Jak podróżować w czasie w Mapach Google Street View

Jak podróżować w czasie w Mapach Google Street View

Funkcja Google Street View w Mapach Google pozwala zobaczyć aktualny widok ulicy w lokalizacji. Czy wiesz, że możesz cofnąć się w czasie, korzystając z funkcji Street View w Mapach Google i zobaczyć lokalizację w takiej postaci, w jakiej była wcześniej? Zobaczmy, jak możesz użyć Street View w Mapach Google, aby cofnąć się w czasie.

Przeglądanie starych zdjęć Street View

Google aktualizuje dane Street View o ustalonym czasie dla wielu obszarów. Umożliwia to przeglądanie starszych zdjęć miejsc. Należy jednak pamiętać, że z tej funkcji podróży w czasie można korzystać tylko w Mapach Google Street View w wersji na komputery.

1. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową i przejdź do maps.google.com.

2. Wprowadź lokalizację, którą chcesz zobaczyć, jak wyglądała w przeszłości. W tym przykładzie wyszukujemy „85 West Street, Nowy Jork, NY, USA”.

3. Musisz wybrać ikonę Street View dla lokalizacji. Aby uzyskać większą precyzję, możesz najpierw kliknąć lokalizację, a następnie ikonę Street View. Oboje działają tak samo.

Ikona widoku ulicy w Mapach Google

4. Zobaczysz okrągłą ikonę w kształcie strzały ze wskazówkami zegara pośrodku. W szczególności nie będzie można zobaczyć starszych obrazów we wszystkich lokalizacjach. Ta ikona pojawi się, jeśli jest dostępna dla tej konkretnej lokalizacji.

Podróże w czasie Mapy Google Street View

5. Dotknięcie spowoduje wyświetlenie osi czasu, którą można przesunąć, aby cofnąć się w czasie i wyświetlić starsze obrazy z tego samego miejsca. Możesz także zmienić swoją perspektywę i zobaczyć aktualizacje, gdy się wydarzyły.

Oś czasu starożytnych obrazów

6. Aby wyświetlić obraz w trybie pełnoekranowym, po prostu dotknij ikony „Lupa”.

7. To wszystko!

Jak wspomniano powyżej, ta funkcja nie dotyczy wszystkich lokalizacji. Gdy będzie dostępna, zobaczysz ikonę podróży w czasie. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Map Google, możesz dowiedzieć się, jak wyświetlić ograniczenie prędkości w Mapach Google i zapisać trasę w Mapach Google.

Źródło obrazu: PieniądzeBlogNewz

.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Czytać  8 aplikacji do dzwonienia do wykonywania bezpłatnych połączeń telefonicznych z dowolnego miejsca