Jak podłączyć kontroler PS4 / PS5 do telefonu z systemem Android

Jak podłączyć kontroler PS4 / PS5 do telefonu z systemem Android

Dawno, dawno temu (około siedem lat) był mroczny czas, kiedy Android był wciąż rodzącą się platformą i aby naprawdę odblokować jego najlepsze funkcje, trzeba było zrootować swoje urządzenie, ale nic więcej. Jedną z wielu rzeczy, które możesz teraz zrobić bez rootowania, jest podłączenie kontrolera PS4 lub PS5 do telefonu z Androidem przez Bluetooth. W tym artykule pokażemy, jak to zrobić, i zajmiemy się początkowym problemem z opóźnieniem, który zgłosili niektórzy użytkownicy podczas korzystania z kontrolera PS4 z systemem Android.

Proces parowania kontrolera PS4 z systemem Android jest bardzo podobny, jak w przypadku kontrolera PS5, ale istnieje kilka drobnych różnic, które tutaj podkreślamy.

Podłącz kontroler PS4 / PS5 do telefonu

Rzeczywisty proces podłączania kontrolerów PS4 i PS5 do urządzenia nie może być prostszy – po prostu zrób dokładnie to, co zrobiłbyś z każdym innym urządzeniem Bluetooth, z którym chcesz się połączyć. Najpierw włącz Bluetooth na swoim urządzeniu, a następnie przejdź do menu Bluetooth (w Szybkim menu lub w „Menu Ustawienia -> Połączone urządzenia”).

W menu Połączone urządzenia dotknij „Sparuj nowe urządzenie”, a telefon rozpocznie wyszukiwanie urządzeń Bluetooth. Niektóre urządzenia z Androidem wyświetlają „Wyszukaj” zamiast „Sparuj nowe urządzenie”.

Podłącz kontroler Ps4 Ps5 Android Sparuj nowe urządzenie

Następnie naciśnij i przytrzymaj przyciski SHARE i PLAYSTATION na kontrolerze PS4, aż pasek świetlny na kontrolerze zacznie migać, wskazując, że szuka on urządzeń Bluetooth.

Połącz Ps4 Ps5 Android Kontroler Udostępnij Ps

Na kontrolerze PS5 naciśnij przyciski CREATE i PLAYSTATION, które znajdują się w tych samych pozycjach.

Połącz Ps4 Ps5 Android Kontroler Utwórz Ps

Twój sterownik powinien pojawić się na ekranie „Sparuj nowe urządzenie” jako „Kontroler bezprzewodowy”. Dotknij go, aby podłączyć kontroler do urządzenia z systemem Android. Jesteś teraz oficjalnie połączony i możesz poruszać się po ekranach głównych Androida i (co ważniejsze) bawić się kontrolerem.

Podłącz kontroler Bluetooth Ps4 Ps5 Android

Graj w gry na Androida za pomocą kontrolera PS4 / PS5

Będzie to działać nieco inaczej, w zależności od gry, w którą grasz, ale ogólnie gry obsługiwane przez kontroler powinny wykrywać kontroler i automatycznie przypisywać do ciebie odpowiednie przyciski.

Jak podłączyć kontroler Ps4 do Android Play

Powinieneś mieć możliwość zmiany mapowania kontrolek w każdej grze, jeśli domyślny układ ci nie odpowiada, a każdy emulator daje ci opcję zmiany mapowania kontrolek, więc nie powinno to stanowić problemu.

Czytać  5 aplikacji do automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Androida

Występuje jednak problem z kontrolerem PS4 w systemie Android, na który należy uważać, a my możemy pomóc w jego rozwiązaniu.

Napraw opóźnienie kontrolera PS4 na Androidzie

Coś, czego możesz doświadczyć po podłączeniu kontrolera PS4 do urządzenia z Androidem, to opóźnienie wejścia, które sprawia, że ​​gry wymagające szybkich odbić nie są odtwarzane. Rozwiązaniem tego problemu jest mała aplikacja o nazwie Bluetooth Auto Connect.

Ta aplikacja automatycznie łączy określone urządzenia Bluetooth z telefonem i można je modyfikować za pomocą różnych elementów, takich jak „Ciągłe połączenie”, które automatycznie łączy Twoje urządzenie w regularnych odstępach czasu. Pierwszy, pobierz Bluetooth Auto Connect. Pamiętaj, aby zezwolić nieznanym źródłom na pobranie APK.

Następnie zainstaluj pakiet APK i otwórz automatyczne połączenie Bluetooth. Przewiń w dół do „Opcji zaawansowanych” (gdy podłączony jest kontroler PS4), przewiń w dół i kliknij „Połącz teraz”. Powinno to zapewnić prawidłowe działanie kontrolera PS4.

connect-controller-ps4-to-android-connect-now

Jeśli nadal masz problemy, przejdź do „Opcji zaawansowanych” w sekcji Automatyczne połączenie Bluetooth, dotknij opcji „Ciągłe połączenie” i ustaw od 2 do 15 sekund, co powinno pomóc uniknąć przerażającego problemu z opóźnieniem. Poeksperymentuj z różnymi harmonogramami, aby zobaczyć, który z nich najlepiej Ci odpowiada.

Możesz nie zauważyć tych problemów na urządzeniach z Androidem 10 lub nowszym. Wiele problemów z lagami i połączeniem zostało rozwiązanych na nowszych urządzeniach z Androidem.

Ponowne podłączenie kontrolera do konsoli

Gdy skończysz używać kontrolera z urządzeniem z systemem Android, może on nie połączyć się ponownie z PS4 lub PS5. Jeśli masz ten problem, podłącz kontroler do konsoli za pomocą kabla USB. Po rozpoznaniu można odłączyć kabel i normalnie korzystać z kontrolera.

Jak podłączyć kontroler Ps4 do konsoli Playstation z systemem Android

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć jedną z nich fantazyjne zaciski Podłączasz kontroler do telefonu i voila. Ten na łączu zawiera nawet kabel, dzięki czemu można podłączyć kontroler bezpośrednio i nie martwić się o opóźnienia Bluetooth. Wesoła gra!

Czytać  Najlepsze programy uruchamiające Androida dla starszych i niedowidzących użytkowników
Podłącz obsługę Androida kontrolera Ps4 Ps5

Jeśli chcesz używać swojego nowego, błyszczącego kontrolera PS5 na swoim komputerze, mamy również przewodnik po tym. Zapoznaj się również z naszym kompletnym przewodnikiem po graniu w gry PS1 na komputerze za pośrednictwem Retroarch.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?