Jak podłączyć kontroler Xbox One do urządzenia z systemem Android

Jak podłączyć kontroler Xbox One do urządzenia z systemem Android

Kontroler Xbox One jest dobry. Niektórzy powiedzieliby nawet, że jest najlepszy, ale zestawienie ergonomicznych różnic między nim a kontrolerem PS4 jest na inny dzień. Dzisiaj pokażemy Ci, jak podłączyć kontroler Xbox One do systemu Android, co pozwoli Ci grać we wszystkie ulubione gry mobilne tak, jak powinno się w nie grać: za pomocą drążków analogowych, dudnienia i odpowiednich przycisków na twarzy.

related_post slug = „najlepsze gry na kontrolerach ios”]

Czy masz odpowiedni kontroler Xbox One?

Przed rozpoczęciem musisz sprawdzić, czy kontroler Xbox One to najnowszy model. Starsze kontrolery Xbox One wykorzystują technologię bezprzewodową RF do komunikacji z urządzeniami, podczas gdy nowsze kontrolery Xbox One używają Bluetooth, co oznacza, że ​​będą mogły łączyć się przez Bluetooth z telefonem z Androidem.

Jak więc to zweryfikować? Prosty. Kontrolery w nowszym stylu wyglądają nieco inaczej, z twarzą unibody, która nie ma oddzielnego obszaru z tworzywa sztucznego wokół przycisku Xbox (patrz obrazek poniżej).

connect-xbox-a-controller-android-bluetooth

Praktycznie każdy nowy kontroler Xbox One, który kupisz dzisiaj, powinien mieć funkcję Bluetooth. Jeśli masz stary kontroler RF, nadal możesz podłączyć kontroler Xbox One do telefonu za pomocą przejściówka micro USB na USB.

Podłącz kontroler XBO do systemu Android przez Bluetooth

Jeśli masz odpowiedni sterownik, gratulacje, ponieważ połączenie go bezprzewodowo z telefonem z Androidem powinno być dziecinnie proste.

1. W telefonie przejdź do ustawień Bluetooth, otwierając Szybkie menu u góry ekranu i przytrzymując przez kilka sekund ikonę „Bluetooth” lub przechodząc do „Ustawienia -> Podłączone urządzenia”.

2. Dotknij „Sparuj nowe urządzenie”. To automatycznie aktywuje Bluetooth i rozpocznie wyszukiwanie urządzeń.

Podłącz kontroler Xbox One Android Sparuj nowe urządzenie

3. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Xbox na kontrolerze przez około sekundę, aż zacznie migać, a następnie naciśnij i przytrzymaj mały czarny przycisk parowania (między przyciskami na zderzaku) przez około trzy sekundy, aż przycisk Xbox zacznie migać miga szybciej. Oznacza to, że moduł Bluetooth kontrolera szuka urządzeń, z którymi może się połączyć.

Connect-xbox-one-controller-Android-przycisk parowania
Przycisk parowania na kontrolerze XBO

Po powrocie na ekran parowania Bluetooth telefonu jako opcja powinien pojawić się „Kontroler bezprzewodowy Xbox”. Dotknij go, a za kilka sekund telefon powinien zostać sparowany z kontrolerem.

Podłącz kontroler Xbox One Android Paruj nowe urządzenie

Połącz ponownie kontroler Xbox One z systemem Android

W przyszłości, jeśli zechcesz ponownie podłączyć kontroler Xbox One do urządzenia z systemem Android, wystarczy włączyć kontroler, włączyć Bluetooth w telefonie i powinien on zostać sparowany.

Czytać  Jak skanować pliki APK w poszukiwaniu wirusa

Jeśli nie, może być konieczne przejście do ustawień Bluetooth telefonu (lub „Podłączone urządzenia”), dotknij opcji „Wcześniej połączone urządzenia”, a następnie wybierz z listy „Kontroler Xbox One”.

