Jak otwierać pliki ZIP i RAR na Dysku Google

Jak otwierać pliki ZIP i RAR na Dysku Google

Dysk Google nie pozwoli Ci pracować z plikami ZIP lub RAR bez uprzedniego pobrania ich na komputer. Może to być bardzo kłopotliwe, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z wieloma skompresowanymi plikami. Pokażemy Ci, jak otwierać pliki ZIP i RAR na Dysku Google bez ich wcześniejszego pobierania. Z drugiej strony, jeśli naprawdę musisz pobrać te pliki, szybciej jest korzystać z ekstraktorów internetowych i aplikacji przenośnych.

Chociaż Dysk Google umożliwia podgląd zawartości przesłanego pliku zip, nie można otwierać / pobierać poszczególnych plików w folderze zip.

Aby rozwiązać ten problem, możesz zainstalować natywną aplikację Google o nazwie ZIP Extractor. Jest dostępny aż Aplikacja Google Workspace Marketplace i Rozszerzenie Chrome Web Store. W tym drugim przypadku wybierz „Dodaj do Chrome”, aby kontynuować. (Działa również z przeglądarką Microsoft Edge.)

Zip Rar Dysk Google Zipextractor Dodaj do Chrome

Aby zainstalować aplikację, musisz zezwolić programowi ZIP Extractor na dodanie go do Dysku Google oraz odpowiednie wyświetlanie i zarządzanie plikami. Są to standardowe uprawnienia bezpieczeństwa, które można swobodnie przyznawać, ponieważ jest to zaufana aplikacja z Google Workspace Marketplace.

Przyznaj uprawnienia do rozpakowywania plików zip online na Dysk Google

Podczas instalacji z przewodnikiem będziesz musiał autoryzować ZIP Extractor do otwierania plików na Dysku Google i Gmailu na oficjalnej stronie internetowej. Wymaga to pewnych standardowych uprawnień.

Autoryzuj Zip Rar Dysk Google Zipextractor

Jeśli masz płatne konto Google Workspace, możesz bezpośrednio za jego pośrednictwem zainstalować aplikację, a następnie automatycznie uruchomić ją z Dysku Google.

Zip Rar Google Drive Zip Extractor Google Workspace Marketplace

Niezależnie od metody, po zainstalowaniu ZIP Extractor na Dysku Google możesz go łatwo zlokalizować w „Mój dysk -> Więcej -> Zip Extractor”.

Zip Rar Dysk Google Zipextractor Zlokalizuj na Dysku

ZIP Extractor jest dość natywny dla ekosystemu aplikacji Google Chrome. Po zainstalowaniu możesz uzyskać do niego dostęp z chrome://apps, jak każdy inny program Google.

Dodano aplikacje Zip Rar Dysk Google Chrome

Dostęp do skompresowanych plików z Dysku Google za pomocą ZIP Extractor

 1. Po zainstalowaniu ZIP Extractor wróć do Dysku Google i kliknij dwukrotnie plik ZIP lub RAR. Otworzy się ekran podglądu.
 2. ZIP Extractor pojawi się na liście „podłączonych aplikacji”. Kliknij, aby kontynuować.
Zip Rar Dysk Google Otwórz pliki Zip Extractor
 1. ZIP Extractor jest gotowy do wyodrębnienia plików RAR. Kliknij niebieski przycisk „Wyodrębnij”.
Zip Rar Google Drive Zip Extractor gotowy do rozpakowania
 1. Zapisanie wyodrębnionych plików RAR na Dysku Google zajmuje tylko kilka sekund.
Ekstraktor Zip Rar Ekstraktor zip do Dysku Google
 1. Gdy zobaczysz stan „wyodrębnianie zakończone”, rozpakowane pliki są gotowe do wyświetlenia na Twoim koncie Dysku Google. Kliknij „Wyświetl pliki”.
Zip Rar Dysk Google Zip Extractor Zobacz pliki
 1. Powinieneś być w stanie zobaczyć rozpakowane pliki w nowo utworzonym folderze na Dysku Google. Można je pobrać osobno.
Zip Rar Google Drive Zip Extractor widoczne rozpakowane pliki

Dzięki ZIP Extractor możesz selektywnie korzystać z ograniczonej liczby zarchiwizowanych plików. Jest to naprawdę przydatne, jeśli chcesz pobrać i przesłać plik wykonywalny oprogramowania bez pobierania wszystkich poszczególnych bitów.

Czytać  11 sposobów, aby zapobiec rozłączeniu i ponownemu połączeniu niezgody

Niesamowitą jakością programu ZIP Extractor jest to, że może on również wyodrębniać skompresowane foldery chronione hasłem. Hasło jest używane tylko na komputerze do otwierania pliku ZIP i nigdy nie jest wysyłane przez sieć.

2. Otwieracz do zamka błyskawicznego dla Google Chrome

Chociaż ZIP Extractor jest najbardziej preferowaną metodą przeglądania rozpakowanych plików i folderów na Dysku Google, możesz również użyć narzędzia Zip Opener dla Google Chrome.

 1. Kliknij na Link do rozszerzenia Chrome aby dodać go do przeglądarki Chrome (lub Edge) i zapewnić niezbędne uprawnienia.
Zip Rar Dysk Google Uprawnienia Zipunzip 1
 1. Gdy aplikacja będzie mogła odczytać Twoje dane z Dysku Google, wybierz plik ZIP lub RAR w opcji „Wybierz plik”.
Zip Rar Dysk Google Chrome Wybierz otwieracz do suwaka
 1. Wybierz rozszerzenie ZIP dla „przesyłania i ZIP”.
Zip Rar Dysk Google Zip Otwieracz do przeglądarki Chrome
 1. Wybierz, czy chcesz pobrać rozpakowane pliki na komputer, czy zapisać je na Dysku Google.
Zip Rar Google Drive Zip Otwieracz Chrome Zapisz

Rozpakuj archiwa ZIP / RAR online

Chociaż wygodnie jest obsługiwać rozpakowane pliki z Dysku Google w oknie przeglądarki, czasami naprawdę potrzebujesz opcji pobierania na komputer lokalny. Aby to zrobić, możesz użyć ekstraktora internetowego lub aplikacji przenośnej, która nie wymaga skomplikowanej instalacji. Zobacz nasze rekomendacje poniżej.

