skanować dokumenty do formatu PDF. Potrzebujesz łączyć często skanowane dokumenty? Daj nam znać o swoim przepływie pracy w sekcji komentarzy poniżej!

Źródło obrazu: puzzle wysłana przez YayImages

.

Czy ten artykuł jest przydatny?