Jeśli w międzyczasie połączysz kontroler dla konsoli Xbox One z innym urządzeniem, ponowne nawiązanie połączenia może wymagać przeprowadzenia procesu parowania.

Korzystanie z kontrolera Xbox One w systemie Android

Po podłączeniu kontrolera Xbox One zobaczysz, że możesz go używać do nawigacji na urządzeniu z Androidem. Sterowanie jest dość proste:

Ruch: D-pad i lewy analog

Proszę wybrać: A, Y

Za: B, przyciski Xbox

Graj w gry na Androida za pomocą kontrolera Xbox One

Jeśli korzystasz z emulatora gier retro, takiego jak Retroarch na Androida lub jeden ze świetnych emulatorów Game Boy Advance, powinien wykryć, że używasz gamepada i kontrolek automatycznego mapowania (które możesz następnie modyfikować i dostosowywać w emulatorze) .

Jeśli szukasz gier ze Sklepu Play, które używają kontrolera, jest to trochę kłopotliwe. W obecnej postaci nie ma możliwości sprawdzenia, czy gra jest zgodna z kontrolerem, dopóki nie otworzysz gry, aby ją przetestować (lub sprawdź naszą listę najlepszych gier zgodnych z kontrolerem). Na szczęście wiele gier na Androida jest już kompatybilnych z kontrolerami, a gatunki takie jak gry wyścigowe, platformówki i strzelanki powinny umożliwiać grę za pomocą gamepada Xbox One.

Rozwiązywanie problemów

1. Sterownik nie działa na Androidzie 11

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że niektóre ustawienia ułatwień dostępu mogą zakłócać działanie kontrolera. Przejdź do „Ustawienia -> Ułatwienia dostępu” i odznacz „Powiększenie”, aby sprawdzić, czy to pomaga. Jeśli to się nie powiedzie, spróbuj wyłączyć kolejno wszystkie ustawienia ułatwień dostępu, aby sprawdzić, czy któreś z nich jest winowajcą.

Podłącz kontroler Xbox One Ułatwienia dostępu w systemie Android

2. Kontroler nie jest prawidłowo przypisany

Jeśli niektóre przyciski nie działają po podłączeniu kontrolera Xbox One do systemu Android, spróbuj zaktualizować oprogramowanie układowe kontrolera Xbox One.Możesz to zrobić, podłączając kontroler do komputera i pobierając Aplikacja Akcesoria Xbox.

Podłączanie akcesoriów do kontrolera Xbox One Xbox

W aplikacji Akcesoria Xbox kliknij ikonę menu z trzema kropkami pod kontrolerem, a następnie spójrz w lewym górnym rogu, aby sprawdzić, czy wymaga aktualizacji oprogramowania układowego. Jeśli tak, po prostu kliknij przycisk i pozwól, aby pobieranie było kontynuowane. Po tym może być konieczne ponowne sparowanie kontrolera z telefonem z Androidem.

Czytać  Jak dostosować ekran blokady iPhone'a lub iPada?

3. Kontroler nie działa

Jeśli kontroler dla konsoli Xbox One nie działa z telefonem z systemem Android, możesz wypróbować klasyczną sztuczkę polegającą na tym, że telefon zapomni o kontrolerze przed ponownym sparowaniem go w parę.

Aby odłączyć sparowany kontroler. przejdź do „Ustawienia -> Podłączone urządzenia -> Wyświetl wszystko”.

Stuknij ikonę koła zębatego obok kontrolera bezprzewodowego dla konsoli Xbox, a następnie stuknij opcję „Zapomnij”. Po zakończeniu ponownie sparuj kontroler zgodnie z naszymi instrukcjami zawartymi we wcześniejszej części tego przewodnika.

Podłącz kontroler Xbox One Android Zapomnij

To powinno sprawić, że będziesz działać z kontrolerem Xbox One na Androida, a głównym zastrzeżeniem jest to, czy masz nowy czy stary model kontrolera.

Czy ten artykuł jest przydatny?