Jak podłączyć zewnętrzny monitor do komputera Mac

Jak podłączyć zewnętrzny monitor do komputera Mac

Niezależnie od tego, czy jest to praca, czy do użytku osobistego, dodatkowa przestrzeń na ekranie otwiera świat możliwości. Niezależnie od powodu, jeśli podłączysz zewnętrzny monitor do komputera Mac, możesz osiągnąć więcej i zmierzyć się z mniejszymi ograniczeniami niż konfiguracje z jednym monitorem.

W tym poście zobaczymy, jak podłączyć zewnętrzny monitor do komputera Mac i pokażemy, jak można uruchomić iPada. Omówimy również, czego będziesz potrzebować, zanim zaczniesz.

Zanim zaczniesz: znajdź odpowiednie kable lub klucze

Oczywiście będziesz potrzebować co najmniej zewnętrznego monitora, chociaż w zależności od wieku komputera Mac wymagane będą odpowiednie kable lub klucze sprzętowe. dobry kabel HDMI jest to pozycja obowiązkowa dla komputerów Mac z około 2012 roku, chociaż niektóre z tych modeli używają innych złączy.

MacBooki z wbudowanym złączem DisplayPort wymagają własnych zgodnych kluczy sprzętowych i kabli do podłączenia do monitora zewnętrznego.

Kabel Thunderbolt będzie wymagany do każdego monitora zewnętrznego zaprojektowanego dla MacBooka. Oczywiście złącza USB-C będą potrzebne klucze sprzętowe aby wszystko było dobrze połączone.

Monitory kompatybilne z Thunderbolt 3 są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ te kable ładują laptopa, gdy są używane jako wyświetlacz zewnętrzny. Apple ma pomocny przewodnik aby pomóc Ci wybrać właściwy kabel do twojego komputera.

Jak podłączyć zewnętrzny monitor do komputera Mac

Zakładając, że masz wszystkie właściwe kable, fizyczne dodanie monitora zewnętrznego jest proste – podłącz go do odpowiedniego portu, a monitor powinien odzwierciedlać to, co jest na komputerze MacBook.

W tym momencie musisz tak ustawić dwa ekrany, aby można było przełączać się z jednego ekranu na drugi. Aby to zrobić, przejdź do „Preferencji systemowych” z logo Apple na pasku narzędzi lub za pomocą wyszukiwania Spotlight.

Ekran Preferencje systemowe.

Następnie wybierz panel Wyświetlacze. Gdy pojawi się wyskakujące okienko, kliknij opcję Układ. Powinieneś zobaczyć prostokąty reprezentujące twoje monitory. Główny ekran jest wyświetlany z białą ramką u góry. Z tego miejsca możesz zaimplementować następujące elementy:

  • Odbij ekran. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz więcej miejsca bez konieczności stosowania wielu okien.
  • Użyj oddzielnych ekranów. Jeśli odznaczysz Dzięki opcji tworzenia kopii lustrzanych ekranów możesz rozszerzyć swój pulpit za pomocą drugiego monitora.
Czytać  Jak przyspieszyć działanie komputera Mac

Aby uzyskać optymalną wydajność, najlepszym ustawieniem jest ustawienie monitorów zgodnie z ich fizycznym ustawieniem. Jeśli masz monitor zewnętrzny przed sobą, a MacBooka po prawej lub lewej stronie, ustaw ekrany w ten sposób, przeciągając prostokąty, aż zostaną ustawione prawidłowo.

Panel Aranżacja.

Aby ustawić drugi ekran jako główny, możesz przeciągnąć go na lewą stronę ekranu, klikając biały pasek. Pamiętaj, że głównym ekranem będzie ten, który odbiera powiadomienia z aplikacji. Stacja dokująca pojawi się również na dowolnym ekranie, na którym znajduje się kursor myszy.

Korzystanie z funkcji Sidecar na iPadzie

IPad może nie być uważany za tradycyjny monitor, ale od czasu macOS Catalina możesz korzystać z funkcji Sidecar. To funkcjonalność umożliwia iPad aby działał jako dodatkowy ekran dla twojego komputera.

Aby to zadziałało, potrzebujesz pliku kompatybilny komputer z systemem macOS. Będziesz także potrzebować iPada z systemem iOS 13 lub nowszym. Dotyczy to iPada Pro, iPada szóstej generacji lub nowszego, iPada mini piątej generacji oraz iPada Air trzeciej generacji.

Konfiguracja Sidecar jest taka sama dla połączeń przewodowych i bezprzewodowych. Korzystanie z połączenia przewodowego jest tak proste, jak użycie kabla USB-C lub Lightning do połączenia obu.

Aby włączyć Sidecar, upewnij się, że iPad jest włączony i znajduje się w pobliżu MacBooka. Na MacBooku znajdź przycisk AirPlay w pobliżu paska menu w prawym górnym rogu ekranu.

Menu rozwijane Airplay.

W menu rozwijanym powinieneś zobaczyć iPada, którego chcesz używać jako monitora zewnętrznego.

Kliknij iPada, a Twoje urządzenia powinny się połączyć i zacząć działać. Teraz możesz przenosić okna z MacBooka na iPada, aby używać ich jako dodatkowego wyświetlacza.

Podsumowując

Zawsze istnieje powód, aby uzyskać więcej miejsca na ekranie z ustawień. W przypadku niektórych branż i zastosowań więcej miejsca ma kluczowe znaczenie. Podłączenie monitora zewnętrznego do komputera Mac może rozszerzyć ekran i dać projektom przestrzeń do oddychania.

Czytać  Jak naprawić dźwięk, który nie działa na komputerze Mac

Ponieważ praca w domu jest bardziej powszechna, ponownie pojawiło się zapotrzebowanie na drugi ekran. Zebraliśmy kilka przenośnych monitorów do przejrzenia. Zastanawiasz się nad zewnętrznym monitorem, a jeśli tak, to dlaczego? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?