Jak opóźnić aplikację startową w Ubuntu

Jak opóźnić aplikację startową w Ubuntu

Jeśli używasz niektórych aplikacji za każdym razem, gdy logujesz się do swojego pulpitu, możesz uniknąć konieczności ręcznego uruchamiania ich za każdym razem, dodając je do listy startowej. Jeśli jednak skonfigurujesz zbyt wiele aplikacji, aby uruchamiały się automatycznie, pierwsze logowanie do pulpitu będzie znacznie opóźnione. Wszystkie aplikacje będą walczyć o te same zasoby, próbując uzyskać dostęp do pulpitu. Na szczęście jest rozwiązanie: dodaj opóźnienie do aplikacji startowych.

W tym samouczku pokazujemy, jak optymalnie opóźniać uruchamianie aplikacji w Ubuntu. Robimy to, dodając zegar opóźnienia, aby nie uruchamiał się automatycznie po zalogowaniu. Zobaczmy, jak możesz to zrobić za pomocą używanych aplikacji.

Aplikacje startowe

Niektóre aplikacje są przydatne, gdy są zawsze dostępne. Jednak niektóre aplikacje, w tym przypadku Plank, domyślnie nie uruchamiają się automatycznie po zalogowaniu. Rozwiązaniem jest dodanie go do listy innych aplikacji, które uruchamiają się automatycznie za każdym razem, gdy logujesz się do swojego pulpitu.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje dzięki opóźnieniu wykonania Ubuntu Plank

Odwiedź menu aplikacji, znajdź aplikację Startup Applications i uruchom ją.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem w Ubuntu Znajdź aplikacje startowe

Okno dialogowe Preferencje aplikacji startowej wyświetli listę wszystkich aplikacji, które ładują się automatycznie przy każdym logowaniu.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje za pomocą Lag w oknie Preferencje aplikacji startowych Ubuntu

Uwaga– Niektóre aplikacje związane z systemem są domyślnie ukryte na liście Preferencje aplikacji startowych. Jednak ignorujemy je w tym samouczku, ponieważ nie mają one wpływu na to, co chcemy zrobić.

Dodaj nowy wpis późnego startu

Dodajmy wpis do listy Preferencje aplikacji startowej dla aplikacji, którą chcielibyśmy uruchamiać automatycznie przy każdym logowaniu. W naszym przypadku jest to wyrzutnia Deski. Zamiast tego możesz użyć dowolnej innej aplikacji, takiej jak Gedit, Blender, Visual Studio Code itp., Definiując zamiast tego jej ścieżkę.

1. Kliknij przycisk „Dodaj” po prawej stronie okna Preferencje uruchamiania aplikacji, aby utworzyć nowy wpis. Wprowadź nazwę w odpowiednim polu.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje z Lag w Ubuntu New Entry and Name Entry

2. Wpisz polecenie aplikacji, która ma być uruchamiana automatycznie w polu Polecenie; będziesz musiał wprowadzić pełną ścieżkę dla tych, które nie są uwzględnione w domyślnej zmiennej ścieżki. Alternatywnie, kliknij przycisk Przeglądaj po prawej stronie i znajdź swój plik wykonywalny. Dla Planka w naszym przykładzie było to:

Jak optymalnie automatycznie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem w poleceniu autostartu Ubuntu

3. Kliknij „Dodaj”. Twoja aplikacja uruchomi się automatycznie, gdy następnym razem zalogujesz się do swojego pulpitu.

Czytać  Jak włączyć Wake-on-LAN w Ubuntu?

4. Edytuj ten sam wpis. Teraz dodaj bash -c "sleep AMOUNT_OF_TIME_IN_SECONDS && przed twoim rozkazem. W naszym przypadku z wyrzutnią Deski i 30-sekundowym opóźnieniem wyglądałoby to tak:

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem w Ubuntu Bash Delay

5. Opcjonalnie dodaj komentarz wyjaśniający, o czym jest Twój wpis w polu Komentarz.

Jak optymalnie automatycznie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem w dodanym komentarzu Ubuntu

6. Na koniec kliknij przycisk Dodaj w prawym dolnym rogu, aby dodać wpis do listy aplikacji startowych.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje z dodanym opóźnieniem wejściowym Ubuntu

6. Wyloguj się lub uruchom ponownie komputer.

Jak optymalnie automatycznie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem wylogowania z Ubuntu

7. Twoja aplikacja zostanie uruchomiona automatycznie po upływie czasu opóźnienia.

Jak automatycznie optymalnie uruchamiać aplikacje z opóźnieniem w Ubuntu Aplikacja uruchomiona automatycznie

Oto jak opóźnić uruchamianie aplikacji w najnowszych wersjach Ubuntu. Czy używasz innego podejścia do automatycznego uruchamiania aplikacji? Możesz także nauczyć się klawiszy skrótów Ubuntu, aby uzyskać szybszy dostęp do aplikacji.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?