Jak podłączyć klawiaturę i mysz do konsoli Xbox One

Jak podłączyć klawiaturę i mysz do konsoli Xbox One

Pomysł podłączenia klawiatury i myszy do Xbox One może wydawać się niektórym dziwny, ale w rzeczywistości ma sens. Wprowadzanie tekstu byłoby znacznie łatwiejsze, podobnie jak poruszanie się po interfejsie użytkownika i menu. Mimo że Xbox One jest zasadniczo komputerem z systemem Windows, obsługa klawiatury i myszy jest powolna. Biorąc to pod uwagę, jest dostępny za pomocą kilku różnych metod.

Podłączanie klawiatury i myszy

Zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe urządzenia USB są kompatybilne z Xbox One.Właściciele Xbox One mogą zacząć korzystać z klawiatury i myszy USB, po prostu podłączając je do wolnego portu USB na konsoli. Konsola Xbox One automatycznie rozpozna urządzenia i może być od razu używana. Niestety klawiatur i myszy Bluetooth innych firm nie można używać z konsolą Xbox One.

USB do konsoli Xbox

Klawiatura USB (przewodowa lub bezprzewodowa) może być używana do wprowadzania tekstu i poruszania się po różnych menu. Poniższa tabela opisuje wejścia klawiatury i odpowiadające im funkcje kontrolera.

Funkcjonować Wejście kontrolera Klawisz klawiatury
Przejdź do następnego elementu nie dotyczy Patka
Przejdź do poprzedniego elementu nie dotyczy Shift + Tab
Otwórz przewodnik Przycisk Xbox Przycisk Windows
Proszę wybrać DO Spacja, wprowadź
Za b Ucieczka, odrzut
Otwórz wyszukiwanie Tak Tak
Otwórz menu Przycisk MENU Wygraj + M
Zmień widok Przycisk Widok Wygraj + V
W górę Lewy drążek w górę, krzyżak w górę Strzałka w górę
Na dół Lewy drążek w dół, krzyżak w dół Strzałka w dół
Lewo Lewy drążek po lewej, krzyżak po lewej Strzałka w lewo
Prawidłowy Lewy drążek w prawo, kierunkowskaz w prawo Prawa strzałka

Możesz dostosować ustawienia myszy, przechodząc do swojego profilu i wybierając „Ustawienia -> Urządzenia i połączenia -> Mysz”. Jeśli nie widzisz tej opcji, uruchom ponownie konsolę. Dzięki temu konsola może zainstalować i rozpoznać mysz.

Czasami konsola nie rozpoznaje myszy lub klawiatury. Ponowne uruchamianie często rozwiązuje ten problem. Jednak może się również zdarzyć, że Twoja klawiatura i mysz nie są kompatybilne.

W niektórych grach mysz może nie działać poprawnie, jeśli w ogóle, nawet jeśli gra ma ją obsługiwać. W takim przypadku otwórz Ustawienia ułatwień dostępu i zmień opcję „Blokuj metodę wprowadzania jako mysz” na Włączone. To typowe rozwiązanie dla Fortnite.

Jak podłączyć klawiaturę i mysz do blokady Xbox One

Ograniczenia korzystania z klawiatury i myszy

Podczas gdy Microsoft wydaje się bardziej otwarty na umożliwienie właścicielom Xbox One korzystania z klawiatury i myszy, kompatybilność naprawdę zależy od programisty. W większości gier i aplikacji tekst można wprowadzać za pomocą klawiatury; jednak tego samego nie można powiedzieć o myszy.

Czytać  Recenzja tłumacza języka Langogo Genesis

Co ciekawe, niektóre aplikacje, które nadają się do nawigacji myszą, mają wyłączoną funkcję, na przykład przeglądarka internetowa Edge. Zmusza to właścicieli do używania kontrolera Xbox One do kontrolowania wskaźnika na ekranie, co jest niezręczne i niewygodne. W nowej przeglądarce internetowej Edge opartej na Chromium ten problem został rozwiązany. Od marca 2021 r. większość użytkowników powinna mieć nową przeglądarkę Edge, która rozwiązuje ten irytujący problem. Jeśli jeszcze go nie masz, powinien być wkrótce dostępny.

Ustawienia i urządzenia Xbox 1

W aplikacjach obsługujących mysz użytkownicy mogą skonfigurować mysz, przechodząc do „Ustawienia -> Kinect i urządzenia”. Tutaj użytkownicy mogą zmieniać szybkość wskaźnika myszy i zamieniać przyciski główne i dodatkowe.

Wieżyczka Razera

Razer, firma znana przede wszystkim z urządzeń peryferyjnych do gier na PC, nawiązała współpracę z Microsoftem, aby stworzyć bezprzewodową konfigurację klawiatury i myszy dla Xbox One, o nazwie wieżyczka. Zestaw klawiatury i myszy zawiera dedykowany klawisz Xbox, który umożliwia użytkownikom dostęp do pulpitu nawigacyjnego Xbox One.Dodatkowo Razer Turret ma dynamiczne oświetlenie Xbox i podkładkę pod mysz, która wysuwa się spod klawiatury.