1. Rozszerza klasę

Rozszerza Klasa to darmowy zestaw narzędzi online zawierający wiele narzędzi opartych na przeglądarce dla programistów. Jest kompatybilny z archiwami ZIP, RAR i TAR.

 1. Przeciągnij i upuść lub wybierz pobrany skompresowany plik w oknie głównym.
 2. Rozpakowane pliki są automatycznie gotowe do pobrania na urządzenie lokalne.
Zip Rar Dysk Google Extendsclass Unzip

Chociaż narzędzie takie jak ExtendsClass jest dobre do sporadycznego pobierania, jest to czasochłonne, jeśli spakowany folder zawiera zbyt wiele rozpakowanych plików. W takim przypadku lepiej skorzystać z powyższych instrukcji.

Dysk Google Zip Rar rozszerza klasę o pobieranie wielu plików

2. Wyodrębnij.me

Extract.me (lub Archive Extractor) to doskonałe narzędzie do dekompresji online, które nie wymaga wcześniejszego pobrania plików z Dysku Google. Nie ma jednak możliwości zsynchronizowania ich bezpośrednio z Dyskiem Google.

 1. Wybierz „z Dysku Google” jako domyślną opcję przesyłania plików ZIP / RAR.
Zip Rar Dysk Google Zip Extract.me Dysk Google
 1. Musisz dać pozwolenie na dostęp do Twojego Dysku Google. Wybierz plik RAR lub ZIP, który chcesz rozpakować.
Zip Rar Dysk Google Extract.me Wybierz
 1. Po kilku sekundach wyodrębnione pliki można wyświetlić za pomocą łączy pobierania z lokalnego komputera.
Plik Zip Rar Dysk Google Extract.me pobrano

3. Rozpakuj online

Rozpakuj online to kolejne proste narzędzie, które zapewnia prosty interfejs do rozpakowywania skompresowanych plików do 200 MB. Wybierz „Rozpakuj archiwum”, aby wybrać pliki TAR, ZIP, RAR lub 7z z komputera. Nie możesz importować bezpośrednio z Dysku Google.

Zip Rar Dysk Google Rozpakuj ekran główny online

Dekompresja przebiega bardzo szybko. Ostateczne pliki można pobrać stąd.

Zip Rar Dysk Google Rozpakuj Pobierz online

4. PeaZip

PeaZip to doskonała przenośna aplikacja do rozpakowywania plików. Nie wymaga pełnej instalacji. Linki do pobierania są dostępne dla obu Linux oraz Okna.

 1. Po pobraniu do lokalizacji komputera, bezpośrednio uruchom przenośną aplikację podwójnym kliknięciem.
 2. Możesz dodać dowolny plik ZIP, RAR, TAR lub 7z z „Otwórz plik”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyodrębnić go w dowolnym miejscu na urządzeniu, w tym na pulpicie lub w nowym folderze.
Zip Rar Dysk Google Peazip

5. Przenośny WinRAR

WinRAR Portable to potężny menedżer archiwów, jedno z najstarszych narzędzi do kompresji w sieci. Może być pobrane tutaj i jest kompatybilny z Windows, Linux i Mac.

 1. Kliknij dwukrotnie pobrany plik i wybierz folder docelowy, którym może być Twój pulpit. Kliknij „zainstaluj”, aby kontynuować.
Zip Rar Eksport miejsca docelowego na Dysk Google
 1. Zobaczysz nowy folder: „WinRAR Unplugged”. Kliknij plik startowy, aby aktywować aplikację WinRAR.
Zainstaluj Zip Rar Dysk Google Winrar
 1. Po otwarciu WinRAR użyj „Otwórz archiwum”, aby otworzyć dowolne archiwum ZIP, RAR lub TAR.
 2. Możesz także rozpakować rozpakowane pliki do dowolnej lokalizacji.
Przenośna kopia Zip Rar Dysk Google Winrar

Częste pytania

1. Jak pobrać pliki ZIP i RAR z Dysku Google?

Aby pracować z niektórymi z powyższych internetowych ekstraktorów ZIP i RAR, musisz najpierw pobrać pliki ZIP i RAR. Na Dysku Google wybierz żądany plik skompresowany, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pobierz”.

Zip Rar Dysk Google Pobierz plik zip

2. Jak zmienić pliki ZIP na RAR i inne formaty plików?

Do zmiany formatów plików potrzebne jest oprogramowanie do konwersji online. Niektóre z popularnych opcji to:

Czytać  Co to są kanały sceniczne i jak ich używać w Discordzie?

Streszczenie

Kompresowanie pliku to nadal jeden z najlepszych sposobów przesyłania i przechowywania poufnych danych. Podczas gdy Dysk Google pracował nad wieloma funkcjami obejmującymi sposoby przeglądania plików zip, aplikacje innych firm, takie jak Zip Extractor, są obecnie najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że wyodrębnione pliki mogą zajmować dużo miejsca (dlatego są w pierwszej kolejności skompresowane), więc będziesz musiał często czyścić i zwalniać miejsce na Dysku Google. Możesz także usuwać pliki z Dysku Google na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Czy ten artykuł jest przydatny?