Jak pobrać i zainstalować system Windows 10

Jak pobrać i zainstalować system Windows 10

Minęło dużo czasu od pierwotnego wydania systemu Windows 10, a jeśli przegapiłeś szansę na uzyskanie bezpłatnej aktualizacji na istniejącym komputerze lub chcesz zainstalować ją na zupełnie nowym komputerze, możesz potrzebować niewielkiej pomocy.

Po to tu jesteśmy. W ten sposób możesz pobrać i zainstalować system Windows 10 na swoim komputerze. Skonfigurujmy to.

Uwaga– Jeśli zamiast tego chcesz zaktualizować komputer z systemem Windows 7/8, którego już używasz, kliknij tutaj, aby zapoznać się z naszym Przewodnikiem po aktualizacji systemu Windows 10.

Wymagania wstępne do pobrania i zainstalowania systemu Windows 10

Zanim przejdziemy do sedna tego, oto kilka rzeczy, których musisz przestrzegać w tym przewodniku:

  • Oddzielny komputer z systemem Windows od tego, na którym instalujesz system Windows 10, aby utworzyć nośnik instalacyjny.
  • Pamięć flash USB o pojemności 8 GB lub większej do tworzenia nośnika instalacyjnego.

Po spełnieniu tych wymagań wstępnych nadszedł czas, aby pobrać instalator.

Kup narzędzie do tworzenia mediów

Pierwszy, kliknij tutaj, aby przejść do strony pobierania, a następnie kliknij „Pobierz narzędzie teraz” i naciśnij „Zapisz” w wyskakującym okienku. Domyślnie właśnie pobrany plik .exe powinien przejść do folderu Pobrane.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 1

Po pobraniu narzędzia do tworzenia multimediów kliknij plik .exe w przeglądarce lub folder, do którego został pobrany. Otrzymasz wiadomość od Kontroli konta użytkownika. Kliknij przycisk Tak, aby uruchomić narzędzie autorskie.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 2

Otrzymasz wtedy EULA. Przeczytaj według własnego uznania i kliknij Akceptuj, aby kontynuować.

Na następnym ekranie będzie dostępna opcja „Aktualizuj ten komputer teraz” lub „Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera”. Kliknij „Utwórz nośnik instalacyjny” i przejdź do następnej sekcji.

Wybierz swoją wersję systemu Windows 10 i utwórz nośnik instalacyjny

Będziesz mieć do wyboru kilka różnych opcji.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 3

Język i edycja są oczywiste, ale architektura może nie być taka, w zależności od tego, ile lat będziesz instalować na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli Twój procesor obsługuje 64-bitowy system Windows, zazwyczaj będziesz chciał zainstalować wersję 64-bitową systemu operacyjnego, nawet jeśli nie ma więcej niż 4 GB pamięci RAM, ze względu na kompatybilność.

Czytać  Rzeczy do zrobienia przed i po ponownej instalacji systemu Windows 10

Wersja 32-bitowa jest zalecana tylko do instalowania systemu Windows 10 na starszych komputerach, które nie są zgodne z 64-bitową wersją systemu Windows, a wybranie obu jest generalnie stratą przepustowości i miejsca na dysku zewnętrznym.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 4

Po potwierdzeniu wyboru kliknij „Dalej”, a następnie wybierz „Pamięć flash USB”.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 5

Na następnym ekranie wybierz dysk flash USB z menu rozwijanego i ponownie kliknij przycisk „Dalej”.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 6

Będziesz musiał poczekać na pobranie wybranej wersji systemu Windows 10. Jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzasz się z naszymi wskazówkami i wybrałeś opcję „Obydwa” zamiast 32- lub 64-bitowego, spodziewaj się, że czas pobierania będzie dłuższy. Jak mówi instalator, możesz nadal korzystać z komputera, po prostu nie próbuj zamykać okna ani wyłączać komputera, gdy jest uruchomiony.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 7

Po zakończeniu pobierania narzędzie do tworzenia treści automatycznie użyje tych plików do utworzenia nośnika instalacyjnego. Kiedy skończysz, powinieneś otrzymać ekran podobny do pokazanego poniżej. Kliknij „Zakończ” i gotowe.

Zainstaluj system Windows 10 2021 Krok 8

Uruchomienie instalatora na nowym komputerze

Po utworzeniu nośnika instalacyjnego musisz podłączyć dysk USB do nowego komputera i włączyć go. Większość komputerów powinna automatycznie zarejestrować dysk USB i uruchomić go w instalatorze systemu Windows 10, który automatycznie poprowadzi Cię przez proces konfiguracji.

Jeśli jednak podłączysz dysk USB i nic się nie stanie, może być konieczne ręczne ustawienie go jako pierwszego dysku rozruchowego w BIO komputera. Instrukcje, jak to zrobić, będą się różnić w zależności od komputera, ale ogólnie rzecz biorąc, zachowaj F8 lub F12 uruchomi to w Twoich BIO przy starcie. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z ustawieniem dysku USB jako pierwszego dysku rozruchowego lub wejściem do BIO na komputerze, sprawdź instrukcję obsługi lub stronę internetową producenta, aby uzyskać dalszą pomoc.

Kończący się

Po zakończeniu uruchamiania instalatora na nowym komputerze gratulujemy! Zainstalowałeś system Windows 10. W tym momencie pierwszą rzeczą, którą zalecamy większości użytkownikom, jest zapoznanie się z naszym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania nowego komputera z systemem Windows 10.

Czytać  Jak podłączyć kontroler PS4 do systemu Windows 10

.

Czy ten artykuł jest przydatny?