Jak podłączyć kontroler PS5 do komputera

Jak podłączyć kontroler PS5 do komputera

Zaprojektowany przez Sony kontroler DualSense dla konsoli PlayStation 5 był tematem rozmów w mieście od czasu jego premiery ze względu na jego niezwykły kształt i nowe funkcje, które miały zapewnić graczowi „wszystko w jednym”. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi i dłuższym uchwytom (w porównaniu z konkurencją), dlaczego miałbyś kupować gamepada specjalnie na PC, skoro mógłbyś po prostu użyć tego? Tutaj pokazujemy, jak podłączyć kontroler PS5 do komputera.

Podłączanie kontrolera PS5 do komputera za pomocą kabla

Być może wyobrażając sobie, że jego kontrolery będą na tyle kochane przez użytkowników, że będą chcieli ich również używać do grania w swoje gry na PC, Sony Interactive zaprojektowało DualSense do pracy w tandemie z ich komputerem od razu po wyjęciu z pudełka.

Kabel DualsensePC

Jeśli masz już port USB-C na swoim komputerze, możesz po prostu podłączyć kontroler PS5 do portu USB-C komputera i voila! Urządzenie samo się zainstaluje.

W przeciwnym razie będziesz musiał użyć kabla USB-C do USB-A dostarczonego z PS5 lub kup kolejny więc nie musisz zmieniać kabli za każdym razem, gdy chcesz grać na innej platformie.

Bezprzewodowe podłączanie kontrolera PS5

Chociaż kontroler DualSense PS5 ma funkcje bezprzewodowe, nie ma żadnego klucza sprzętowego, który mógłby umożliwić mu taką interakcję z komputerem. Ma uniwersalną łączność Bluetooth, ale nie wszystkie komputery mogą to wykorzystać.

Dualsensepc Bluetooth

Jeśli twój komputer nie ma adaptera Bluetooth (większość laptopów do gier średniej klasy ma wbudowany), musisz go zapewnić. Adaptery Bluetooth oparte na USB są obecnie dość powszechne i dość tanie. Możesz dostać coś takiego Wschód lub Wschód, które kosztują mniej niż 15 USD.

Po podłączeniu klucza sprzętowego do komputera możesz rozpocząć parowanie DualSense, naciskając przycisk PS i Utwórz, dopóki środkowa lampka zacznie migać.

Czytać  Czy (i powinien) nadal korzystać z systemu Windows 8 lub 8.1?

Następnie przejdź do interfejsu Bluetooth komputera (normalnie w systemie Windows 10 będzie to „Centrum akcji” znajdujące się na pasku powiadomień), aby rozpocząć parowanie. Jeśli zostaniesz poproszony o podanie kodu, po prostu wpisz 0000 i skonfiguruj kontroler do bezprzewodowej pracy z systemem.

Problemy ze zgodnością

Nawet po podłączeniu nie wszystkie gry są zgodne z kontrolerem. Może to powodować nieprawidłowe działanie niektórych gier na PC i czasami nierozpoznawanie urządzenia. Będziesz musiał wysłać e-mail do programistów, gdy to się stanie, ponieważ niestety nie ma uniwersalnego sposobu rozwiązania tego problemu.

W tej chwili jedyną aplikacją do uruchamiania gier dostępną do nawigacji po interfejsie, która jest obecnie w pełni kompatybilna z DualSense, jest Steam w trybie „Big Picture”.

Aby skonfigurować kontroler do korzystania z Big Picture, po prostu przejdź do ustawień Steam, przejdź do „Kontrolera” i kliknij przycisk „Ogólne ustawienia kontrolera”. Tam włącz „Obsługa ustawień PlayStation”, jeśli nie jest jeszcze włączona.

Dualsensepc Bigpicture

I to jest! Możesz teraz używać kontrolera PS5 do sterowania interfejsem Steam.

Miejmy nadzieję, że po przeczytaniu tego przewodnika, perspektywa korzystania z ergonomii, trwałości i doskonałej obsługi najnowszego kontrolera Sony podczas grania na komputerze będzie mniej przerażająca. Następnie możesz dowiedzieć się, jak sprawdzić martwe strefy sterowników i skalibrować sterownik w systemie Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?