Jak podłączyć kontroler Xbox Series S / X do systemu Windows

Jak podłączyć kontroler Xbox Series S / X do systemu Windows

Microsoft uderzył kolejny home run z kontrolerem Xbox Series S / X. Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, że jest zbyt podobny do kontrolera Xbox One, ale mówimy, że jeśli nie jest zepsuty, nie naprawiaj go. I podobnie jak kontroler poprzedniej generacji, nowy może być używany na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli grasz w gry komputerowe, które korzystają z kontrolera zamiast klawiatury i myszy, będziesz chciał użyć kontrolera Xbox Series S / X. ponieważ jest to jeden z najlepszych dostępnych kontrolerów PC.

Podłącz za pomocą kabla USB-C

Korzystanie z kabla micro USB to najprostszy sposób na używanie kontrolera Xbox Series S / X z komputerem. Najpierw podłącz kabel USB-C do portu ładowania na górze kontrolera Xbox Series S / X. Następnie podłącz drugi koniec (USB typu A) do portu USB w komputerze.

Kontroler Xbox USBc Xbox

System Windows powinien automatycznie zainstalować odpowiedni sterownik niezbędny do korzystania ze sterownika. Jeśli nie, może to być spowodowane awarią kontrolera. Naciśnij przycisk Xbox, aby aktywować kontroler. Powinno to sprawić, że komputer z systemem Windows rozpozna sterownik i pobierze odpowiedni sterownik. Gdy kontroler będzie gotowy do użycia, przycisk Xbox zmieni kolor na biały.

Podłączanie kontrolera za pomocą kabla USB-C jest szybkie i łatwe. To powiedziawszy, będziesz musiał żyć z byciem przywiązanym do komputera podczas sesji gier.

Sparuj przez Bluetooth do gier bezprzewodowych

W przeszłości Microsoft używał własnej zastrzeżonej technologii bezprzewodowej znanej jako Xbox Wireless do łączenia kontrolerów z konsolami. (nadal istnieje, porozmawiamy o tym później). Na szczęście dostrzegli swój błąd. Nowe kontrolery Xbox Series S/X mają standardową funkcjonalność Bluetooth wraz z protokołem bezprzewodowym Xbox. Dzięki temu bezprzewodowe korzystanie z kontrolera Xbox Series S / X z komputerem jest dziecinnie proste.

Uwaga– Jeśli nie masz Bluetooth na swoim komputerze, ta metoda nie zadziała.

Ustawienia Bluetooth w systemie Windows

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to przygotować komputer. Naciśnij przycisk Start na komputerze z systemem Windows i otwórz menu „Ustawienia”, klikając ikonę koła zębatego. W menu ustawień systemu Windows kliknij „Urządzenia”. Upewnij się, że w lewej kolumnie jest wybrana opcja „Bluetooth i inne urządzenia”. Następnie upewnij się, że Bluetooth na komputerze jest włączony, przestawiając przełącznik do pozycji „Wł.”.

Kontroler Xbox Bluetooth

Następnie przełącz się na kontroler Xbox Series S / X. Włącz kontroler, naciskając przycisk Xbox / Guide, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Pair. (Zobacz obrazek poniżej, aby zobaczyć, jak wygląda przycisk.) Jeśli to zrobisz, przycisk Xbox / Guide będzie szybko migać. Oznacza to, że kontroler jest teraz w trybie parowania.

Synchronizacja kontrolera Xbox

Wróć do komputera i kliknij przycisk „Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie”. Pojawi się okno o nazwie „Dodaj urządzenie”. Wybierz „Bluetooth”. Twój komputer z systemem Windows wyszuka teraz urządzenia Bluetooth w okolicy. Twój kontroler pojawi się jako kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox. Po pomyślnym sparowaniu kontrolera możesz używać go do bezprzewodowego grania w gry na komputerze.

Czytać  Jak pobrać i zainstalować system Windows 10

Użyj adaptera bezprzewodowego Xbox

Bezprzewodowy adapter kontrolera Xbox

Jeśli komputer nie obsługuje technologii Bluetooth, możesz użyć adaptera bezprzewodowego Xbox, aby bezprzewodowo połączyć kontroler z komputerem. Podłącz adapter bezprzewodowy Xbox do wolnego portu USB w komputerze. Następnie włącz kontroler Xbox Series S / X, przytrzymując przycisk Xbox, a następnie naciśnij przycisk synchronizacji, aby przełączyć kontroler w tryb parowania.

Na koniec naciśnij przycisk synchronizacji z boku adaptera bezprzewodowego Xbox. Gdy przycisk przewodnika (Xbox) przestanie migać i zacznie świecić światłem ciągłym, kontroler jest sparowany. Wiadomo, że adapter bezprzewodowy ma lepszy zasięg niż standardowy Bluetooth i umożliwia jednoczesne podłączenie do ośmiu kontrolerów do komputera.

Jak używać kontrolera Xbox Series S / X ze Steam

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, jak zdecydujesz się podłączyć kontroler Xbox Series S / X do komputera, powinien działać. Jeśli używasz Steam, możesz używać kontrolera Xbox Series S / X do grania przez klienta Steam, o ile kontroler jest podłączony do komputera przez USB-C lub Bluetooth. Możesz także zmienić mapowanie przycisków, aby lepiej pasowały do ​​Twojego stylu gry.

Kontroler Steam Xbox

Aby to zrobić, otwórz Steam na swoim komputerze. Następnie otwórz ustawienia Steam. Przejdź do „Kontroler -> Ogólne ustawienia kontrolera”. Steam powinien rozpoznać twój kontroler Xbox Series S / X i dać ci możliwość ponownego przypisania dowolnych przycisków. Na koniec sprawdź „Wsparcie konfiguracji konsoli Xbox” i gotowe.

Kontroler Xbox Seriesx

Kontroler Xbox Series S/X to doskonałe ulepszenie do jednego z najlepszych dostępnych. Z założenia jest bardzo łatwy do skonfigurowania na komputerze, więc jeśli chcesz porzucić mysz i klawiaturę, nie szukaj dalej niż kontroler Xbox Series S / X.

Oprócz systemu Windows możesz także używać kontrolera Xbox na Androidzie. To w jaki sposób.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?