Jak oszczędzać czas pracy baterii na konsoli Nintendo Switch

Jak oszczędzać czas pracy baterii na konsoli Nintendo Switch

A więc święta minęły i znalazłeś się w posiadaniu nowego, błyszczącego Nintendo Switch. Switch to fantastyczna konsola, która daje graczom swobodę zabrania ze sobą gier. Niestety Switch nie ma żywotności baterii potrzebnej do długich sesji grania z dala od gniazdka elektrycznego. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby oszczędzać żywotność baterii konsoli Nintendo Switch.

Włącz tryb samolotowy

Jeśli czasami latasz, prawdopodobnie znasz tryb samolotowy. Włączenie tej opcji spowoduje wyłączenie wszystkich możliwości komunikacji bezprzewodowej urządzenia. Rzeczy takie jak Wi-Fi i Bluetooth zużywają sporo energii po włączeniu. Aktywując tryb samolotowy na konsoli Nintendo Switch, możesz uzyskać nieco dłuższą żywotność baterii, gdy jesteś w drodze.

Wymień baterię w samolocie

Wyłączenie Wi-Fi przez włączenie trybu samolotowego nie wymaga myślenia, jeśli grasz w grę dla jednego gracza. Możesz to zrobić, wybierając opcję „Ustawienia systemu” z menu Start. W następnym menu wybierz „Tryb samolotowy” w lewej kolumnie. Na koniec wybierz „Tryb samolotowy” po prawej stronie menu i naciśnij przycisk „A”, aby go aktywować. Pamiętaj, że gdy tryb samolotowy jest aktywny, nie będziesz mógł korzystać z Joy-Cons, jeśli są one oddzielone od konsoli. Jednak Joy-Cons będzie nadal działać, jeśli pozostanie podłączone.

Zmniejsz jasność ekranu

Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego z wyświetlaczem, żywotność baterii zmniejszy się, gdy zwiększy się jasność ekranu. Na szczęście obniżenie jasności ekranu Nintendo Switch jest bardzo proste i jest jednym z najłatwiejszych sposobów na wydłużenie żywotności baterii konsoli Switch. Dostęp do ustawień jasności ekranu można uzyskać na dwa sposoby.

Menu Start baterii

Na ekranie głównym przejdź do Ustawień systemu, dotykając ikony koła zębatego. W menu ustawień systemu wybierz „Jasność ekranu” w lewej kolumnie. Następnie wyłącz „Automatyczną regulację jasności”. Nintendo Switch ma to domyślnie włączone. Umożliwia to Switchowi automatyczną zmianę jasności ekranu na podstawie czujnika mierzącego światło otoczenia. Aby oszczędzać jak najwięcej energii baterii, musimy ręcznie kontrolować jasność ekranu. Aby to zrobić, ustaw suwak, aby zmniejszyć lub zwiększyć jasność ekranu.

Zmień jasność baterii

Oczywiście obniżenie jasności może wpłynąć na zdolność widzenia ekranu. Na szczęście możesz szybko zmienić jasność ekranu, przytrzymując przycisk Początek, aby otworzyć ekran szybkich ustawień. Tutaj możesz uzyskać dostęp do suwaka regulacji jasności.

Czytać  Najlepszy przewodnik po gamepadzie do gier na PC

Wyłącz wibracje Joy-Con

Kontrolery Nintendo Switch Joy-Con mają funkcję o nazwie HD Rumble. To pozwala Joy-Cons poruszać się i wibrować wraz z akcją na ekranie. Wiele gier dostępnych na Switch korzysta z tej funkcji wibracji. Wewnątrz kontrolerów Joy-Con znajdują się małe silniki, które są odpowiedzialne za wytwarzanie wibracji, które wymagają energii. Oczywiście akumulator zapewnia energię niezbędną do działania funkcji HD Rumble. Aby zaoszczędzić trochę energii, możesz wyłączyć funkcję wibracji.

Joycons przełącznika baterii

W menu głównym Nintendo Switch przejdź do menu Ustawienia systemu, dotykając ikony koła zębatego. Następnie dotknij opcji „Kontrolery i czujniki” w menu po lewej stronie. Następnie możesz przełączyć opcję „Controller Rumble”, aby włączyć lub wyłączyć funkcję HD Rumble. Może to nie zaoszczędzić mnóstwo soku, ale liczy się każdy szczegół.

Ustaw tryb uśpienia

Przełącznik Nintendo ma funkcję uśpienia, która przełącza konsolę w stan hibernacji, gdy nie jest używana, aby oszczędzać baterię. Tryb uśpienia wyłącza większość funkcji konsoli, w tym ekran, i zawiesza grę. Pojedyncze naciśnięcie przycisku „obudzi” konsolę Nintendo Switch i pozwoli Ci kontynuować grę od miejsca, w którym przerwałeś. Niestety tryb uśpienia jest aktywowany dopiero po 30 minutach bezczynności konsoli. Nie jest to idealne rozwiązanie, gdy starasz się oszczędzać jak najwięcej energii baterii. Na szczęście możesz zmienić czas, który musi upłynąć, zanim przełącznik przejdzie w tryb uśpienia.

Zmień tryb uśpienia baterii

Z menu Start wybierz Ustawienia systemu, dotykając ikony koła zębatego. W następnym menu dotknij opcji oznaczonej „Tryb uśpienia” po lewej stronie. Następnie poszukaj opcji „Auto-Sleep”. Tutaj możesz zmienić ilość czasu, który musi upłynąć, zanim przełącznik przejdzie w tryb uśpienia: 1, 3, 5, 10 lub 30 minut. Wybranie krótszego czasu spowoduje szybsze przełączenie przełącznika w energooszczędny tryb uśpienia, pomagając przedłużyć żywotność baterii.

Czytać  Najlepsze aplikacje na Nintendo Switch, które nie są grami

Kup przenośną ładowarkę

Jeśli zamierzasz przebywać poza gniazdkiem przez dłuższy czas, możesz zainwestować w przenośną ładowarkę. Oczywiście przenośna ładowarka o dużej pojemności może być nieco uciążliwa. Lepiej jednak mieć sposób na naładowanie konsoli Nintendo Switch niż wyczerpanie energii podczas długiej podróży samolotem lub samochodem. Istnieje kilka przenośnych ładowarek dostępnych dla Nintendo Switch; Jednakże Anker PowerCore 13400 Jest to niedroga i wysoko oceniana opcja oficjalnie licencjonowana przez Nintendo.

Wymień baterię Ankercharger

Jeśli zdecydujesz się na inną ładowarkę, upewnij się, że jest to ładowarka USB-C. Zalecamy również poszukanie ładowarki o pojemności co najmniej 10000 mAh. Oczywiście przenośne ładowarki nie są dokładnie sposobem na wydłużenie żywotności baterii Switcha. Jeśli jednak chcesz uniknąć wyczerpania baterii podczas grania w podróży, dobrze jest zabrać ją ze sobą.

Czy masz inne sposoby na wydłużenie czasu pracy baterii na konsoli Nintendo Switch? Dajcie nam znać w komentarzach!

Czy ten artykuł jest przydatny?