Jak otworzyć link magnetyczny w dowolnej przeglądarce?

Jak otworzyć link magnetyczny w dowolnej przeglądarce?

Linki magnetyczne od dawna są podstawą głównych przeglądarek internetowych, ułatwiając życie osobom pobierającym pliki torrent. Ale czym właściwie są linki magnetyczne? Jak je ustawiasz i otwierasz? A jak zmienić program, do którego się prowadzą? Tutaj ujawniamy wszystko.

Uwaga: musisz mieć platformę torrent jak Vuze, Utorrent, qBittorrent lub Przenoszenie użyj linków magnetycznych.

Co to jest link magnetyczny?

Najpierw musimy zrozumieć kilka podstawowych pojęć. Linki magnetyczne i pliki torrent idą w parze, ale nie są dokładnie takie same. W rzeczywistości, jeśli używasz łącza magnetycznego, nie musisz nawet pobierać pliku torrent, aby rozpocząć pobieranie zawartości. Twoje kluczowe informacje identyfikacyjne, hash, są obliczane na danej stronie internetowej zamiast w kliencie torrentowym i wysyłane bezpośrednio do Twojego programu Bittorrent.

Zaletą łącza magnetycznego jest to, że witryna nie musi już hostować oryginalnego pliku torrent i musi jedynie podać łącze. Dla użytkownika eliminuje to konieczność pobierania pliku torrent przed pobraniem treści, a dla witryny oszczędza przepustowość, ponieważ nie musi hostować plików na swoich serwerach.

Linki magnetyczne Główny nawigator Link magnetyczny

Wiele witryn pobierania torrentów wyraźnie wyświetla opcję menu „pobieranie magnetyczne”, która aktywuje łącza magnetyczne. Te linki magnetyczne nie pozostawiają „śledzących” podczas pobierania torrentów. Podczas pobierania łączy torrent/magnes zaleca się korzystanie z niezawodnej komercyjnej sieci VPN.

Jak korzystać z linków magnetycznych

Jeśli nie widzisz widocznego linku magnesu na swojej stronie pliku torrent, istnieje inna łatwa opcja. Na większości witryn pobierania torrentów skróty informacji o linkach magnetycznych można wyświetlić na właściwej stronie pliku torrent. Poniżej znajduje się przykład takiego skrótu informacyjnego w popularnej witrynie pobierania.

Infohash Browser Linki magnetyczne

Jeśli zagłębisz się głębiej, pełny link magnetyczny będzie widoczny w przycisku pobierania torrenta i jest oznaczony prefiksem „magnes”. Więcej na ten temat powiemy w następnych rozdziałach. Jak pokazano poniżej na zrzucie ekranu znanego serwera proxy torrenta, link magnetyczny jest wyraźnie widoczny po kliknięciu linku torrenta. Właśnie tego powinieneś spróbować.

Linki magnetyczne Navigator Szczegóły linków magnetycznych

Link magnetyczny można skopiować do późniejszego wykorzystania z klientem torrent (dowolne oprogramowanie do pobierania torrentów). Można go również skopiować do przeglądarek takich jak Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub dowolnej innej niestandardowej przeglądarki.

Link do kopiowania linków magnetycznych

Tutaj skrót informacji o linku magnetycznym został skopiowany i wklejony do qBittorent, klienta torrentowego na komputery stacjonarne. Ale zobaczymy te same przykłady w różnych przeglądarkach.

Przeglądarka łączy magnetycznych Dodaj łącze Torrent

Przed pobraniem łącza magnetycznego za pomocą klienta stacjonarnego należy omówić tę funkcję w podsumowaniu instalacji. Niezależnie od tego, czy instalujesz klienta torrent w systemie Windows, Mac czy Linux, upewnij się, że masz włączony dostęp do linków magnetycznych.

Przeglądarka Magnet Links otwarta z klientem Torrent

Linki magnetyczne w przeglądarkach

W tej sekcji dowiemy się, jak pobierać linki magnetyczne w dowolnej wybranej przez Ciebie przeglądarce. Podstawowe techniki są takie same, ale procedura różni się nieco w zależności od przeglądarki.

Czytać  Jak naprawić błąd Google „Nietypowy ruch z Twojego komputera sieciowego”

Otwórz linki magnetyczne w Chrome

Najpierw musisz upewnić się, że Chrome umożliwia tworzenie linków magnetycznych. Aby to zrobić, przejdź do poniższego linku chrome://settings/handlers w przeglądarce Chrome.

Przeglądarka Magnetic Links Ustawienia Chrome Sterowniki

Na tej stronie włącz opcję „Zezwalaj witrynom na żądanie, aby stały się domyślnymi sterownikami protokołów (zalecane)”.

Musisz tylko znaleźć stronę pobierania torrentów, która zawiera linki magnetyczne (większość z nich to robi), wybrać plik, który chcesz pobrać, i wybrać „Pobieranie magnetyczne”, jeśli istnieje taka opcja. W przeciwnym razie wybierz domyślną opcję pobierania i najprawdopodobniej jest to link magnetyczny.