Wieżyczka Razera

Razer Turret to imponujące urządzenie i pierwsza prawdziwie bezprzewodowa klawiatura i mysz zaprojektowana specjalnie do grania na Xbox One. Niestety, Razer Turret trochę Cię cofnie. W chwili pisania tego tekstu urządzenie kosztuje 250 USD. Możesz używać innych klawiatur bezprzewodowych, zwłaszcza bezprzewodowych klawiatur do gier, chociaż mogą one nie działać tak dobrze, jak Razer Turret.

Gry obsługujące klawiaturę i mysz

Podczas gdy Sony Playstation 4 obsługuje również klawiaturę i mysz, liczba gier, które oficjalnie je obsługują, jest podstawowa. Z drugiej strony Xbox One ma znacznie zdrowszą listę gier, które oficjalnie obsługują sterowanie klawiaturą i myszą.

Xbox Gears5

Niektóre z najlepszych gier na liście to:

 • Ark: Survival Evolved
 • Załoga bombowca
 • Dzień Z
 • Fortnite
 • Tryby wojny 5
 • Halo: kolekcja Master Chief
 • Minecraft
 • Roblox
 • Morze Złodziei
 • Simowie 4
 • Dziwna brygada
 • Przetrwanie Marsa
 • grzmot wojny
 • Warframe
 • Warhammer: Vermintide 2

Microsoft obiecuje, że ta lista będzie nadal rosnąć, więc gracze mogą spodziewać się kolejnych tytułów w przyszłości. Spodziewaj się również obsługi klawiatury i myszy dla większej liczby tytułów Triple A. Możesz sprawdzić regularnie aktualizowana lista aby zobaczyć, co jest dodawane. W chwili pisania tego tekstu wymieniono ponad 50 gier.

Czytać  5 najlepszych aplikacji do kodowania na iOS do kodowania w podróży

Graj w dowolną grę za pomocą klawiatury i myszy

Adapter Xim do klawiatury Ps4

Jak wspomniano powyżej, obsługa klawiatury i myszy jest dostępna tylko wtedy, gdy programista na to zezwala, przynajmniej oficjalnie. Na szczęście można to obejść. Produkty stron trzecich, takie jak Adapter kontrolera XIM Apex pozwala używać klawiatury i myszy w dowolnej grze, zasadniczo oszukując Xbox One, myśląc, że jest to kontroler. Jednak XIM Apex ma wysoką cenę 125 USD.

Warto sprawdzić, czy Twój obsługiwana jest klawiatura i mysz. Dodatkowo, będziesz potrzebować najnowszego oprogramowania XIM Apex, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Dostępnych jest kilka tańszych opcji; jednak XIM Apex konsekwentnie otrzymuje najlepsze recenzje od konsumentów. Chociaż nie jest to tak popularne, możesz również spróbować Adapter klawiatury i myszy IOGEAR KeyMander. Jest kompatybilny z Xbox One, Xbox 360, PS3 i PS4. Jest nieco tańszy za jedyne 99,99 USD.

CronusMax jest to kolejna opcja adaptera, ale trudniejsza do skonfigurowania. Aby wszystko działało poprawnie, będziesz potrzebować komputera PC znajdującego się blisko konsoli. Jest wyceniony podobnie do XIM Apex na 125 dolarów.

Tuner konsoli Titan One Działa podobnie do CronusMax, ale oferuje większą elastyczność i jest znacznie łatwiejszy w konfiguracji. Zawiera ponad 50 modów, dzięki którym wszystko działa tak, jak chcesz. Jest to najtańsza opcja dostępna w cenie 69,95 USD.

Częste pytania

1. Czy to działa z dowolną klawiaturą/myszą?

Nie. Większość klawiatur i myszy przewodowych powinna działać z twoją konsolą Xbox One. Jednak niektóre klawiatury bezprzewodowe mogą nie działać poprawnie, ponieważ konsola Xbox One czasami eliminuje synchronizację między klawiaturą/myszą a konsolą.

2. Czy działa na wszystkich modelach Xbox One?

TAk. Powinieneś być w stanie podłączyć te same typy klawiatur i myszy do wszystkich modeli Xbox One, o ile masz dostępny port USB.

3. Czy wszystkie gry są kompatybilne z klawiaturą/myszą?

Nie. Wsparcie dla gier na Xbox One jest nadal ograniczone, ponieważ po prostu nie zostały one zaprojektowane z myślą o sterowaniu klawiaturą/myszą. Nawet w grach, w których są obsługiwane, nadal możesz napotkać usterki lub tylko jedno z dwóch akcesoriów działa poprawnie.

4. Czy mogę korzystać z Bluetootha?

Nie. Xbox One nie obsługuje Bluetooth. W rzeczywistości nawet Xbox 360 obsługuje Bluetooth tylko dla samych kontrolerów.

Kończący się

Nawet przy użyciu tych metod nie gwarantuje się, że wszystkie gry będą działały płynnie za pomocą klawiatury i myszy. Nadal możesz znaleźć błąd lub brak wsparcia. Upewnij się również, że klawiatura i mysz, których chcesz użyć, są zgodne z adapterem innej firmy.

Czy masz też PS4? Jeśli tak, oto jak podłączyć do tego klawiaturę i mysz. Alternatywnie, dla właścicieli Androida, oto jak podłączyć dowolny kontroler Xbox One do telefonu z Androidem.

Czy ten artykuł jest przydatny?