Jeśli pobierasz „pełne” łącze magnetyczne, otrzymasz wiadomość z propozycją otwarcia łącza magnetycznego na wybranej platformie Bittorrent. Gdy Chrome zapyta, czy chcesz otworzyć swojego klienta Bittorrent, zaznacz pole „Zawsze otwieraj tego typu linki w powiązanej aplikacji”. Kliknij „Otwórz”, aby kontynuować.

Witryna przeglądarki Magnet Links jest otwartą aplikacją

W poniższym przykładzie pobierania z Chrome używamy klienta o nazwie „TorrexKtóry jest dostępny w sklepie Microsoft Store. Te przykłady są szczególnie przydatne, jeśli Twój klient torrentowy nie obsługuje systemu Windows 10.

Przeglądarka Magnet Links Klient Torrent Torrex

Aby pobrać linki magnetyczne w Chrome i Edge, możesz również użyć rozszerzenia o nazwie JSTorrent.

Przeglądarka linków magnetycznych Dodaj Torrent Dodaj Jstorrentjpg

Otwórz linki magnetyczne w Edge

Procedura pobierania klientów torrent w Edge jest niezwykle podobna do Chrome (szczególnie z rozszerzeniem JSTorrent), ale nie musisz włączać żadnych sterowników. Zamiast tego możesz użyć konkretnej wtyczki przeglądarki Edge „Łącznik magnetyczny” Jak pokazano niżej.

Magnet Links Browser Edge Magnet Linker

Po włączeniu wtyczki magnetycznego linkera w Edge otrzymasz wiadomość oferującą otwarcie łącza magnetycznego z wybraną platformą Bittorrent.

Otwórz linki magnetyczne w Firefoksie

Aby otworzyć linki magnetyczne w Firefoksie, ponownie znajdziesz plik torrent, który chcesz pobrać, i powinno pojawić się wyskakujące okienko z pytaniem, za pomocą którego programu (zazwyczaj klienta Bittorrent) chcesz otworzyć plik. Aby ponownie ustanowić powiązanie i ponownie wyświetlić okno dialogowe, wykonaj następujące czynności.

W pasku adresu przeglądarki Firefox wpisz about:config, a następnie wyszukaj network.protocol-handler.expose.magnet na tej stronie. W tym tekście preferencji kliknij „Przełącz”, aby upewnić się, że „Wartość” jest ustawiona na „fałsz”.

Fałszywa przeglądarka Firefox Magnetic Links

Po zakończeniu możesz otworzyć łącze magnetyczne w Firefoksie, korzystając z wybranej aplikacji torrent.

Przeglądarka Magnet Links Firefox Wybierz aplikację

Otwórz linki magnetyczne w innych przeglądarkach

Jeśli masz już klienta Bittorrent, proces kojarzenia łączy magnetycznych w innych przeglądarkach jest bardzo podobny. Po prostu znajdź plik, który chcesz pobrać i kliknij go. Jeśli jest to łącze magnetyczne, twój klient torrent powinien otworzyć się automatycznie. Alternatywnie, możesz otrzymać wiadomość z pytaniem, czy chcesz otworzyć plik magnetyczny za pomocą aplikacji Bittorrent, jak ta wiadomość w Microsoft Edge pokazana poniżej.

Jak otworzyć-wskaźnik-magnesu-krawędzi

Jeśli nic się nie dzieje po kliknięciu łącza na magnesie lub pojawieniu się komunikatu, że „z tym plikiem nie jest skojarzona aplikacja”, należy ręcznie utworzyć skojarzenie pliku.

Czytać  Czym są wyróżnienia na Instagramie i jak ich używać w swoim profilu

Przejdź do Edytora rejestru systemu Windows (Wygrać + R, Wejść w porządku regedit w polu) i przejdź do następującej lokalizacji:

Przeglądarka Linków Magnet Magnetshellopen

W okienku dziennika po prawej stronie pod „Dane” powinien pokazać katalog aplikacji Bittorrent, a następnie inny tekst. Utorrent w domyślnym katalogu powinien wyglądać tak:

Linki magnetyczne Dziennik przeglądarki Wartość torrenta

Jeśli informacje w Data nie pasują do katalogu twojego klienta Bittorrent, kliknij prawym przyciskiem myszy „(Domyślne)”, kliknij „Modyfikuj” i wprowadź poprawny katalog dla pliku wykonywalnego klienta Bittorrent, upewniając się, że jest on następujący "%1" /SHELLASSOC.

Gdy to zrobisz, wszystkie twoje przeglądarki powinny skojarzyć linki magnetyczne z wybraną aplikacją Bittorrent.

Skoro już to zrobiłeś, dlaczego nie dowiedzieć się, jak oglądać filmy i filmy ze znajomymi online? Ponadto torrenty mogą być prawnie mrocznym obszarem. To wszystko, co musisz wiedzieć o legalności pobierania plików torrent.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?